Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

SPRZEGŁO VALEO


Gość a_b_i_t
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość a_b_i_t

w piątek 29 maja pojechałem na spalarnie razem z koba (Coobcio) oraz kolega piotrem (pgaz) gdzie kolś toyota celika zaproponował mały wyścig. Piękna almera GTI (pgaz) podjęła wyzwanie no i niestety dala d*py czemu zapytacie się gdyż w almera miała zamontowane nowiuteńkie sprząglo firmy VALEO które polecił mu "Bombel". Powiem tak po pierwszym pałowaniu sprzęgło spaliło się, na co Coobcio powiedział ye to sprzęgło nie daje rady bo to VALEO i lepiej było zamontować AISIN i tu moja prozba do Bombla nie polecaj tych sprzęgieł bo to hujnia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to zobacz w słowniku jak pisze się ostatni wyraz napisany przez Ciebie,

po drugie zmień go na mniej wulgarny, bo na tym Forum nie toleruje się takiego zachowania,

po trzecie po co zakładałeś ten temat jak podobny można znaleźć na Forum?

po czwarte poczytasz sobie, że nie tylko Bombel polecał tą markę, więc nie rozumiem czemu akurat po nim jedziesz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To raczej ma być ostrzeżenie dla innych :) co do sprzęgła bo generalnie cena była taka sama jak aisina wiec była to dla mnie rybka które wsadze miało być dobrze :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_b_i_t

1. nie mialem zamiary jezdzic akurat po nim, to byla tylko prozba gdyz akurat on polecil

pgazowi i jak to bylo on wie

2. to jest ostrzezenie dla innych

3. moim zdaniem nie jest wulgarny, a pozatym zirytowalo mie to ze jakas padlina toyota

dala klapsa nysce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo wiadomo ze sa slabe juz wczesniej, Aisin daje rade u xtomka trzeba bylo takie pakowac lub sachs-a

Aisin u Tomka od Tubo P10 dawał rade i u Lukasa w zmodowanej P10 GT a to są trochę cięższe auta jak Alma i nie ma z nimi problemu.

 

Ja zawsze każdemu mówię że Valeo to dziadostwo do niczego się nie nadające - jedynie gdzie się sprawdza to w korku bo lekko pedał chodzi i na tym koniec jego zalet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie znakomicie sprawdził się zestaw Exedy - agresywnie brało, męsko chodził docisk, nigdy się nie poślizgnęło ani nie zaśmierdziało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak PMW piszę, Exedy Stage I i po sprawie :) lub tańsze, aczkolwiek dobre Aisin (które seryjnie montowali)

 

(co do Valeo to może kupił nie ori tylko na licencji, a to już przepaść, natomiast najgorsze to są NKK)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sergiej

a ja od coobia dostalem uzywke NKK i wam powiem ze jedyna jego wada poki co to twardy pedal ;) a nismo tak palowalem ze juz drugi raz glowica zdejmowana ;) sprawdzimy po kolejnym remoncie ja ksie bedzie sprawowalo ?? poprzednio mialem valeo i 60 tys przejezdzilem bez problemu ale to w 1.4 jezdzilo wiec moc zadna ... po podniesieniu mocy valeo wytrzymalo 2 tygodnie ;) mysle ze mogl to byc przypadek ze akurat valeo sie rozsypalo ...tak samo innej firmy sprzeglo moze dac d*py za przeproszeniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Rysiu83

kupiłem to zielone PHC..wymieniane 70 tyś km temu - auto dostaje po zaworach a sprzęgło dalej to samo - nie narzekam. Czyli są podróby podrób,niejedyny wniosek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się miedzy valeo a aisin za namową kilku osób kupiłem aisin mam nadzieje że będzie dawać radę i nie będę narzekał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_b_i_t

zgadzam sie kazde nawet najlepsze sprzeglo mozna zajechac ale valeo nadaje sie tylko do cywilnych aut a nie do dłubanych. Zapewne valeo chodzi leciutko docisk a w aisinie i nkk ciezko zato daja rade. Ja osobiskie wlasnie polecil bym aisin badz nkk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VALEO jest uznaną firmą którą można polecać,ale niestety nie nadaje się do ostrego pałowania,a druga sprawa napisaliście że sprzegło było nowe--TO ZNACZY ŻE NA ŚWIERZUTKIM SPRZEGLE POJECHALIŚCIE PAŁOWAĆ AUTO NA SPALARNI???JEŚLI NIE BYŁO DOCIERANE PRZEZ PRZYNAJMNIEJ KILKASET KM SPOKOJNĄ JAZDĄ TO NIE MA SIĘ CO DZIWIĆ ŻE PADŁO!!!każde sprzegło trzeba ułożyć-ja już z 5 razy wymieniałem na najróżniejsze i po dobrym dotarciu sprawowały się wszystkie w miarę OK,chociaż jaknarazie AISIN jest najlepszy w moim rankingu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_b_i_t

sprzeglo nie bylo nowka w sensie ze co dopiero zalozone tylko mialo juz troche przejechane niepamietam kiedy pgaz je wymienial ale na pewno kilkaset kilometrow temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość junioor
Aisin tez zadna rewelacja ,kilka ostrych startow i przypalilem :/

 

 

jak dobrze kojarzę to Coobcio wrzucił u mnie właśnie Aisin i mimo przelatanych ok 30 tys km daje rade a lekkiego życia to ono u mnie nie ma :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aisin też mi Coobcio polecił ;)

no to bardzo fajnie a znowu na Forum czytałem, że komuś innemu NKK polecał :diabel2:

Bombel zamknij ten wątek bo równie dobrze możecie kontynuować dyskusję w tym temacie:

-> http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...highlight=valeo

Lubię przeglądać NPT, bo jestem zainteresowany każdymi modyfikacjami przeprowadzonymi przez Klubowiczów ale jak widzę duże OT w każdym temacie, które kończą się przeważnie stwierdzeniem, że TDI w aucie PMW to padaka to mi się chce dodać ten dział do ignorowanych...macie w NPT wątek do gadania o przysłowiowej "d...e maryni" to nie rozumiem czemu powstają takie tematy jak ten.

aaa...i nie rozumiem Bombel czemu nie przeniosłeś tego właśnie tematu: "Turbo, N/A, FWD, RWD, AWD, Drag, ... i inne, nie tylko Nismo" np. do działu "Na każdy temat " bo widzę, że niektórym ten wątek chyba tylko jest potrzebny do nabijania postów...

dziękuję za uwagę :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...