Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tylne światła przeciwmgielne


Mrand

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Versę ściągniętą z USA i co za tym idzie problem z tylnymi światłami przeciwmgielnymi. Samochód jest nówka 2009 (100 mil na zegarze) i na zamówienie miał zamontowane lampy w wersji europejskiej. Podczas przeglądu w stacji okazało się, że nie ma tylnych świateł przeciwmgielnych (przednich z resztą też). Zaproponowali przystawić zewnętrzną lampę, ale taki "placek" z tyłu to przecież masakra. Jak ma rozwiązane te światła Tiida, która wyjażdża z salonu Nissana w Polsce? Jak wygląda sprawa homologacji bo facet w stacji plótł na ten temat jak potłuczony (taki typ prawnika amatora). Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią 29 Maj, 2009 08:48 ]

Jak ma rozwiązane te światła Tiida, która wyjażdża z salonu Nissana w Polsce?

ma przeciwmgielne po środku zderzaka w dolnej części.

Jak wygląda sprawa homologacji bo facet w stacji plótł na ten temat jak potłuczony (taki typ prawnika amatora).

Tylne światła przeciwmgielne są na liście wyposażenia obowiązkowego pojazdów samochodowych zarejestrowanych w Polsce po 31 grudnia 1985 r. W starszych autach można je zamontować jako wyposażenie dodatkowe. Co ciekawe, może to być obowiązkowe, kiedy będziemy chcieli zarejestrować w Polsce sprowadzone np. z zagranicy auto niewyposażone w takie światła. Montuje się jedno lub dwa tylne światła przeciwmgielne. Jeżeli jedno, to na środku lub po lewej stronie pojazdu, jeżeli dwa, to po obu jego stronach. Rozmieszczenie: Lampy powinny być umieszczone na wysokości od 250 do 1000 mm. Nie mogą znajdować się bliżej niż 100 mm od świateł hamowania "stop". Połączenia elektryczne: Włączenie powinno być możliwe tylko wtedy, gdy włączone zostały światła drogowe, mijania lub przeciwmgielne przednie. Ponadto muszą dać się wyłączyć niezależnie od innych świateł pojazdu. Obowiązkowa jest niemigająca kontrolka barwy żółtej samochodowej. Inne: Światłość lamp przeciwmgielnych powinna być wyraźnie większa niż światłość lamp pozycyjnych tylnych.

Ja w poprzednim moim aucie sprowadzonym z u.s.a.(honda civic)zastosowałem takie rozwiązanie.przeciwmgielne przerobiono mi z lewego światla cofania.i zdało idealnie egzamin.zresztą musiałem jeszcze przerobić tylne kierunki(czerwone)no i przednie mijania i pozycyjne(symetryczne i czerwone.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczyłem coś takiego i bardzo mi się spodobało. Czy jest to czyjś bardzo twórczy pomysł czy jest to pomyślane fabrycznie? Jak się to ma do homologacji itd.? Wg serwisówki moja Versa nie ma przewidzianej do tego instalacji.

Muszę odkręcić klosze i sprawdzić. Jak na razie nie bardzo wiem jak się do tego zabrać mimo posiadania serwisówki. Po zdjęciu zaślepek w bagażniku są trzy nakrętki ale nie mam jeszcze odwagi by zacząć je kręcić. Zanim się za to zabiorę chciałbym dowiedzieć się co na to eksperci. Pozdrawiam

Mrand

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/059176b32f02e076.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/13e91c7d0d2aba0c.html

 

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 17:44 ]

Odkręciłem klosz i sprawdziłem. To nie ma sensu. Sprawa jest zbyt naciągana. Rozglądam się za sensowną lampą z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[ Dodano: Pią 29 Maj' date=' 2009 08:48 ']
Jak ma rozwiązane te światła Tiida' date=' która wyjażdża z salonu Nissana w Polsce?[/quote']

ma przeciwmgielne po środku zderzaka w dolnej części.

 

Jeżeli chodzi o Tiidę w wersji sedan, to się zgodzę - światło przeciwmgielne jest umieszczone centralnie na dole zderzaka. W hatchbacku jest inaczej - tylne światło przeciwmgłowe znajduje się w lewej lampie zespolonej (w prawej w tym miejscu jest światło cofania). A Versa Mrand'a - przynajmniej tak wynika ze zdjęcia - jest hatchbackiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pytałem w serwisie Nissana o szczegóły odnośnie świateł przeciwmgielnych. Zaproponowano mi ich zainstalowanie tak jak w fabrycznej wersii Tiidy za... 8000zł, słownie: osiem tysięcy złotych. Mimo tego, że wszystko byłoby całkowicie homologowane, to jednak nie skorzystałem :(. Pozdrawiam

Mrand

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim poprzednim aucie made in u.s.a w poznaniu przerobino mi przód i tył za 600zł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...