Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nierówna praca silnika 2.2 Di na niskich obrotach


ace

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Jestem nowym użytkownikiem forum, to mój pierwszy post. Posiadam dwa Nissany: Almerę Tino 2,2 i Sunny 1,4.

Z Tino od kilku dni mam mały kłopot, a raczej z pracą silnika (silnik 2,2ccm diesel).

 

Kiedy ruszam, to wyłącznie na niskich obrotach silnik nierówno pracuje i nie ma mocy jaka być powinna. 1 bieg ok, 2 i 3 bieg nierówna praca. Pomaga podkręcenie niższych przełożeń do wyższych obrotów. Zdaję sobie sprawę, że powodów może być kilka. Może nie dostaje odpowiedniej ilości paliwa? Od czego powinienem zacząć aby ustalić usterkę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) dopisz w temacie, że chodzi o 2.2Di

2) na forum jest gdzieś opis o zaślepianiu jakiegoś wężyka właśnie w Tino 2.2Di, musisz poszukać - problemy mniej więcej były podobne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość malina300

Jeżeli masz 2.2 di i masz problem z obrotami ok 1500 i przy tym strasznie dymi, to naprawdę rozwiąże problem zatkania 2 zaworów. Miałem taki sam problem i dzięki informacjom na forum od soboty jestem szczęśliwy. Jak trzeba mogę Ci podesłac fotkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz 2.2 di i masz problem z obrotami ok 1500 i przy tym strasznie dymi, to naprawdę rozwiąże problem zatkania 2 zaworów. Miałem taki sam problem i dzięki informacjom na forum od soboty jestem szczęśliwy. Jak trzeba mogę Ci podesłac fotkę.

 

to moze opisz to odrazu, komus innemu tez sie to moze przydac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapracowany troszkę jestem i nie miałem sposobności odwiedzenia forum.

Malina* nie wydaje mi się aby dymił, ale na wszelki wypadek prześlij fotkę jeśli możesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...