Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[SENTRA] jaki to silnik??


Gość Kamyk1944
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyk1944

Witam kupiłem samochód nissan sentra 1999r . Chciałbym się dowiedzieć jaki moja sentreka ma silnik otóż w tailu ( dowodzie ) amerykańskim jest napisane 1,6 a w Polsce jak robiłem przegląd to powiedzieli mi że jest to 1,8. I w końcu nie wiem jaki mam silnik bo to dla mnie jest istotne bo muszę wiedzieć jakie części kupować i do jakiego silnika . Wie ktoś jak można sprawdzić jaki mam silnik?? Z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po otwarciu maski od strony skrzyni na bloku wybity jest numer silnika i tam powinna być podana pojemność np: w europejczykach są takie oznaczenia CR12 (1.2 litra), HR16 (1.6 litra), QG18 (1.8 litra).

Jak sprawdzisz to daj znać czy jest tak jak napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jak można sprawdzić jaki mam silnik?? Z góry dziękuje za pomoc

Jeśli faktycznie rocznik 1999 to masz auto B14. W nich były motory 1.6 i 2.0, czyli GA16DE i SR20DE. 1.8, czyli QG18DE były już w Sentrach B15 od 2000 roku. Czyli masz 1.6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyk1944

dziwne bo mi powiedzieli na przeglądzie że mam 1,8. Na amerykańskiej stronie z częściami rock auto.com i jak wybieram rocznik to 1999 jest silnik 1,6 i 2,0 a w roczniku 2000 1,8. Jak szukałem na eBayu samochód taki to ziomki pisali że maja 1,8. Można po numerze VIN sprawdzić jaki mam silnik?? jest do tego jakiś program czy [coś innego?

 

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2009 13:18 ]

Witam pomogła mi stronka http://www.autobaza.pl/ab/en/web/productaa0150

 

i jest to 1,6 L

 

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2009 13:19 ]

temat do zamknięcia

 

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2009 13:28 ]

to znaczy że mam silnik B14 i części od innych aut europejskich z silnikami B14 będą pasowali do mojego nissana??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B14 to oznaczenie modelu, oznaczenie silnika to prawdopodobnie, jak wyżej wspomniano GA16DE. Co do części silnikowych to tak. Pozostałe mogą się różnić choć zapewne wiele z nich jest takich samych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyk1944

korzystałem również z innych luknijcie :

http://www.decodethis.com/Default.aspx?tab...4AB41D5XC736907

http://www.pronto-net.com/vin_app/vin.php

http://www.analogx.com/cgi-bin/cgivin.exe?...p;Submit=Decode

 

i na każdym pokazuje mi 1,6 L czyli GA16DE.

 

a częsi to od jakich modeli będzie pasować?? mam jeszcze jedno pytanie w samochodzie mam skrzynie automatyczną a istnieje zmiana skrzyni na manualną ?? i ile to mniej więcej będzie kosztowało??

 

[ Dodano: Nie 17 Maj, 2009 15:21 ]

a zdjęcia nie mogę zrobić bo nie mam aktualnie aparatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość importer

Witam. Ja rowniez mam klopot z rozpoznanie silnika. Mam na tabliczce na prawym "kielichu" napisane SR20DE, wiem, ze to 2,0, ale nie rozumiem reszty, a juz wogole "DE", a musze remontowac silnik, lub kupic drugi i nie chce wywalic kasy w bloto. "Pomozecie":)?

 

[ Dodano: Sob 23 Maj, 2009 16:46 ]

w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany nr silnika "sr20-310083a". Auto to Sentra coupe z 1993r. Moze ktos sie orientuje w jakich innych Nissanach montowane byly te silniki, bo do Sentry ciezko znalezc czesci. Widzialem gdzies tu na forum Primere z takim silnikiem i juz myslalem, ze to to samo, ale zauwazylem, ze na obrotomierzu czerwone pole zaczyna sie na 6500obr/min, natomiast u mnie na 7500obr/min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość andiqqqq

Witam. Ja rowniez mam klopot z rozpoznanie silnika. Mam na tabliczce na prawym "kielichu" napisane SR20DE, wiem, ze to 2,0, ale nie rozumiem reszty, a juz wogole "DE", a musze remontowac silnik, lub kupic drugi i nie chce wywalic kasy w bloto. "Pomozecie":)?

 

<!--sizeo:1--><span style="font-size:8pt;line-height:100%"><!--/sizeo-->[ <i><b>Dodano</b>: Sob 23 Maj, 2009 16:46</i> ]<!--sizec--></span><!--/sizec-->

w dowodzie rejestracyjnym jest wpisany nr silnika "sr20-310083a". Auto to Sentra coupe z 1993r. Moze ktos sie orientuje w jakich innych Nissanach montowane byly te silniki, bo do Sentry ciezko znalezc czesci. Widzialem gdzies tu na forum Primere z takim silnikiem i juz myslalem, ze to to samo, ale zauwazylem, ze na obrotomierzu czerwone pole zaczyna sie na 6500obr/min, natomiast u mnie na 7500obr/min.

To świetny silnik więc na pewno się opłaca go remontować. W dodatku jeśli to wersja SE-R to masz seryjną szpere czego nie było ani w sunnym GTI ani 100NX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość dominikusgg:8123046

Mam pytanie jak jesteście tacy obcykani w silnikach

to jak by ktoś mógł podpowiedzieć jaki silnik będzie pasował do nissana vanette 2.0D?

-oprócz oryginalnego modelu.

-możliwość kontaktu przez gg:8123046

 

z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...