Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] Instalacja sekwencyjna do GA16DE-jakie podzespoły


Gość jellyfish1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jellyfish1

Witam!

Pragne poruszyć temat, którego nie znalazłem w jednym konkretnym poście, a myślę że jest dosyć istotny.

Nie rzadko spotykamy się z problemem doboru podzespołu do sekwencyjnej instalacji gazowej. Jak ustrzec się przed wciśnięciem sobie bubla.

 

W tym tyg planuję założenie instalacji gazowej do swojej primerki P11 GA16DE 90KM, jednak mam pewne wątpliwości co do elementów instalacji proponowanych przez gazownika:

- wtryskiwacze: Valtek czerwone

- reduktor: Tomasetto

- sterownik: Stag 300

 

Macie jakieś sprawdzone konfiguracje, które możecie polecić, tak aby były kompatybilne z naszymi Primerkami.

 

Pozdrawiam,

jellyfish1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jellyfish1

Zalogowalem sie dzisiaj i w miare wolnego czasu troszkę poszperałem.

Widziałem że nie polecają (ale to także pisza na naszym forum), jednak próbuje uzyskać od użytkowników Primerek, jakieś informacje na temat sprawdzonych aternatyw na propozycje "mojego" gaziarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w 2,0 na takiej konfiguracji przelatałem już prawie 100tys km, co prawda do 2,0 ten reduktor jest troche za słaby (teoretycznie do 140 koni ale w praktyce do 100koni ogarnie) więc musiało to śmigać na zwiększonym ciśnieniu gazu i jedno co mogę powiedzieć, na valteki tak narzekają a listwa u mnie wytrzymała 80tys km, parownik teraz po 95tys km musiałem rozebrać i oczyścić z tego syfu jaki się zbiera w nim i dałem odrazu nowe membrany, a stag 300 bardzo dobry komputer, samemu jak się ma trochę pojęcia można zobaczyć co go boli i samemu sobie regulować.

Skoro boisz się Tomasetto i Valteków chociaż w twoim silniku bez problemu dadzą radę to możesz jeszcze zainteresować się reduktorem Scorpion i wtryskami MagicJeta, ale komputera to bym nie zmieniał.

W razie jeszcze jakichś wątpliwości pisz śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość jellyfish1

Wybór najprawdopodobniej padnie na:

reduktor: Zavoli Zeta N (mechanik wspominał że może zalewać silnik) - wiecie coś może na ten temat, macie jakies doświadczenie?

wtryskiwacze: MagicJet . Rzeczywiście jest sporo negatywnych opinii nt. Valteków, moze po prostu miales szczescie ;)

Komputer pozostanie bez zmian, czyli Stag 300

 

Cena pozostaje bez zmian, wiec dlaczego miałbym nie wziąć lepszych podzespołów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość szczureczek

różnice w cenie reduktorów są znikome wystarczy popatrzeć na alledrogo i za różnicę 200 zł możesz mieć reduktor bez problemów... naprawdę nie opłaca się oszczędzać a masz pewny bez skoków ciśnienia, to i palić może mniej i może się zwróćić za 10-20 tysięcy kilometrów, a więc sam pomyśl czy się opłaca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...