Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Prosba o rade ??


Gość zicoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Bylem dzis na przegladzie i mialem okazje obejrzec auto od dolu....

Okazalo sie ze miska olejowa jest mokra od oleju i to nawet ciut powyzej wysokosci uszczelki. Poza tym diagnosta powiedzial, ze filtra oleju to juz wieki nie wymieniano.

Dowod podbil ale zalecil szybka wymiane filtra i uszczelki oraz zmiane oleju na mineral.Czy uwazacie ze to wystarczy czy to moze byc cos bardziej powaznego bo ten kolo z stacji powiedzial ze jak z japonca cieknie olej to juz nie jest wesolo...

Powiedzcie, ze sie myli (plisssss) i wystarczy zrobic to moze byc przyczyna wyciekow, bo troche sie podlamalem ze mi sie auto bedzie sypac :x

...Help !!!

Poza tym wio OK, nawet sie pochwale... amorki wyszly na 92%

pozdr

zicoo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Okazalo sie ze miska olejowa jest mokra od oleju i to nawet ciut powyzej wysokosci uszczelki. Poza tym diagnosta powiedzial, ze filtra oleju to juz wieki nie wymieniano.

Dowod podbil ale zalecil szybka wymiane filtra i uszczelki oraz zmiane oleju na mineral.

Wymień olej i filtr. Zamiana oleju na minerał to półśrodek. Takie praktyki się stosuje jak auto "pali" odrobinę oleju. Minerał jest gęstszy i nie wszędzie się wciśnie, ale w przypadku wycieku z miski olejowej, to nie tędy droga. Trzeba zlokalizować przyczynę wycieku i ją zlikwidować. Zamianą na gęstszy olej tego nie załatwisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w nisce mialem bardzo delikatny wyciek u gory zpod pokrywy od rozrzadu w sumie tak przez tydzien wycieklo z 1/4 szklanki ale bylo to po zakupie auta i mialem wymienic olej wiec wymienilem zawsze leje do nissanow minerlny(lotos)i wyciek zniknal mile zaskoczenie wytarlem stary wyciek i zawsze bylo juz sucho,ale jak u ciebie jest tego oleju duzo to nieciekawie!!sprawdz czy ten wyciek jest swierzy czy stary ,sprawdz stan oleju i kilkudziesieciu kilometrach znowu jak malo albo wcale nie ubylo to ok wymien wtedy olej a filter to zawsze sie wymienia przy wymianie oleju wiec olej tez wieki nie byl wymieniany?!u mnie taz jest troszke mokro ale dlatego:

-wymieniali olej

-zalozyli zly filtr

-wyjechalem ok

--przejechalem 300m a tu mi sie kontrolka zapala(cale szczescie odrazu zobaczylem)

-zgasilem odrazu silnik i rozpedzony wiechalem na chonik(walic ludzi ja tu auto moge straic)patzre a tam wszystko zazygane

-bagnet do gory a tam zero!!!

-zholowali mnie zalozyli nowy filtr dolali 2,5 litra oleju(wchodzi 3l)auto chodzi jak nowe ale wszystkiego oleju nie wyczyscilem ciekl az od filtra(filtr jest wyzej niz uszczelka)

moze twoje auto tez cos takiego przeszlo wymien filtr bo moze uszczele spod filtra wywalilo troszeczke

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki, na dniach sie zrobi, mam nadzieje ze to pier**la i szybko sie usunie wyciek

Dzieki za pomoc, powymieniam, posprawdzam i dam znac co sie dalej dzieje.

pozdrZicoo

PS. jesli ktos ma jeszcze jakies pomysly to bede rowniez dzwieczny :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazalo sie ze miska olejowa jest mokra od oleju i to nawet ciut powyzej wysokosci uszczelki.

 

Czy miska jest mokra dookoła, czy tylko od strony rozrządu?

Być może "skończył się" simering na wale korbowym. Jeżeli to wina simeringu to koszt części i wymiany będzie niewielki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny problem z wyciekiem oleju spod miski. Znajomy twierdzi że to simering na wale korbowym. Czy ktoś wie ile taka naprawa może kosztować? i czy czymś grozi jazda z takim "skończonym symeringiem"?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt simeringu ok. 10-15zł. Za naprawę nie pamiętam, ale u mnie w Sunnym mechanik bardzo szybko się uporał i pieniędzy wielkich nie krzyknął. Jeżeli masz wyciek to musisz kontrolować stan oleju i w razie potrzeby uzupełniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie leci na uszczelniaczu na wale ale od strony skrzyni :x (trezba wyjąc skrzynię)

ale jest tak juz rok i wyciek(w sumie to sie "poci") sie nie powieksza.

i tu mam pytanko- czy uszczelniacz moze nagle puścić czy raczej stopniowo, bo troche strach w długie trasy ruszać?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam to samo Irek i znajomy mechanik powiedział żeby się nie przejmować tym,jeżeli wyciek jest nie wielki to można śmigać śmiało :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniając ten simering nie trzeba czasem wyciągać silnika? Trudno się tam dostać, ciekaw jestem jak się odbywa wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jerzy kamiński

Silnika nie trzeba wyciągać .Trzeba zwrócić uwagę na simering aby miał strzałkę zgodną z obrotami silnika. Simering lepiej kupić markowy bo podróbka może okazać się krótko trwała.Drobnymi wyciekami się nie przejmować zbytnio tylko kontrolować stan oleju często a simering wymienić przy okazji np. wymiany sprzęgła chyba że wyciek jest duży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślałem, że chodzi o ten po drugiej stronie (nie od skrzyni. Tam gdzie jest łańcuszke chyba mi cieknie z tego dużego koła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

w moim tez cieknie olej spod miski w okolicy przodu pojazdu oraz na uszczelniaczu walu od strony skrzyni bo tam tez mam mokre, za bardzo sie tym nie przejmuje ostatnio dolalem od wymiany pol litra oleju i mam prawie full oleju w silniku a do wymiany 1000km wiec 7 zl za pol litra oleju to mozna przezyc

a jezdze na mineralnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po ogledzinach chyba raczej nie przepuszcza z walu tylko mi ten olej cieknie tylko spod miski i po laczeniach(na zewnatrz) leci sobie i robi wrazenie ze leci z polaczenia silnika ze skrzynia, mam nadzieje ze sie nie myle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam,

sprowadzilem sunny 1.6 z 95r z niemiec. bez ksiazki serw. ale stan igla poza olejem na misce olejowej. obejrzalem dookola i jest tylko z uszczelki miski (moze z 1cm wyzej) nie widze za dobrze co sie dzieje za tymi kolami po stronie rozrzadu ale chyba tam nic nie ma. Co myslicie czy wymienic tylko uszczelke pod miska (i tak musze zmienic olej) czy szukac dalej. A tak przy okazji - gdzie w Poznaniu zalozyc do tego auta gaz (wole dac wiecej i miec spokoj i niskie spalanie)?

I pytanie do zicoo - jaki masz u siebie gaz? (gdzie zalozyles, ile pali, sa jakies problemy, jakiej marki instalka, mikser, pelna elektronika?)?

dzikei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mi tez wali spod miski ale poki co robota nie ma sensu skoro na 10000 dolalem cwiartke oleju zeby poziom do prawidlowego wyrownac a leci mi tak dosc z pod miski :D, ale zalezy wszystko od zasobow pienieznych

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...