Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Wymiany gwarancyjne


Gość Arkus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co udało wam się wymienić na gwarancji w N16 na co zwrócic szczególną uwage żeby skorzystać jeszcze z darmowej wymiany. Mnie udało sie wymienić maglownicę ,a teraz czekam za zawiasem drzwi kierowcy bo maja luz i się troszkę opuściły.W czrwcu kończy mi się gwarancja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość raVonline

odswiezam topic...!

 

slyszalem ze mozna wymienic galke zmiany biegow i fartuch (mam troche wytarty)

- co jeszcze Wam sie udalo? moze amorki? mi po 3latach w corolli przy 90kkm wymienili komplet amorow na nowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie galeczka tez sie delikatnie starla i chyba to zglosze :)

a tak poza tym to zmienia mi teraz tapicerke w drzwiach bo sie takie pecherzyki porobily, no i standardowo malowany bedzie w kilku miejscach bo "ruda kolezanka" sie pokazala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zgłosić zardzewiałe przeguby siedzeń przednich, ładnie polakierują. Radzę zajrzeć pod spody drzwi, no i oczywiście przyjrzeć się dokładnie lakierowi, szczególnie na elementach wewnętrznych. Za rdzę nissanowi należy się podwójny negatyw, sprzedawać samochody, które po dwóch latach rdzewieją to skandal !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milo

jestem tym silniczkiem zainteresowany. Napisz co się z nim stało i jak walczyłeś z ASO. Ja siętakże przygotowuję do batali o kapitalkę silnika.

 

Podrawaim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można zgłosić zardzewiałe przeguby siedzeń przednich, ładnie polakierują. Radzę zajrzeć pod spody drzwi, no i oczywiście przyjrzeć się dokładnie lakierowi, szczególnie na elementach wewnętrznych. Za rdzę nissanowi należy się podwójny negatyw, sprzedawać samochody, które po dwóch latach rdzewieją to skandal !!!
narazie lakierowalismy klapę tylnią i wymieniliśmy cały silnik

 

teraz ze padł znowu silnik bedziemy walczy o wymianę samochodu

Aż sie wierzyć nie chce, z czego oni teraz te somochody robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wymiana była bez problemu bowiem z panewek i pierścieni nie zostało nic wszystko było poprostu do wyrzucenia i reszta silnika tez dostała wiec nissan wyminił cały silnik (po 28 tys km)

 

 

teraz po 20 tyś (6 tys od przeglądu sewisowego) zabrakło oleju w 6 tys spalił cały olej - pierścienie gieły sie w rękach z tego co sie orientuje tym razem nissan chce naprawiać silnik :lol: ale z naszej strony napewno tak to sie nie skończy i bedziemy walczyc narazie nic wiecej nie jest ustalone ale będe relacjonował na gorąco wszystko

 

 

ps. w Poznaniau jest jeszcze jedna alemra z padniętym 2 silnikiem :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
pierwsza wymiana była bez problemu bowiem z panewek i pierścieni nie zostało nic wszystko było poprostu do wyrzucenia i reszta silnika tez dostała wiec nissan wyminił cały silnik (po 28 tys km)

 

 

teraz po 20 tyś (6 tys od przeglądu sewisowego) zabrakło oleju w 6 tys spalił cały olej - pierścienie gieły sie w rękach z tego co sie orientuje tym razem nissan chce naprawiać silnik :lol: ale z naszej strony napewno tak to sie nie skończy i bedziemy walczyc narazie nic wiecej nie jest ustalone ale będe relacjonował na gorąco wszystko

 

 

ps. w Poznaniau jest jeszcze jedna alemra z padniętym 2 silnikiem :lol:

heh czyli nie kontrolowales stanu oleju :) a to jest zaniedbanie :) w n16tkach malo jest oleju i nie trudno o klopot .

 

czy ja Cie na autokaciku nie widzialem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierwsza wymiana była bez problemu bowiem z panewek i pierścieni nie zostało nic wszystko było poprostu do wyrzucenia i reszta silnika tez dostała wiec nissan wyminił cały silnik (po 28 tys km)

 

 

teraz po 20 tyś (6 tys od przeglądu sewisowego) zabrakło oleju w 6 tys spalił cały olej - pierścienie gieły sie w rękach z tego co sie orientuje tym razem nissan chce naprawiać silnik :lol: ale z naszej strony napewno tak to sie nie skończy i bedziemy walczyc narazie nic wiecej nie jest ustalone ale będe relacjonował na gorąco wszystko

 

 

ps. w Poznaniau jest jeszcze jedna alemra z padniętym 2 silnikiem :lol:

heh czyli nie kontrolowales stanu oleju :) a to jest zaniedbanie :) w n16tkach malo jest oleju i nie trudno o klopot .

 

czy ja Cie na autokaciku nie widzialem ?

 

wiesz zaraz po zapaleniu sie kontrolki był oddany do serwisu , jezdzi nim kobieta a poza tym to samochód na gwarancji wiec nie bede sprawdzał poziomu oleju 8) tym bardziej ze 6 tys km wczesniej był przegląd w autoryzowanym serwisie wiec trudno tu mowi o zaniedbaniu a poprostu wadliwości elementów uzytych do budowy silnika :wink:

 

 

ps. tak na autokąciku "milo" aka "miho"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline

umowilem sie na przeglad... w ASO

chciałbym zglosic kilka rzeczy

 

m.in odklejona gałka zmiany biegów i dziurawy fartuch

szyby sie tluka jak sa w pol otwarte

lampy przednie slabe (swiatła mijania - jak swieczki)

wyciek z weza do wspomagania (wyciek)

osłona kolektora? brzeczy przy 2000-25000tys obrotow

...

mmmhmm i pewnie jeszcze cos tylko co?

moze czegos nie zauwazylem

podpowiedzcie!? :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w K12 na gwarancji wymienili:

 

1) Skrzynia biegów JH160

2) Stacyjka

3) Olej w skrzyni biegów przy okazji wymiany skrzyni

4) Przednia lewa listwa maskująca miacz (lewy grill)

 

 

 

HHA

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nam w K12 na gwarancji wymienili:

 

1) Skrzynia biegów JH160

2) Stacyjka

3) Olej w skrzyni biegów przy okazji wymiany skrzyni

4) Przednia lewa listwa maskująca migacz (lewy grill)

 

 

 

HHA

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość raVonline
czy gwarancja NISSANA obejmuje elementy zawieszenia? laczniki, wahacze, drazki, amory itp :?: :!: :?:

 

pytam bo mi w toyocie wymienili pod koniec gwarancji kompl amortyzatorów... a jak w nissanie? ktos wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zardzewiałych przegubów siedzeń przednich nie polakierują w Łodzi. Dzisiaj akurat wracam z przegladu i zostałem niemiło rozczarowany :( . Pan serwisan odpowiedział mi, że temat ten mu jest znany ale NISSAN Centrala nie uznaje go jako powód do roszczenia reklamacyjnego. Za to zostałem poinstruowany w jaki sposob mogę to sobie sam ładnie polakierować. :(

I to w dobie walki o klienta Nissan pozwala sobie na takie niemarketingowe wygłupy, bardzo dziwne :?

Ciekawy jestem czy ktoś z Centrali Nissana czyta sobie czasami na forum opinie uzytkowników na temat jakości wykonywanych usług gwarancyjnych przez autoryzowanych monopolistów :?:

Nara Modest :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojan, sami Ci powiedzieli ze do wymiany... (przy przegladzie?) czy Ty im to uzmyslowiles? :)

 

Sami na tow padli :))

A od kiedy poinformowałem ich że podoba mi się pathfinder i pewnie będzie mój. To nawet zaczęli się w serwisie starać. (wreszcie fotele naprawili). Wszak autko za 170tyś to niezła prowizja :))))

Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 7 miesięcy temu...
Gość primavera

N16

1. przednie reflektory

2. przednie halogeny

 

zardzewiale fotele zaproponowano mi naprawic odplatnie - bo powiedziano, ze sprawa jest znana i to sie bierze z tego, ze "wsiada sie do samochodu w mokrym ubraniu".

 

N15

1. przedni pas bezpieczenstwa kierowcy

2. przewody gumowe w ukladzie wspomagania

3. czujnik oleju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...