Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odpowietrznik układu hamulcowego


Gość str3ight

Rekomendowane odpowiedzi

Gość str3ight

witam, chcialbym sie dowiedziec gdzie w tym autku jest odpowietrznik ukladu hamulcowego.

 

wczoraj po wymianie weza miekkiego przy kole sie troche zapowietrzyl. odpowietrzylem 3 kola na spuscie przy kole wezykiem, natomiast z przodu przy pompie nie dalo sie go poluzowac wiec zrobilem to sruba przy wezu. odpowietrzalme dopoki nie zaczal leciec sam plyn. na poczatku bylo ok, wrecz idealnie, natomiast dzisiaj pedal bierze u samego dolu, i pecznieje, jest mega zapowietrzony.

 

dlatego chcialbym odpowietrzyc caly uklad porzadnie. wiem gdzie jest od sprzegla wiec od hamulcow taki tez musi byc.

 

licze na Wasza pomoc ;)

 

pozdrawiam i z gory dzieki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy każdym kole jest odpowietrznik jest to tak mała śrubka z otworem w środku, jest wkręcona w zacisk hamulcowy (cylinderek). Zazwyczaj odpowietrznik jest zakryty gumką żeby ten otworek się nie zatkał, może być na kluczyk 7,8,10,11 (zazwyczaj w nissanie są takie rozmiary na odpowietrznik)

 

a3891499.jpg

 

ab418c4f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość str3ight

kurcze myslalem ze jest jakis jeden ogolny tak przy pompie, ale dzieki wielkie, zastanawiam sie jak wykrecic jeden ktory sie zapiekl :(

 

bardzo Ci dziekuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze myslalem ze jest jakis jeden ogolny tak przy pompie, ale dzieki wielkie, zastanawiam sie jak wykrecic jeden ktory sie zapiekl :(

 

bardzo Ci dziekuje :)

Zazwyczaj przy pompie występuje odpowietrznik, ale u nas niet :D Jak już obkręcisz go dookoła kluczem :P to polecam imadełko ręczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość str3ight

hehe :) juz dalem rade :) okazalo sie ze jedno kolo, tam gdzie wymienialem wezyk i nie dalo sie odkrecic odpowietrznika, zapowietrzylo mi system. po glebszej diagnostyce udalo mi sie to odkrecic i wylecialo multum powietrza :) teraz smiga niesamowicie sprawnie :)

 

dzieki i pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...