Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Co ile wymieniać olej w skrzyni automatycznej?


Gość pajaak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym się dowiedzieć co ile wymieniać olej w skrzyni automatycznej?Mam przejechane 48tyś i jeszcze nie było to robione.

 

Niby się wymienia ale np kumpel ma amerykańca 15 letnie auto z automatem i skrzynia działa jak marzenie, a więc nie wiem czy jest sens wymieniać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden mechanik powiedział mi że powinno się wymieniać co 30tyś, ale moja navarka jeszcze w rękach poprzedniego właściciela była na przeglądzie przy 31tyś i w rozpisce nie ma nic o wymianie, jest tylko napisane że kontrolowana była ilość oleju, więc wydaje mi się że te 30 tyś to trochę mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymiana oleju w automacie jest uzależniona od producenta skrzyni i waha się w przedziale od 30 do nawet 140 tyś. km,jak wymienisz przy 60 tyś. myślę że będzie dobrze,to taki najczęściej spotykany przebieg,przy wymianie oleju ważne by wymienić filtr i zrobić to u kogoś kto się na tym zna, aby się upewnić dokładnie przy jakim przebiegu się wymienia olej w skrzynce to dzwoń do nissana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w automatycznej skrzyni znajduje sie jakis filtr tego oleju? No i czy musi byc to jakis olej nissana tak jak pisza w instrukcji czy moze byc cos innego oczywiscie o takich samych parametrach. Nawet nie wiedzialem ze wchodzi go tam az 10, 3 litra. Robil ktos wymiane na wlasna reke? No jezeli tak to moze jakies szczegoly. Za wszelkie info dziex. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

z tego co wiem w patrolu 2000 rok nie ma w automacie filtra jest jakieś sitko, które trzeba wypłukać... może u nas też tak jest ( ale ja mam amerykę więc pewnie mam filtr ) kumpel takim lata i ma nakręcone 200 parę tysięcy i nie rusza nie zmieniany był. miał volvo 960 i 300 tysięcy i nie ruszał nie zmieniany był. ale myślę że 100 tysięcy jest to przebieg przy którym trzeba by się tym olejem zaopiekować. tylko czy ktoś zna dobrego magika od automatów żeby jeszcze skrzynia trochę pociągnęła? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszę jeszcze raz ponieważ poprzednia wiadomość nie przeszła.

 

Jeżdżę Pathfinderem z 2007 roku i z tematem wymiany oleju walczyłem 2 miesiące. Procedury są następujące:

 

1. automat: co 60.000 km; zlewasz ze skrzyni i z kurka pod chłodnicą; zejść musi ca 6/7 litrów oleju; stosujesz TYLKO oryginalny olej Nissana; wymiany dokonaj w serwisie od skrzyń a nie w autoryzowanym serwisie (nie mają pojęcia jak to się robi; mi nie dolali 0,5 litra oleju!!)

2. przedni dyfer (i w moim przypadku centralny): co 60.000 km

3. tylny dyfer: co 30.000 km

 

Ja przyjąłem ostatecznie zasadę, że w silniku wymiana następuje po 15.000 km, a resztę wymieniam po 60.000 km.

 

W automacie jest sitko a nie filtr. Sitko czyści się przy remoncie skrzyni (pełny demontaż)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...