Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N14] łożysko? przegub?


Gość conan_librarian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość conan_librarian

Witam. Od miesiąca dochodzą dziwne odgłosy z okolic prawego przedniego koła (tak mi się wydaje). Z początku było to sporadycznie a teraz praktycznie przez 50% jazdy je słychać. Często uaktywniają się przy hamowaniu lub skręcaniu. Dobrze słychać je jak jadę na luzie z niewielką prędkością po prostej równej drodze.

Odgłos taki dziwny i głuchy - ni to stukanie ni to obcieranie. Porównałbym go do odgłosu jaki wydaje lekko falująca woda gdy dostanie się między nabrzeże a stojący przy nim statek (poetyckie porównanie ale odgłosy są takie same). Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka! Mozesz zrobic maly eksperyment. Na prostej nieruchliwej drodze zacznij jezdzic "od fosy do fosy:) przy ok 40 - 50km/h podczas luku w lewo srodek ciezkosci samochodu przechodzi na prawa strone i bardziej obciaza to lozyszko, przez co bedzie ono wydawac ten charakterystyczny dzwiek. Przegob bardziej by bylo czuc na kierownicy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Niestety (a raczej na szczęście) ani przy slalomie ani przy ruszaniu ze skręconymi na max kołami nic nie słychać. Najbardziej słychać zaraz po wyjechaniu stromym podjazdem z garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conan_librarian, Odkręś koło i sprawdź czy tarcza hamulcowa lekko nie obrosła rdzą na krawędziach .Może być słyszalne chrobotanie podczas obcierania rdzy o zacisk hamulcowy lub od wewnętrznej strony o osłonę tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość falbinho

A ja :) przy skrecie w lewo mam takie pykanie i tez mnie to dziwi bo przeguby są dobre prawy nowy lewy byl robiony zeby jeszcze długo pochodził bo smar wyleciał przez dziurawa gume i została ona wymieniona na nowa ;] ale jak kółka robie w jedna i w druga to juz tego nie słychac tylko wtedy kiedy wyjezdzam u siebie z piaskowej drogi na asfalt pod górke w lewo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piaskowej drogi na asfalt pod górke w lewo

Pykanie na łuku to jakby przegub ,ale skoro był nowy to nie powinno.Mówisz że pod górkę ,to przód odciąża :!!: to może być wewnętrzny ,ten bliżej skrzyni,on pracuje tylko góra/dół i przy zmianie obciążeń przodu może być go słychać podobnie przy hamowaniu silnikiem z górki ,kiedy przód siada :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość conan_librarian

Byłem wczoraj na trzepakach i łożyska mi sprawdzili i nic nie wyszło a odgłosy jak były tak są nadal i to coraz głośniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
Gość conan_librarian

Naprawiłem to dawno temu ale za cholere nie mogłem dojść co to .

Powodem tych odgłosów były tylne amortyzatory - nawet na prostej drodze potrafiły skrzypieć/szumieć. Miały wtedy rok czasu ale było to najtańsze chińskie gówno. Jak wymieniałem to mechanik się dziwił że wymieniam amory które wyglądają jak nowe. Kupiłem KYB i do tej pory mam spokój.

Edytowane przez conan_librarian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...