Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ramka tylnej tablicy rejestracyjnej


txm777
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Niecały miesiąc temu skończyła się gwarancja. Dzisiaj wymieniałem połamaną ramkę tylnej tablicy rejestracyjnej i jakie było moje zdziwienie, gdy odkryłem że ramka nie jest przykręcona do fabrycznych otworów, tylko śruby wkręcone są bezczelnie prosto w blachę!!!

Może ja się nie znam, ale to chyba najprostsza droga do korozji???

 

ZDJĘCIE

 

Zastanawiam się, czy można teraz jakoś to naprawić, oczywiście oprócz wymiany całej tylnej klapy.

 

Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka

w kazdym serwisie tak robia zeby ramka sie lepiej trzymala

 

jak ci mocno zalezy to moze pomaluj jakas farba na rdze i przykrec ramke spowrotem srubami w te same miejsca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uuu nieładnie- muszę obczaić czy w moim też tak jest.

a co do zabezpieczenia, to tak jak napisał Jam - dobra farba i wkręty w to samo miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jam jednak nie w każdym,wymieniałem ramkę i była wkręcona na fabryczne miejce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalka

w kazdym serwisie tak robia zeby ramka sie lepiej trzymala

 

No tak, jak odpadnie to z całym przerdzewiałym kawałkiem klapy :diabel2:

 

Zrobię tak jak piszecie, ale mam ochotę "pozwać" ich i zmusić do wymiany całej klapy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ramka pod tablicę (z moich doświadczeń) to często dość nieszczęśliwy pomysł - łatwo o kradzież tablic (nadal są zwolennicy darmowego tankowania paliwa :< ) ponadto przednią ramkę łatwo uszkodzić (pęka od dotknięcia o cokolwiek twardego) i w pewnym momencie żegnaj tablico!. Niektórzy nitują tablice nitami rurkowymi bezpośrednio do przedniego zderzaka i choć sam tego w notku z lenistwa nie zrobiłem - uważam to za pewniejsze rozwiązanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze warto. :D

Ja na pewno bym zaryzykował i żądał nowej klapy. Zresztą przecież prowadzą rejestr prac i wiedzą kto przygotowywał samochód do wydania.

 

Zaryzykuj - najwyżej nic nie zyskasz, oprócz jakiegoś doświadczenia :):):):)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja wam powiem że mój nissan jest z Holandii, i jak zmieniałem blachy na polskie, to też się okazało, że tablica jest przykręcona do blachy - czyżby za Odrą też tak robili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbować zawsze warto.

Ja na pewno bym zaryzykował i żądał nowej klapy.

 

Wg mnie to żadna łaska - powinni wymienić. Przecież to kompromitacja.

Specjalnie sprawdziłem w swoim. Na szczęście - dla serwisu - zrobili dobrze. Inaczej, zrobiłbym im niezłą „awanturę”, bo i tak już mi nie raz podpadli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Witam!

Mam też Getza z salonu i na Forum Hyundaia wyczytałem, że robią to samo. Sprawdziłem i oni też ramkę tablicy ordynarnie blachowkrętami przykręcili do klapy. Nie wiem czy nie jest to powszechnie stosowana metoda. Poza tym tłukła się niemiłosiernie na nierównościach. Dziury po wkrętach zabezpieczyłem środkiem antykorozyjnym i dodatkowo wkręty zasmarowałem silikonem żeby woda nie dostawała się pod klapę. Oczywiście pod ramkę włożyłem 4 kawałki pianki. Od 2 lat nie zauważam jakiś oznak korozji czy innych niepokojących oznak.

A propos! Wątpię czy wymienią ci klapę. Zaproponują pewnie zabezpieczenie antykorozyjne otworów. Ale zawsze warto próbować.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości co nieco się dowiadywałem.

 

I powiem to co usłyszałem: Jedź zgłosić i żądaj wymiany klapy na nową. Jak nie będą chcieli postrasz ich Centralą Nissana, a jak nic nie pomoże to zgłoś fakt do Centrali, wtedy na pewno dostaniesz nową klapę.

 

:D:D:D:D:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...