Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] jaki olej do 2.3 diesel


Gość kubex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy od 2 dni jestem posiadaczem serenki2.3 1995r diesel będę się zabierał za wymianę płynów i tak pytanko jaki olej nalać? nie wiem na jakim śmigała dotychczas przebieg 281tyś. ile płynu hamulcowego i ile płynu do chłodnicy i czy co do płynu chłodniczego są jakieś zalecenia czy po prostu normalny np. shell? zapomniałem dodać jaki olej do dyfra i skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy 280 tys smiało mozesz lac dobry olej mineralny np shell, płynu hamulcowego dot-4 wez okolo 1,5l bo wysprzegnik ma oddzielny zbiorniczek, płynu chłodzacego ok 10-11 litrów, olej do skrzyni to zalezy powinien byc 75W-90 gestszy moze powodowac ciezkie wrzocanie biegów. do mostu tradycyjny 80W-90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

witam ja latalem na zwklym castrolu ale ostatni zalalem valvoline i silnik ciszej slychac i nie jest to raczej efekt nowego oleju a raczej jego jakosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

slimaktlen2, zgadzam sie z toba w castrola juz dawno nie wierze pomimo ze pracuje w warsztacie pod jego patronatem to itak go nie uzywam poniewaz kazdy samochod jaki mialem byl glosny i bral go w duzych ilosciach. Obecnie moja sarna jezdzi shellu i na 10tys bierze max 1,5l oleju a nie 3l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używał Valvoline i jestem zadowolony. :)

Jednostki napełnienia podawałem już na forum. Poszukaj.

pawel2163 a dlaczego bierze Ci tak dużo oleju. Do mojej nie dolewam nic do wymiany 10-12 tys. Jak zaleję prawie na maxa, to przed wymianą mam zawsze powyżej minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bierze ale mi to nie przeszkadza ma juz swój przebieg. Zreszta to 95 rocznik, obiegowo zwany rocznikiem wadliwych pierscieni, zastanawiam sie czasami czy nie robic generalki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Podepnę posta (bo tego tematu dotyczy).

Znalazłem we wcześniejszych postach na forum pojemności poszczególnych układów:

Silnik - 5,8 L (z filtrem)

Skrzynia biegów - 2,1 L

Chłodnica - 14,5L

Most - 1,5L

Wspomaganie - 1,0L

 

A ile wchodzi płynu do układu hamulcowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Od początku lałem półsyntetyk 10W40. Najpierw Mobil1 a od chyba 2004 ten z Orlenu po 60pln :

INDEKS: ORLEN OIL SUP.SEMISYNT 4L

NAZWA: Olej silnikowy półsyntetyczny

OPIS: 4L; półsyntetyczny olej silnikowy 10W40 API SJ/CF, A3/B3, A3/B4, MB 229.1 ORLEN

PRODUCENT: ORLEN

Polecam, mam na budziku ok. 350tys a silnik jak nowy. Pali na dotyk i nie kopci. Do ropy zawsze dolewam Skyyda, w zimie co tankowanie a przez cały pozostały czas co kilka tankowań. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...