Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Dziwne buczenie ..


piotrek3

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam x-traila 2,2 di z 2003r.Autko ma juz 200 tys.przejechane.Jak na razie nie moge narzekac ,oprocz rutynowych czynnosci obsługowych nic sie nie dzieje..

Oprócz jednego ,czego pomimo wielu prób nie udało sie zlokalizować..

Otóz w czasie jazdy ,szczegolnie kiedy sie juz lekko skręca w prawo dochodzi do wnetrza głosne buczenie.Natomiast przy skrecie w lewo jest absolutna cisza.

Natęzenie buczenia wzrasta z wieksza prędkościa i wiekszym promieniu skretu w prawo..

Podejrzenie padło na łozyska kół.Okazało sie ,ze łozyska sa OK.

Potem,ze to pompa wspomagania,tez pudlo..

W gruncie rzeczy juz przyzwyczailem sie do tego buczenia i mi to nie przeszkadza.kazdy natomiast kto wsiadzie ze mna do x-traila ,natychmiast zwróci na to uwagę..

Podejrzewam,ze winowajca jest napęd .Ale jak zlokalizowac w nim przyczyne buczenia?

Jestem zrazony do serwisow ASO ,gdzyz w nich na ogół pracuja nie fachowcy a zwykli"wymieniacze".Nie trzeba miec specjalnych kwalifikacji aby do usuniecia drobnej usterki wymienic za duzo pieniadze pół samochodu do skutku ,metoda prob i błędów aż sie trafi na własciwa usterke.Tak niestety działaja autoryzowane serwisy.

Wobec tego mam pytanie:Czy ktos z kolegów ma(miał)takie objawy jak umnie?

Za wszelkie odpowiedzi z góry bardzo dziekuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kristofeer

Hmm - w jaki sposób stwierdziles ze łożyska są ok???!! - według mnie to 99% właśnie jedno z nich - byc moze to klocki dobrze nie odbijają - sprawdź po dłuzszej jeździe czy nie są nazbyt gorące ( jak kupiłem swojego to właśnie to było powodem buczenia - a cała piasta grzała się niemiłosiernie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożyska wymienilem,gdyz na nie pierwsze padło podejrzenie.Napewno tez nie są to tarcze czy klocki.

Uwazam po objawach,ze to jest cos z napedem.Dziwne tylko ,ze buczy wyłacznie przy jeździe w prawo.Charakterystyczne tez jest ,ze buczenie jest bardziej intensywne przy wiekszym obciązeniu i predkosci .Podejrzewam tez skrzynie biegow ,ale tu znow gdyby cos w niej było to raczej kierunek jazdy nie powinien miec znaczenia.??.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winowajcą buczenia może być łożysko przy mechanizmie różnicowym poprostu podczas skręcania przenosi większe obciążenie i wtedy go słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witaj

mam ten sam problem co ty tylko, że u mnie buczy przy skręcie w lewo. Mechanik u którego byłem jakoś nie podjął tematu, prawdopodobnie głosi ideę że zobaczy się co nawala jak się wysypie na ulicę. Jak będziesz miał sprawdzone wiadomości dotyczące naszego buczenia to proszę o info.

hejka

art

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napewno jest to łozysko..Ale ,ktore??To juz jest hocus-pocus.

Nikt z mechanikow nie był w stanie ustalić przyczyny.Poradzili mi dokladnie tak samo niemal jak Tobie:jeździć i sie nie przejmować.I tak robie..przyzwyczaiłem sie do tego buczenia,tylko jak ktos ze mna jedzie natychmiast to słyszy i pyta o przyczyne..

Bardzo ciężko jest ustalic przyczyne buczenia,to jest loteria.Nalezałoby wymieniac po kolei łożyska.Zaczynajac od kół ,potem mechanizmu roznicowego itd.W ten sposob napewno sie trafi ,ale to bardzo moze oproznic kieszeń..ja więc stosuje sie do rady mechanika..Jeździc i nie zwracać na to uwagi,a jak hałas bedzie dokuczał puścic głosniej radio...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

U mnie było podobnie.

Zakręt w lewo cisza. Zakręt w prawo buczenie.

U mnie przyczyną było łożysko tylnego, lewego koła.

300 zł łożysko + 200 wymiana

(900PLN samo łożysko w ASO)

 

Błoga cisza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...