Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] padnięta listwa wtryskowa 2.2di


lucek82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Niestety stało się, po prawie roku użytkowania moja Primerka zastrajkowała. Zdziwiłem się, bo dbam o nią (leje dobre paliwo, na płynach nie oszczędzam, myję raz w tygodniu;-)...

W serwisie Nissana zdiagnozowali listwę wtryskową, koszt nowej 5,5tyś zł :zdziw:

Szukam używki...

Pytanie: czy pasuje listwa od 2.2dci. Szukałem na allegro i wizualnie są takie same. Chyba, że allegrowicze nie wiedzą, co sprzedają...

Proszę o informacje w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Z tego co sie orientuje sa dwa rodzaje wtyczek zaworu ciśnienia zamontowanego na listwie, czarne do sterownika Bosha Di 126 KM (przypuszczam) oraz z brązowa wtyczką dla dCi 139 KM osprzet Denso, musisz szukać z taka wtyczką jaka masz oryginalnie zamontowaną. Ja posiadam taką listwę z brązową wtyczką.

Po numerze cięzko dojść bo jedyne numery które są bite to numery DENSO, nie znalazłem na niej nr kat. Nissana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie padł czujnik, jednak nie jest on dostępny pojedynczo, jedynie w komplecie z listwą.

Objawy:

- trudności w odpalaniu,

- gasnący silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam u mnie na kompie pokazuje kod bledu P0089 to jest zepsuty regulator cisnienia paliwa CNR ale odpala normalnie i nie gasnie tylko co jakis czas traci moc i trzeba na swkunde wylaczyc zaplon i wszystko wraca do normy na jakis czas ,ale wyczailem zs jak zdejme wtyczke z regulatora to auto reaguje normalnie sprubuj i powiedz jak sie dzieje u ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RYBA64, objawy podobne. U mnie kod P1305. Również wystarczyło wyłączyć zapłon i włączyć go ponownie, jednak gaśnięcie było bardzo niebezpieczne, np. podczas wyprzedzania, co nieraz mi się przytrafiło... :|

 

Wczoraj wieczorem pogrzebałem trochę i chyba przyczyną była luźna wtyczka czujnika wysokiego ciśnienia. Na razie przejechałem 30km i jest ok. Nabiję jeszcze trochę km i poczekam na efekty. Oby to było to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam luźną wtyczkę! :D YUPI! przejechałem przeszło 1kkm i żadnych objawów na padniętą listwę. Cieszę się bardzo, że to tylko to.

Martwi natomiast to, że fACHOWCY nie dostrzegli tago, gdy auto było w serwisie. Skasowali 150zł za 20 min roboty, podłączyli auto pod komputer i zdjęli wężyk dopływu paliwa - na tej podstawie (oraz bazując na swoim "ogromnym" doświadczeniu) stwierdzili usterkę ("to częsta usterka w tych silnikach"-stwierdził mechanik). Ręce opadają. Może chcieli mnie naciągnąc...

Ten fACHOWY warsztat to: Yama Sp. z o.o., Szosa Gdańska 28, 86-031 Osielsko. Przestrzegam i życzę bezproblemowej jazdy:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...