Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

D40 A/T i hamowanie biegami


Gość Ash_One
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ash_One

Witam,

 

Pytanie czysto teoretyczne.

Jak to wygląda jeśli chodzi o skrzynie i o silnik.

Jazda na drive, zblizam się do skrzyżowania i redukuję po kolei 3.. 2.. i 1 bieg ?

 

Ma sens, stosuje się ? Oszczędność klocków czy rozwalanie skrzynii/silnika ? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biegami to hamujesz ale z wiekszym ciężarem i z góry ale po płaskim terenie ?. rozsypiesz nie tylko skrzynie .a klocki grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się pod temat. Jak stoimy dłużej, przypuśćmy 20 minut na pracującym silniku to skrzynia w położeniu P czy N + ręczny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

to moje drugie auto automat i pierwszy raz słyszę o hamowaniu biegami jak wyżej :027: myślę że skrzynia pójdzie w pył przy takim wichrowaniu. automat sobie sam wszystko ustawia. a jak stoję dłużej to N i ręczny ale nigdy nie pytałem czy to dobrze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma najlepsze smarowanie w pozycji D lub innym biegu, ale biegu nie luzie.

 

Hamowanie biegami w cale nie nadwyreza skrzyni ani silnika.

Po to sa do dyspozycji blokady biegow zeby z nich korzystac np do hamowania silnikiem :-D

 

Pozdro!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzynia ma najlepsze smarowanie w pozycji D lub innym biegu, ale biegu nie luzie.

 

Hamowanie biegami w cale nie nadwyreza skrzyni ani silnika.

Po to sa do dyspozycji blokady biegow zeby z nich korzystac np do hamowania silnikiem :-D

 

Pozdro!!

dokladnie tak, biegi tez blokujesz przy stromych zjazdach z duzym ciezarem, tutaj tez O/D sie przydaje...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

wiem i rozumiem wasze uwagi ale w czasie jazdy w mieście hamowanie poprzez zrzucanie biegów i tak co skrzyżowanie to porażka... nie po to kupiłem w automacie benzynę :D żeby nie mieć radości z jazdy... tak to bym kupił manuala i bym wichrował co światła. niepotrzebne zabawy drążkiem uważam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panowie i jak wyglada „hamowanie silnikiem“ przy stromym i dlugim zjezdzie?

Auto sie coraz bardziej rozpedza i zostaja tylko hamulce?, czy trzeba hamowac „manualnie“ wybierac biegi sekwencyjnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Gość dominic

u mnie przy hamowaniu silnikiem słychać charakterystyczny dźwięk, ni to pisk, ni to rzęrzenie, ale słychać to dość mocno i występuje tylko po zdjęciu nogi z gazu. wydaje mi się, że dźwięk dochodzi z tylnej części auta.d40 automat 2007rok, 62tys. przebiegu. ktoś zna temat???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...