Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Duzo pali


Gość PYRA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to moj pierwszy post na tym forum i juz potrzeboje pomocy.

Od miesiaca smigam navara 2006 listopad w automacie, wszystko by bylo super gdyby nie to ze auto przy spokojnej jezdzie po miescie pali mi od 17 do 20 litrow.

Bylem w serwisie wgrali mi nowy program wymienili filtr paliwa i powiedzieli ze spalanie powinno spasc do 13, 14 litrow. Niestety tak sie nie stalo a ja nie wiem co dalej bo nie ukrywam troche mnie to denerwuje :(:

Prosze o jakies podpowiedzi bede bardzo wdzieczny.

Jeszcze dodam ze przebieg auta to 110000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka głupia uwaga ale często trafna. Nauczysz się nowego auta to i spalanie ogarniesz ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj w klubie i u mnie też zmienili oprogramowanie i lipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

ja mam też automat zrobiłem nim już jakieś 2000 mil i widzę, że trzeba się taką skrzynia w takim aucie nauczyć jeździć :D a oszczędzisz silnik, skrzynie, paliwa trochę no i klocki na dużej starczą... mnie LPG pali maks. 20-22 a minimum 14-16 ale to prawie 300 kucy i się cieszę jazdą a nie się wlekę spod świateł jak taczką :fuckyou2: od takiego auta ( chodzi o wielkość i ciężar ) nie spodziewałbym się spalania na poziomie osobówki i trzeba sobie to uświadomić. a dla porównania zatankuj raz do pełna na jakiejkolwiek stacji lepszego ( bogatszego ) diesla i trasa i rura niech ci przeczyści trochę układ. a i sprawdź czy nie spadła rura z turbiny zauważyłem że to częsty problem w nawarze. i powietrza też zmień filtr bo jest ważny i po tym wszystkim się odezwij jak nie pomoże będziemy szukać dalej :diabel2: i nie lej żadnych uszlachetniaczy do paliwa!!! bo wtryski polecą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze niech sprawdza przeplywomierz bo spalanie mocno zawyzone:-/

 

Mi automat pali max 13 litrow a minimalne to cos kolo 9 l/100km :-D

120 km/h i droga z katowic do novego jicina :-D czyli troche gorek bylo :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PYRA, dokładnie i jeszcze teraz jak zmienili soft to jak wcisnę pedał na skrzyżowaniu to albo dobrze idzie albo jak by ciągną ciężką przyczepę i jak odpuszczę i z powrotem dodam gazu jest ok . Spalanie 15-5-17,5l a teraz już nie mierzę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i nie lej żadnych uszlachetniaczy do paliwa!!! bo wtryski polecą

Ja tam dolewam co 10000 i jak na razie wtryski ok. Zauważyłem też, że z uszlachetniaczem spada spalanie. Tankuję też tylko na sprawdzonych stacjach lepsze paliwko. Moja Nawka to manual. Aktualne średnie spalanie 12l ale autko dosć mocno przerobione i obciążone, co nie wpływa kożystnie na spalanie.

Nie przejmuję się też specjalnie zużyciem paliwa - to psuje przyjemność z jazdy. Poprostu jeżdżę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiec tak, automatem umiem jezdzic poniewaz mialem juz kilka wiec nie sadze ze to jest przyczyna, mialem jeepa grand cheeroke 4.0 benzyna i palil mi tyle co navara :( . Gdybym wiedzial ze to tyle pali kupilbym frontiera, no ale mam nadzieje jeszcze ze cos tu jest nie tak a nie ze tak musi byc. Filtry, oleje itp. powymienialem, tankuje na orlenie lub statoil raz zalalem schell vpower i zszedlem do 15.5 litra ale nie przy normalnej jezdzie tylko mega emeryckiej. Na trasie Poznan Kolobrzeg przy predkosci 100-120km/h spalil mi 13.3 litra.

Przeplywomierz, wtryski, sprawdzone. Co dalej? hehe bo nie ukrywam ze przy tym spalaniu wolalbym smigac frontierem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wielokrotnie poruszany.

 

Zamykam

 

Proszę o kontynuowanie istniejących tematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...