Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] WYŚWIETLACZ


Gość despi82
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość despi82

Witam.

Jestem posiadaczem p12 1.8 esence z 2002 roku jest ona wyposażona w podstawowy wyświetlacz jednokolorowy (pomaraczowy), mam możliwość zakupienia kolorowego, ale czy będzie on działał i pasował? Nie wiem czy wtyczki te same, czy trzeba przerabiać? Może ktoś kombinował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

a jak wylaczasz swiatła to kolor nie zmienia sie na niebieski ?:D ja mam czerwiec 2003 i nie widze potrzeby wymiany tego wyswietlacza ma to jakies inne zastosowanie czy ot co chcecie miec taki bajer bo nie kumam??

juz kumam lookalem w necie i wiem o jaki wam chodzi , rzeczywiscie za ladny to to nie jest ale bym to olał:)

Edytowane przez preston81
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wylaczasz swiatła to kolor nie zmienia sie na niebieski ?:D ja mam czerwiec 2003 i nie widze potrzeby wymiany tego wyswietlacza ma to jakies inne zastosowanie czy ot co chcecie miec taki bajer bo nie kumam??

juz kumam lookalem w necie i wiem o jaki wam chodzi , rzeczywiscie za ladny to to nie jest ale bym to olał:)

 

 

W zasadzie to chodzi o "ładniejszy bajer" i nic poza tym :) Po prostu nowocześniej to wygląda - wiem, że trzeba zmienić ekranik i panel przycisków, pytanie czy to zadziała - teoretycznie TAK, wtyczki wyglądają tak samo.

 

Może jednak ktoś już tego próbował ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam ponownie

 

zakupilem w dublinie na szrocie wyswietlacz lcd wraz z panelem z primery 2004r.

Przyjechalem do domu no i dawaj za rozbiurke,odkrecam wyswietlacz (jednokolorowy)z mojego autka patrze kostka ta sama (super) :dribble:

 

podlanczam panel sterowania rowniez ta sama kostka.Po zamianie wszystkiego zadowolony przelanczam stacyjke na zaplon a tu zonk :unsure:

ciemny ekran,panel sterowania tylko reaguje na muzyke,nie da rady sterowac klimatyzacja.Ok podlanczam stary wyswietlacz(swieci)ale reszta nie dziala i w dodatku rozrusznik nie kreci.Mysle sobie chyba immobilaizer zalapal jakis blad ale cos mnie tknelo i....

sprawdze bezpieczniki w srodku kabiny no i co? byl spalony.Wymienilem go i odrazu wszystko wrucilo do normy.No to ja spowrotem podlanczam zakupiony wyswietlacz prosze kobiete aby zagladala na ten bezpiecznik czy czasem nie bedzie blysku (czy bezpiecznik sie przepali) no i ciach ja kluczyk na zaplot a tu ciach zwarcie i znowu ten sam problem z bezpiecznikiem.Mysle moze ten wyswietlacz walniety,wiec pojechalem spowrotem na szrot i mowie co i jak.Gosciu mowi mamy jeszcze inne i tak wyprobowalem na miejscu jeszcze 4 wyswietlacze i zawsze to samo czyli pali bezpiecznik.Spytalem sie czy moge wejsc na plac i ogladnac wtyczke jaka idzie do wyswietlacza i okazalo sie (odzialem ja i zabralem do domu)ze jest do niej podlaczone wiecej przewodow niz w mojej jak i kolory przewodow miejscami sie roznia.

 

Moja garaca prosba moze ktos ma schemat elektryczny wtyczki do wyswietlacza jednokolorowego a wyswietlacza lcd

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę (obym się mylił), że jednak kolor Ci nie pójdzie, choć wszystko zależy komputerka/modułu obsługującego wyświetlacz. A zalezy w ten sposób, że albo fabryka wstawiała we wszystkie auta elektronikę obsługującą kolor, i istnieje jakieś przełączenie na mono ,na potrzeby montażu LCD mono, albo fabryka montowała inna elektronikę dla koloru, a inna dla mono. W tym drugim wypadku musiałbyś (o ile byłoby to możliwe) wymienić coś więcej niż sam LCD.

Zważywszy na politykę producenta, że nie ma nic darmo, i za najmniejsze "ulepszenie" auta, jego cena leci odpowiednio w górę, biorąc również pod uwagę, że elektronika mono jest prostsza w budowie (mniej kosztowna w produkcji), to jakoś nie chce mi się wierzyć aby nasi skośnoocy przyjaciele postanowili zaszaleć i wszędzie ładować "kolorową elektronikę"

Tak sobie na mój prosty chłopski rozum kombinuję, i mam nadzieję, że się bardzo mylę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

to podobnie jak do 2004 (przed liftowa)primery chcialem se zalozyc kamere cofania no i zong, nie mam jakiegos tam przetwornika czy cos takiego w bagazniku i nie bedzie dzialac.

No i moj wyswietlacz nie obsluguje kamery, sprawdzane po numerach w serwisie.

no to i po bajerku :spell:

A przekladac wszystkie bebechy to troche za duzo wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eh widzialem ten pomaranczowy wyswietlacz o ktorym mowil paciuk ... rzeczywiscie nie wyglada za ładnie , na szczescie mam ten kolorowy ale prawde mowiac nie bedziesz jezdzil tym autem do konca swiata no chyba ze o 2012 to prawda:D, olej to i nie rob sobie dodatkowych klopotow pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze wiecie jakie bebechy jeszcze potrzeba do tego bo tu w irlandii naprawde mozna tanio czesci wyrwac no i gdzie moge dorwac schemat elektryki?

 

 

Ciekawi mnie ten wątek jednak widzę, że chyba nikomu nie udał sięten manewr :( Gdyby jednak ktoś dokonał takiego przeszczepu wyświetlacza proszę o info w imieniu swoim i innych zainteresowanych !

 

 

Pozdrawiam

 

Damian

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...