Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rejestracja sprowadzonego samochodu....


Lawina
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy musze zarejestrowac samochod sprowadzony z niemiec?

Chce go tylko na czesci i napewno nie bede nim nigdy jezdzil.... po tym jak wezme z niego co potrzeba to i na strazacka go wywiezc moge... tylko czy musze go rejestrowac i placic te wszytkie akcyzy i pierdoly?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy musze zarejestrowac samochod sprowadzony z niemiec?

 

 

Nie nie musisz, jedynie dla własnego spokoju można opłacić akcyzę i VAT w US, ale jak nie wiążesz żadnych perspektyw z autem to wg mnie wyrzucony pieniądz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie Fer :)

dobrze to slyszec... fajnie by bylo jakby jeszcze ktos sie wypowiedzial...

nie to ze Ci nie wierze Fer, ale wiesz jak to czasem na forach jest.... jeden powie ze tak mozesz jasne ok.... a drugi powie, ze nie i da na to podstawy prawne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy to dzial gielda ;)

 

nie... przykro mi endriu... nie sx... ani nie micra... dobra przyznam sie... to nawet nissan nie jest :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawina, Zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym (Dziennik Ustaw z 2009 r. Nr 3 poz. 11 )

Art. 106..

3. Podatnik z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego jest obowiązany po dokonaniu jego przemieszczenia na terytorium kraju, bez wezwania organu podatkowego dokonać obliczenia i zapłaty na rachunek właściwej izby celnej, akcyzy w terminie 30 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego, nie później jednak niż w dniu rejestracji samochodu osobowego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

niestety musisz zapłacic akcyzę :029:

VAT płacisz tylko w przypadku auta nowego (młodsze niż pół roku i mniej niż 6 tys. km przejechane)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no dobra.. czyli musze zaplacic akcyze... spoko... 3,1% bo samochod ma ponizej 2000ccm pojemnosci :) to jeszcze moge sie wykosztowac... ;)

 

a molgby ktos jeszcze potwierdzic to ze nie musze rejestrowac takiego samochodu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki dzieki, po punkciku dla pomocnych ziomkow :)

 

no wlasnie tak skojazylem sobie, ze przeciez nie raz widzialem na sprzedaz samochody w smiesznych cenach ale na czesci TYLKO bo handlarz brief i reszte dokumentow zgubil...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lawina, Zgodnie z ustawą o podatku akcyzowym (Dziennik Ustaw z 2009 r. Nr 3 poz. 11 )

Art. 106..

3. Podatnik z tytułu nabycia wewnątrzwspólnotowego samochodu osobowego jest obowiązany po dokonaniu jego przemieszczenia na terytorium kraju, bez wezwania organu podatkowego dokonać obliczenia i zapłaty na rachunek właściwej izby celnej, akcyzy w terminie 30 dni, licząc od dnia powstania obowiązku podatkowego, nie później jednak niż w dniu rejestracji samochodu osobowego na terytorium kraju zgodnie z przepisami o ruchu drogowym.

 

niestety musisz zapłacic akcyzę :029:

 

_________________

 

jeśli auto postawisz w szopie i rozbierzesz na częsci, reszte potniesz diaxem i sprzedasz na skup... to teoretycznie nie musiałbyś płacić bo auta nie bedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Nie teoretyzujcie.

Ja mam kupę samochodów kupionych na siebie z niemiec i nic nie płaciłem.

 

Także zapewniam cie żebyś nic nie robił i będzie dobrze.

A samochód możesz sobie spokojnie na części rozebrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro urząd celny ufa na słowo, kiedy przyjechałem autem do Polski (informacja potrzebna do obliczenia tych 3,1%) to jak tym autem przyjedziesz to nikt się nie kapnie, że to auto na części i nie musisz nic płacić :)

Ja przyprowadziłem auto z tablicami z żółtym paskiem, a okazało się, że ubezpieczenia mi nie dali i przejechałem całe niemcy i polskę na lewo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...