Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wymiana filtra- ulatnia sie gaz


Gość zioloo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zioloo

sekwencja brc24

chcialem wymienic maly filterek gazu odkręciłem go było cisnienie na nim ale to chyba normalne ale problem mam bo cały czas ulatnia sie gaz - nie umie teraz go zakrecic bo ulatniajacy gaz mrozi wszystko uszczeliki sa sztywne a do tego mam prawie cala butle gazu ponad 30 litrow jeszcze

co mam zrobic

zawor na butli pewno nie trzyma a chyba powinien

dokrecilem jak moglem ten filter ale caly czas mi sie ulatnia

czy moge tak jezdzic zeby wyjezdzic zbiornik czy jest to niebezpieczne ?

co robic help

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ktory filterek wymieniales? Ten maly? Jesli tak to u mnie nie dawno byl wymieniany i jak sie przygladalem to koles go dokrecal naprawde mocno a pozniej obudowe mocno - i nic sie nie ulatnialo potem, gaz napewno nie byl zakrecany na butli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zioloo

tak ten mały

jak filterek zdjelem to cały czas leciał pomału gaz

wiem ze trzeba mocno dokręcic ale gaz sie nie powinien ulatniac

wszystko mrozi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak filterek zdjelem to cały czas leciał pomału gaz

U mnie jak odkrecili to bylo psssyt - i dalej nie lecialo. A przed wymiana jezdziles tylko na benzynie? Bo mi przed przegladem mowili zeby przynajmniej 10km przejechac na benzynie. Moze sproboj przelaczyc na benzyne troche pojezdzic rozkrecic i jeszcze raz przykrecic filterek i dopiero po zlozeniu wszystkiego przelaczyc na gaz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość żyzny

zioloo, Na wielozaworze w butli masz zawór elektromagnetyczny i powinien być dodatkowo ręczny (takie miedziane pokrętło) zakręć to pokrętło (jeśli są dwa to zakręć obydwa) i wtedy rozkręć filtr i skręć jeszcze raz. Może być tak, że pod wpływem gazu jakaś uszczelka twardnieje i nie dopasowuje się jak należy. Możliwe, że zaworu ręcznego nikt nie zakręcał bo po wyłączeniu kluczyka lub przełączeniu na benzynę elektrozawór powinien zamknąć dopływ LPG. Przy rozkręcaniu zawsze trochę gazu wyleci (zawartość przewodów od zbiornika). Co do przepuszczania przez zawór to jest możliwe że cewka padła (na allegro koło 30 pln). Jeżeli po zakręceniu zaworu ręcznego dalej będzie nieszczelnoś to wielozawór do wymiany lub przeczyszczenia, ale z tym to już do gazownika. Nie jeździłbym na Twoim miejscu z nieszczelnym układem LPG i nie zostawiałbym, samochodu w garażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzesiekK

Jak Żyzny pisze - zakręć ręczny zawór przy butli , zamontuj filterek , uszczelkę można leciutko smarem przeciągnąć , potem odkręć gaz i na włączonum zapłonie pomaluj pędzelkiem wodą z mydłem bo fajnie nieszczelności wykazuje . Jeśli elektrozawór nie zamyka , to dla bezpieczeństwa pojechałbym do gazownika z pustą już butlą by naprawił , bo zadaniem elektrozaworu jest ODCIĘCIE gazu po wyłączeniu zapłonu co jest ważne w razie nagłej nieszczelności ..... W kwestii cewki to nie sądze by była przyczyną , bo w trybie - praca - zawór jest otwarty , natomiast zamyka sie samoczynnie przy odcięciu zasilania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki za pomoc

zakręciłem wielozawór na butli i udało mi się skręcić ten filterek

( z drugiej strony nienajlepsze to rozwiązanie mocowania filtru )

spryskałem w40 i delikatnie jakby jeszcze sie ulatnialo malutkie i pomału wylatuja bąbelki

ale moze sie uszczelni a z resztą zostawie to gazownikowi przy następnej wizycie(dopiero za dwa miesiące niestety)

ten elektrozawór na butli jak dostaje napięcie powinien otwierać wiec on powinien być dobry

ale sie nie zamyka wiec moze sie zacioł ??

jak cały czas jest otwarty to gaz może gdzieś sie ulatniać, czy może go ubywać ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GrzesiekK

Ulatniać sie nie będzie , natomiast w przypadku rozszczelnienia np w czasie jazdy i nie mam tu na myśli jedynie wypadku TFU TFU TFU tylko iskry brakuje , by wóz zmienić w pochodnie . ( widziałem jak kiedyś auto paliło sie na skrzyżowaniu przez 30 minut ) , zanim brakło gazu )Ulatnianie przy filtrze na pewno sie nie uszczelni , wręcz przeciwnie - powiększy sie na 100%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poprawie to obiecuje

tylko oringi musze chyba zmienic bo na tych nie wiem czy dam rady

a co z zaworem przy butli idzie go przeczyścić że nie zamyka czy jak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tofu, instalacja powinna być szczelna i bez silikonu :!: Chyba że ktoś go używa profilaktycznie :)

OCZYWIŚCIE MASZ 100% racje silikon był to dałem :D i NOWE USZCZELKI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

wciąż mi sie ulatnia ga minimalnie bo minimalnie ale jednak

bez nowych oringów nie dam rady

czy można kupić taki jakiś zestawik

czy trzeba dopasowywać ??

szlag mnie trafia z tym filterkiem co to za rozwiąanie że trzeba go dokręcać pełną parą że a wszystko trzeszczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...