Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Fabryczne radio/głosniki Note


Respi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje uwagi na temat fabrycznego audio (radio to mniejsze):

1) całosc gra bardzo basowo (ja ustawiłem basy na -5, a tony wysokie na maxa +7) dopiero wtedy da sie tego jakoś słuchac (a przyznam że lubie bass, ale ten jest jakis wyjatkowy)

2) zakłócenia przy odbieraniu stacji radiowych

 

Czy moze ktoś z forumowiczów przerabiał ten temat, i wie czy przyczyna są słabej jakości głosniki, czy moze ten radioodtwarzacz tak ma? Czy może ktoś z Was zmieniał antenę i była jakas poprawa?

 

Prosze was o opinie na ten temat

 

pzdr

 

RESPI

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej to radio tak ma - u mnie też tak jest, najgorzej jak jedziesz po autostradzie i zwiększa ci automatycznie głośność, wtedy te basy dopiero wkurzają :/

Antene ktoś wymieniał - i jak dobrze pamiętam - nie było zmiany jakości.

Pozostaje wymiana radyja - w sumie prosta sprawa - przy niektórych modelach (alpine+przejściówka micra, jak się nie myle) działa sterowanie w kierownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś z Was zmieniał antenę i była jakas poprawa?

Eksperymentowałem kiedyś z dwoma innymi antenami (jedna nieco krótsza ekranowana, druga ok. 15 cm dłuższa) celem poprawienia odbioru jednej z lokalnych stacji ale bez widocznego efektu (być może była to kwestia po prostu zbyt słabego sygnału nadawania). Aby w miarę tanim kosztem poprawić brzmienie zestawu audio w aucie ( mnie te basy za bardzo zresztą nie przeszkadzają) należałoby chyba zacząć od wymiany na lepsze standardowych i dosyć przeciętnie grających głośników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobadaj ustawienia equalizera

Dokładnie - jest tam kilka ustawień które w dość istotny sposób zmieniają brzmienie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Pobadaj ustawienia equalizera

Dokładnie - jest tam kilka ustawień które w dość istotny sposób zmieniają brzmienie

 

Od sprawdzenie ustawien equalizera, oczywiście zacząłem zabawe z tym radiem, ale wg mnie i tak gra słabo (pewnie to wina po duzej czesci głosników).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szydlar

Mam pytanko-czy ktoś z was sprawdzał wejście AUX ?

Podpiąłem MP3 i sromotnie się rozczarowałem tym nie można sterować z poziomu radia ani kierownicy . To możliwe ? Może ja czegoś nie wiem lub źłe robię.

Wiecie coś o tej sprawie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

normalna sprawa. wyjście AUX odbiera tylko dźwięk z podłączonego urządzenia. nie ma możliwości sterowania z radia czy też z kierownicy funkcjami (Next, Prev, Stop, Play). żeby takie coś było możliwe musi być wyjście USB , ale wtedy to już radio z MP3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Szydlar

Tak myślałem. Jakoś przy dzisiejszym poziomie audio do głowy mi nie przyszło by zagłębić się w ofertę nissana . Byłem pewny że gra MP3 ,przecież dziś wszytko gra.... ale nic to.

Dobrze że nie dali kaseciaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze że nie dali kaseciaka

czasami sprawdzał się lepiej niż marne gubiące co chwilę na nierównościach ścieżkę cd :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami sprawdzał się lepiej

nie głoś takich herezji - nawet w żartach - mogą nas czytać niepełnoletni ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie głoś takich herezji

kiedy to żadna herezja :P "przerobiłem" już kilka samograjów w swoich poprzednich autach, pierwsze cd były rzeczywiście bardzo czułe na nasze autostradowej jakości nawierzchnie dróg powiatowych i dostawały co chwilę czkawki :D - tak jakbyś co chwilę włączał pauzę - kaseciaki charczały, trzeszczały, szumiały ale jechały dalej - ech łza się w oku kręci.. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar jesteś wielki! CD przerobić na kaseciaka to jest COŚ! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaseciaki charczały, trzeszczały, szumiały ale jechały dalej - ech łza się w oku kręci..

Mi się nic nie kręci - były beznadziejne i tyle! Podobnie jak w innym sprzęcie (kamery, video) i niech spoczywają w spokoju :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerobić na kaseciaka

mówiąc "przerobiłem" miałem raczej na myśli eksploatowałem :D:D:D -ech te niuanse poprawnej polszczyzny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No to powiem Wam ciekawą rzecz a propo kaseciaka. :) W Toyocie Land Cruiser za bez mała 250.000 PLN w konsoli środkowej mamy piękne wejście na... kasety. :lol: Oczywiście można słuchać płyt (jest fabryczna zmieniarka na 6 CD), ale wygląda to nieco przedpotopowo. ;) Jeżdżę takimi autami na co dzień i jak wsiadłem pierwszy raz, to przeżyłem estetyczny szok. :P:lol:;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, mam takie pytanko czy oryginalne radio w note z 2006 (prostsze) ma jakąś możliwość ściszenia jednym przyciskiem, co by było bardzo przydatne np. do w czasie odbierania rozmowy telefonicznej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety nie ma takiej możliwości - a przydałby się taki przycisk "mute" jak np w blaupunktach (można sobie ustawić poziom do którego wycisza się radio żeby grało w tle i nie przeszkadzało). W starszym modelu radia trzeba ręcznie zasuwać "minusem" na kierownicy aż się wyciszy do odpowiadającego poziomu :P

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie przeżywaj tego jako osobistą porażkę :P Wyciszyć radio przy użyciu przycisków na kierownicy da się niemal równie szybko - przyciski są praktycznie pod kciukiem lewej ręki, wystarczy dwa, trzy razy nacisnąć i problem z głowy. Przyznaję,że trochę mnie to irytowało na początku (w poprzednim aucie miałem właśnie blaupunkta z dużym jak sutek niebieskim guzikiem "mute")ale idzie się przyzwyczaić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi z kolei ogólnie po przesiadce z Renault brakuje guzika wyciszenia przy kierownicy.

 

Ciekawostka, że w Connect włącznik działa jak guzik wyciszenia - wyłącza dźwięk, ale Connect zostaje włączony, tzn. wyświetla mapę itp. O ile dobrze rozumiem z instrukcji i eksperymentów, Connect do końca wyłączyć się nie da - co najwyżej można wyciszyć dźwięk włącznikiem i przełączyć ekran na zegar.

Przynajmniej automatycznie ścisza się w czasie rozmowy telefonicznej przy telefonie podłączonym przez Bluetooth...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

A wiecie co za producent jest tego std radia (model najprostszy) i głośników? Słyszę 4 głośniki i tyle jest? Czy jeszcze jakieś tonówki są gdzieś koło lusterek? A znacie może moc tych "śmiesznych" głośników? :) Wiem, że ona nie powala...ale tak z ciekawości pytam. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie co za producent jest tego std radia (model najprostszy) i głośników? Słyszę 4 głośniki i tyle jest? Czy jeszcze jakieś tonówki są gdzieś koło lusterek? A znacie może moc tych "śmiesznych" głośników? :) Wiem, że ona nie powala...ale tak z ciekawości pytam. ;)

 

"Tonówki" koło lusterek są, ale tylko w wersji wyposażenia od Acenta w górę. W Visia są tylko 4 głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedliftingowa accenta ma 6 głośników (po dwa w drzwiach plus tweetery w obudowach lusterek i nic nie wiem na temat ich parametrów. Prostszy zestaw cd-audio wg mojej wiedzy jest produkcji Blaupunkta. Biorąc pod uwagę podobieństwo budowy (chociażby przyciski nawigacyjne) wygląda na to,że ten bardziej rozbudowany pewnie też.

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moja Visia ma 4 głośniki...już jasne. :) A może i ten mój sprzęt też Blaupunkt-a? Jednak mogliby się bardziej postarać o dźwięk. :) Cóż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...