Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Filtr przeciw pyłkowy | Ujście skroplin - Gdzie?


Arestidis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie odgrzybić/przeczyścić układ filtrujący i rozprowadzający powietrze wewnątrz pojazdu. Jest specjalny spray (firmy WÜRTH), w instrukcji jest napisane, że trzeba wyjąć filtr przeciw pyłkowy, aby filtr nie pochłonął zawartości sprayu. Mam mały problem, bo nie wiem gdzie on się znajduje. Podobnie ma się sprawa z klimą. W otwór odpływu skroplin z klimatyzacji wkłada się wężyk i wpuszcza spray. Może ktoś orientuje się w którym miejscu znajduje się ujście skroplin z klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

 

Osobiście jeszcze nie wymieniałem filtrów, ale informację o tym jak to zrobić znalazłem na australijskim forum pod poniższymi adresami. Pamiętaj tylko o tym, że tam jest kierownica po drugiej stronie, więc wymianę w naszych X-ach robimy jakby w lustrzanym odbiciu.

 

T30 - Mikrofiltr

T31 - Mikrofiltr

 

W tym drugim adresie jest zastrzeżony znak "|" i adres nie chce się poprawnie wpisać/wyświetlić w tagu URL.

 

 

Rysunki poglądowe znajdziesz także w Nissan parts catalog

 

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Nie potrzeba żadnych śrubokętów. Należy wyjąć tylko schowek wskazany na rysunku i automatycznie dostajemy się do filtra. Na tycg rysunkach trzeba coś odkręcać tylko po co? :zdziw:

A gdzie uchodzi klima to nie mam pojęcia - ale ostatnio zauważyłem jak mi kapało spod auta gdzieś za silnikiem na wysokości lewarka biegów - na środku. Bylo gorąco i miałem włączoną klimę. Patrząc na ciecz myśle że jest to skroplona parawodna. Mam taka nadzieję przynajmniej. :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<b>Arestidis</b>,

 

Koledzy podają Ci instrukcję do modelu T30,a w T31 filtr jest w innym miejscu-przy pedale gazu.....

Tu masz instrukcję do modelu T31.

 

http://www.mann-hummel.com/mf_prodkata_eur/index.html?ktlg_page=6&prdsl=11732&ktlg_lang=9&ktlg_01_mrksl=31&ktlg_01_mdrsl=65&ktlg_01_modsl=1&ktlg_01_fzkat=&ktlg_01_fzart=1&ktlg_subpage=0&gobackToPage=1

 

A dziurkę najlepiej znajdziesz jak włączysz klimę i poszukasz skąd kapie pod samochodem,(lepszy dostęp jest od strony pasażera)

A tak na marginesie to lepiej kupić spray-piankę do klimy,wyjąć filtr i spryskać parownik wg.instrukcji producenta....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...