Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

QQ 1,6 JAKA BENZYNA


Gość wz3005
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich jestem nowy posiadaczem QQ z silnikiem 1,6 benzyna, Chciałem się zapytać jaką benzynę lejecie do swoich QQ. Ostatnio rozmawiłem z kumplem który polecił mi lać etylinę 98, stwierdził, że on lepiej na tym wychodzi, wiadomo, że jest droższa ale mówił ,że jego Almerka przejedzie więcej km. za te same pieniądze niż na etylinie 95.

Szukałem jakie paliwo jest zalecane do tych silników ale piszą tylko ,że etylina powyżej 95.

Ale nie wiem jaki ma wpływ etylina 98 na nowy silnik czy nie wpłynie negatywnie w pierwszym okresie urzytkowania nowego silnika. I czy ktoś potwierdzi teorię , że na 98 stosunkowo więcej przejedzie się niż na 95??

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli chodzi o benzyne to jeżeli dobrze pamiętam to zalecana jest min 95 oktan. Co do większej liczby kilometrów to niewiem ale zato wiem że na 95 padają częściej sondy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki "kristo" za pomoc i odesłanie do forum, ale temat tego wątku brzmi "Jakie paliwo do QQ 2.0 DCI " to skąd miałem wiedzieć, że ktoś tam się rozpisuje o benzynie, ja mam benzynę i nie zwracam uwagi na diesle, ale coś tam przeczytałem, chociaż liczyełem na większe doświadczenia Forumiczów związane z tym zagadnieniem. Dzięki pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tamten watek trochę zboczył na temat benzyny miejscami :)

dlatego właśnie dałem ci linka; z tego co pamiętam w kilku innych watkach tez ten temat 95/98 był poruszany, ale nie pamiętam w jakich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie jak Kristo pisze poszukajcie bo dyskusji było wiele, nawet ostrych i dotyczących przełożenia jakości 95/98 na efekty.

 

ja tylko podsumuję moje tamtejsze wypowiedzi:

1. Benzyny polskie mają gorszą jakość niż zachodnie (i nie chodzi tu wartości oktanowe ani cetanowe - bo te z reguły są zgodne z normą)

2. w związku z powyższym tankowanie benzyny 98 może nieco poprawić komfort pracy silnika i spalanie (na pewno nie zaszkodzi i żadne bzdury w stylu przepalania sond czy tłoków nie wchodzą w grę)

ALE

jeśli mapa zapłonu nie jest ustawiona na 98 to na pewno mocy nie przybędzie,

w poprzednim aucie (wolnossąca benzyna) stosowałem 98 ale tam komputer był specjalnie strojony na te warunki,

 

natomiast teraz nie zawracam sobie głowy i leję 95, :one:

 

dawno temu próbowałem liczyć (renault megane 1,4 16V) czy różnica (zmniejszenie spalania przy 98) "w oktanowości benzyny się zwraca" i jeśli dobrze pamiętam doliczyłem się tylko tego że jeśli różnica jest 10 groszy to się opłaca lać 98 a jeśli więcej to nie, tyle że ceny były inne i to liczenie mocno nie porównywalne ... :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie też takie liczenie każdy powinien przeprowadzić dla siebie ze względu na rożne techniki jazdy i rożne warunki w jakich jeździmy; zgadzam się natomiast że zysk ekonomiczny wystąpi jedynie dla niewielkich różnic w cenie pomiędzy 95 i 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QQ (1.6) przy jeździe na paliwie 98 pali więcej o około 1 lt. Taka ciekawostka. Sprawdzone wielokrotnie w różnych warunkach (trasa, miasto, z obciążeniem i bez). Rzeczywiście wkręca się szybciej na obroty, ale przy tym silniku nie powinno być mowy o "nagłym" dostaniu kopa, zwiększeniu przyspieszenia o np. 1 sek.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój QQ (1.6) przy jeździe na paliwie 98 pali więcej o około 1 lt. Taka ciekawostka. Sprawdzone wielokrotnie w różnych warunkach (trasa, miasto, z obciążeniem i bez). Rzeczywiście wkręca się szybciej na obroty, ale przy tym silniku nie powinno być mowy o "nagłym" dostaniu kopa, zwiększeniu przyspieszenia o np. 1 sek.

 

pozdr

 

To bardzo ciekawe zatankowałem teraz 98 i trochę zszokowało mnie spalanie myślałem ze troch zacząłem ostrzej jeździć, ale spalanie z 8,4 poszło na ponad 9, ciekawe. Nie sadziłem ze takie coś może mieć miejsce, szczerze liczyłem na mniejsze spalanie. Widocznie się myliłem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...