Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

jaki olej do starszego x???


Gość kristofeer

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kristofeer

Hej - mam x-traila już od ponad roku rok 2003 2.0 benzyna automat - po zakupie jakis rok temu wymieniałem olej - niestety nie wiem co mam zalane (robiłem to w warsztacie i ufam iż wlali to co trzeba) - ale..... - jakiś czas temu gdy za oknem temperatura podniosła się z lekka - mój x zaczął brać olej - na bagnecie też zauważyłem , że ma zbyt rzadką konsystencje -= wielu znajomych radzi mi by spróbować zalać jakiś dobry olej (i najlepiej gęstszy) i tu powstaje moje pytanie - czytałem na tymże forum o oleju valvoline - niestety mieszkam w uk i w pobliżu mnie żaden sklep nie posiada takich olei - ebay - hmm nie mają 10w40 tylko jakiś racing - zapewne nie nada się do mojego silnika - wiele pozytywów słyszałem na temat olejów MOTUL - tylko pytanie - który ?????

mój silnik ma przejechane 8000 mil to jakies 120 k km.. czy ktoś może mi coś doradzić dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro nie wiadomo co było lane wcześniej to zalał bym go półsyntetykiem 10W40 i tyle. Kup Mobil 10W40 (w Polsce nazywa się Super S lub Formula S) i będzie dobrze.

Nie napisałeś ile oleju bierze i po czym wnioskujesz, że olej jest za rzadki. Gęsty olej leje się do starych trupów a nie auta z 2003 roku z przebiegiem 120ty.km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristofeer

Hm to ,że 10w40 jest pewne - tylko chodzi migłównie - który . Mobil wykluczam - naczytałem się wiele o jego wadach - na tym forum ;-) . Pytałem o Motul - jest wiele rodzai - i właściwie chodzi mi o konkret - np http://shop.ebay.co.uk/?_from=R40&_trk...-All-Categories jak widzisz samego oleju motul jest kilka rodzai - dlatego pytam o konkret . dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...