Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

montaż koła zapasowego na kipie


Gość szczureczek

Rekomendowane odpowiedzi

Gość szczureczek

witam

poszukuję jakiegoś nowatorskiego rozwiązania montażu zapasu na pace, może klapie... auto będzie miało gaz a na pace będzie czasami trochę towaru jeździło. a może ktoś z użytkowników już zmieniał koło? chyba nie jest to częsty przypadek w takim aucie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez sie nad tym zastanawialem, jak to ugryzc - ostatecznie kolo jezdzi na pace, a jak paka potrzebna laduje na dachu, auto mam drugi rok i jeszcze kapcia nie mialem :P

 

zastanawialem sie nad zamontowaniem odchylanego stelaza z rurek z nierdzewki montowanego tak by kolo bylo nad zdechaniem z tylu burty, po odgieciu tak by mozna bylo klape otworzyc - cos jak to:

1_ccb358711268.jpg

, ale uznalem ze za duzo z tym zachodu by bylo wiec zostala wersja kolo na dachu jak by co

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

też myślałem o takim mocowaniu, ale auto robi się od razu brzydsze ( chodzi o to że trzeba zmienić zderzak albo w nim jakieś przeróbki zastosować )... no i kwestia oporów powietrza bo mając prawie 300 kucy wolno nim nie będę jeździł a nawet się nie da... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik 4.0 V6 ma 265 KM. Po zagazowaniu padnie pewnie 1/3 tej stajni. Możesz zrobić mocowanie do jednej z szyn c-chanell np. z kawałka odpowiednio wygiętego płaskownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

znaczy powiem tak nie chce się kłócić że tyle ma ponieważ to jakaś dziwna wersja se/nismo/le i narazie w papierach znalazłem 218 kw... ale sprawdzę na hamowni i się pochwalę ( wiem tylko że było to jakieś democar tam w stanach ) a na gazie robię taki że nie straci mocy... myślę o tym trójkącie ale muszę zobaczyć co i jak bo ta ameryka ma inne wzmocnienia niż europa..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pochwal się później jakie spalanie masz przed i po zagazowaniu. Osobiście zastanawiałem się przed zakupem o imporcie ze stanów ale przestraszył mnie ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

na razie mogę się pochwalić że przy naprawdę ostrej jeździe autko pali średnio 15 litrów mi wyszło... a już miałem 3 tankowania do pełna i na razie przeliczyłem średnią z dwóch baków. gdzieś 50%/50% miasto/trasa jeszcze mało wiem o tym aucie i nie wiem czy silnik japoński czy ameryka ale jak na amerykę to coś mi za mało pali jak na takie osiągi. gaz będę miał w czwartek a więc pochwalę się w poniedziałek po trasie około 1000 km

 

co do mocowania widziałem dziś rozwiązanie za fotelami po wewnętrznej stronie paki, tylko kurcze mam zabudowę ( na płasko z kipą ) i mi nie wejdzie. a walki co nie miara, żeby ją zdjąć. myślałem o mocowaniu na płasko to pokrywy, tylko ja mam z poliwęglanu czy czegoś takiego. chyba jakiś stelaż od środka byłby potrzebny na wzmocnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...