Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Radio z Qashqai do X-Traila T30


Gość Vite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam tego radia ale zdaje się, że clariony w ustawieniach mają głośność początkową i ją trzeba zmniejszyć, może też mieć opcję głośności zależną od prędkości jazdy i to chyba też można regulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to radio z sinym zębem? JEśli tak i łączy się z telefonem to często niezgodność powoduje zwiększenie głośności i niemożność jej zmniejszenia


Jeśli nie, problem tkwi w pamięci radia. To nie tylko problem xtraila. Zwyczajnie siada akumulatorek odpowiadający za pamięć rada. Trzeba go wylutować i wstawić nowy podobny. W niektórych modelach clariona była nawet bateryjka zegarkowa i to można ogarnąć samemu. Czy radio trzyma pamięć stacji? Jeśli robisz małe przebiegi i rzadko korzystasz z radia to będziesz miał odpowiedź.

Edytowane przez karibox1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Tak jak w temacie. Zakupilem kilka dni temu radio z QASHQAIA 2010. Koleś zapewniał mnie, że kable i mocowanie będzie pasowało. Okazało się jednak zupełnie inaczej...

 

Inne kostki, inne łapki mocujące. Udało mi się zakupić 3 kable. Xtrail-ISO, ISO-Qashqai, bolec antenowy-kostka. Radio podłączone na szybko odpalilo. Po kilkunastu próbach zamocowania go wysiadlem. Łapki od Xa nie chciały się odkrecic, musiałem odwiedzić mechanika i użyć udarowego śrubokręta. Śruby puściły, radio usiadlo można powiedzieć idealnie! Gdyby nie fakt, że okazało się być nieco niższe od swojego poprzednika. Wszystko gra, pięknie fajnie.

 

 

I teraz pytanie. W Xie została jedna kostka, w nowym radiu 2wolne gniazda. Nie działa sterowanie z kierownicy, wnioskuję więc, że kabel z Xa to właśnie ono. Niestety Pan w sklepie uświadomił mnie, że on takiej przejściówki w życiu nie widział (a sklep naprawdę oferował tego maseee!) Wolne gwiazda w nowym radiu to chyba sterowanie i AUX. Tego drugiego nie potrzebuje. Zależy mi na tym, zebym mógł sterować radiem z kierownicy. Czy ktoś mógłby jakoś pomóc w tym temacie?

 

Hmmm w sumie to pytanie numer 2 też się znajdzie. Kiedy dzwonię do kogoś to ja wszystko słyszę, natomiast druga strona już nie. What the f*ck?? Wnioskuję, że muszę kupić mikrofon... Gdzie mam go podłączyć???

 

Poooomoooocccyyyy!!!

 

PS To radio nie ma podświetlanych przycisków???

post-110721-0-53252600-1520028800_thumb.jpeg

post-110721-0-07579600-1520028825_thumb.jpeg

Edytowane przez Heks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyciski zapewne podświetlane są ale włączają się razem z pozycyjnymi/podświetleniem licznika    jak podepniesz odpowiedni sygnał który jest w niepodpiętej kostce.

 

Szukaj schematów od x-t i qq a następnie rozkminiaj której kabelki odpowiadają za sterowanie pilotem  i w które piny idzie mikrofon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...