Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Dziwne Obroty 2.2 D


Gość Taurus79

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Taurus79

Witam :D

Ostatni zauważyłem ze jadąc na 3 biegu i mając obroty około 2000, że pojazd nie przyspiesza a obroty idą na 3000 a prędkość nie wzrasta :/ . Jak zmienię bieg na wyższy to auto normalnie dalej ciągnie jak popuszczę nogę z gazu aby obroty spadły i znowu dodam gazu to auto przyspiesza już normalnie. Ten problem nie pojawia się za każdym razem i nie zawsze jest na 3 biegu jest też na 4. To jest mój pierwszy diesel. Z tego co zauważyłem to turbina załącza się przy 2000 obrotów. Silnik pracuje równo i dobrze przyspiesza. Ale nie wiem co to jest z tymi obrotami .

Czekam na opinie doświadczonych dizlowców :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

100 % że to sprzegło. Trzeba sprawdzić mechanizm wysprzęglania, czy odpuszcza do końca, a jeśli z nim wszystko ok to niestety rozbiórka sprzęgła i do wymiany przynajmniej tarcza (a przy okazji zwykle wymienia się też docisk i łożysko wyciskowe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Taurus79

Wczoraj sprawdzałem raczej testowałem czy to sprzęgło :D Wrzuciłem czwarty bieg i trzymałem na 3000 obrotów. Jeżeli sprzęgło miało być dobre to z tego co wiem powinien samochód zgasnąć, nie ruszyć. W moim przypadku zaczęły mu maleć obroty i dopiero potem zgasł jak obroty spadły do około 1000. Wiec na pewno to sprzęgło. Pod górkę daje rady sprzęgło się nie ślizga rusza normalnie. Zastanawiam się jak długo to sprzęgło jeszcze wytrzyma już na allegro parzyłem koszta kompletu sprzęgła. Przeraziła mnie cena koła dwumasowego ale ja tego nie musze wymieniać przy sprzęgle ? Czy polecacie jakiegoś konkretnego producenta sprzęgła ? Są dwie firmy które są dostępne na allegro LUK i AISIN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość pocisk10

Ja u siebie wymieniłem na AISIN i jeździ już prawie dwa lata, ponad 80.000km, więc spokojnie można to zakładać. I powiem Ci, że zapłaciłem za nie o wiele więcej niż teraz kosztuje na Allegro :)

Koła dwumasowego nie ruszałem i nie zamierzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...