Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ESP za dopłatą ? czy mozliwe bez pakietu ?


Gość Szydlar

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Szydlar

Jestem zdecydowany kupić Notesa 1.6 w wersji Acenta niestety w tej wersji nie ma ESP nie wiecie czy istnieje możliwość dokupienia samego ESP i za ile.

Inną historią jest to że masa artykułów o Notesie mówi o małej stabilności pojazdu podczas manewrów na szybkości. Podobno na zachodzie ESP jest w standardzie w tym modelu. A nam tu w polsce wciskają felgi aluminiowe jakby to miał mi pomóc w poślizgu.

Co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Mam Teknę z ESP i powiem że układ jest super. Ale z niestabilnością Notka to bym nie przesadzał, wg mnie jest jak na tę klasę samochodu bardzo dobra, po 1,5 roku eksploatacji ESP zadziałał może z 5 razy. Co innego ASR (przeciwdziała poślizgowi kół przy ruszaniu) ten to daje o sobie znać dosyć często no ale przy szybkim ruszaniu przednionapędowcem poślizg kół pędnych to w zasadzie norma :)

 

Co do mitów z wyposażenia, jak kupowałem autko to z ciekawości prześledziłem konfigurator nissana z Angli, i jedyna różnica jaką zobaczyłem to że alu dawali w standardzie od Acenta a u nas od Tekny (tyle że do Acenty 15" a nie 16"). Reszta zgadzała się co do joty. Obecnie chyba jest tak samo. No w każdym razie ESP jest montowany standardowo przy silniku 1.6 dopiero od wersji tekna.

 

Ale najlepiej sam poczytaj.

 

http://carbuilder.nissan.co.uk/home/vehicl...11b/grades.html

 

http://www.nissan.co.uk/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szydlar

Czyli nie ma już czarodziejskich pakietów jak w modelach przed liftem "Pakiet Security-ESP,Kurtyny pow,Alarm"za 4200zł doczytałem na stronach .

No nic jutro idę do dilera i pogadam może coś się załatwi,wiem że na wersję 1.6 trzeba czekać i składać zamówienie fabryczne . Do kraju leci strumień 1.4 i diesli.

Szkoda,żona będzie też jeździła tym autkiem a ona już mi jedno rozbiła więc wolę dmuchać.

ale jednak kilka razy zadziałało nie wiadomo w jakim stopniu uchroniło cię to od dzwona .

 

[ Dodano: Pon 04 Maj, 2009 16:14 ]

No i auto zamówione 1.6 Acenta w połowie lipca ma dojechać.

Na ESP nie ma szans w tej wersji. Szkoda. Na bogatszą nie wyskrobię.No nic może w następnym nissanie już będzie to standardem jak ABS .

POzdro. i dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zy istnieje możliwość dokupienia samego ESP

będąc ostatnio w salonie w Lublinie pytałem o to z ciekawości - jeśli wierzyć temu co mówił nader uprzejmy pan z salonu - nie ma takiej możliwości - ESP jest w pakiecie z Tekną (niezależnie od rodzaju silnika, ale 1,4 czyba nie robią w najwyższej wersji?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...