Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Kontrolka 4WD i problemy .


Przemeq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Od jakiegoś czasu mam problem dotyczący napędu 4x4 . Objawia się to następująco: po uruchomieniu silnika ikona graficzna dotycząca napędu ( ta co znajduje się przy zegarze ) mryga i próbuje odłączyć napęd przedni, czasami trwa to kilka sekund a czasami po przejechaniu 50 km dopiero pokaże że działa tylko napęd tył ( czyli prawidłowo ) . Bywa również tak że po ruszeniu - w trakcie mrygania układu graficznego ( przednia oś ) włącza się kontrolka 4WD i układ graficzny gaśnie.

Oczywiście w tym momencie przełączanie napędu nie jest możliwe. Gdy zastosuję włączenie napędu na postoju podczas mrygania - napęd przedni się dołącza, reduktor i blokada również. I tak za każdym razem . Rozłącza również dobrze do momentu włączenia napędu tylko na tył, tzn. rozłącza ale kontrolka graficzna osi przedniej mryga.

Byłem z tym, jak dla mnie istotnym problemem w jednym z serwisów - panowie coś tam wymienili w skrzyni rozdzielczej ( jakieś 2 czujniki ) jednak problem pozostał. Czy ktoś z szanownych użytkowników miał podobne problemy. Aktualny przebieg to 68.000 km . Dziękuję za dobre rady :D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Z tego co słyszałem to wina czujnika umiejscowionego w tylnim moście.Przyglądając sie jemu wydaje sie że wymiana będzie prosta .lecz fizycznie to jest nie możliwe ,czeka rozbieranie mostu.Koszt czujnika w granicach 1tysia.=aby nie wprowadzać w błąd podkreślam to są słowa pracownika ASo .

Więc jesli sam nie zobacze nie będe pewien na 100%.

ps.to już było na forum .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mariano27irl

witam .mam ten sam problem.u mnie wystepuje jeszcze taka dziwna sprawa ze czasami jak dojezdzam do skrzyzowania i zwalniam prawie do zera to w momencie kiedy auto ma sie juz prawie zatrzymac cos nagle blokuje tylne kola(jakby hamulec reczny zaciagnac) ,to samo czasem podczas ruszania.nie moge ruszyc bo kola jak zespawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy .koniec nadszedł .czas wymienic czujnik .bo rozsypiesz wszystko i nie skończy sie na 1.200zł . :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie załanczała się kontrolka napędu 4wd, lub blokady tylnego mostu i abs-u, 2 albo 3 razy serwis to robił, narazie cisza, dobrze że naprawy na gwarancji, co będzie później az strach się bać..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

strach jak strach ,lepiej kase mieć w pogotowiu.najlepiej wiecej bo różnie to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...