Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

autoregulacja - brak gory


woro_woro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie o czym moze swiadczyc brak mocy na gorze po autoregulacji (ElpigazN 5.05). Generalnie wysoko mi sie stroi ta instalka (powyzej 200 na mapie). Kupilem kabel, podpialem pod komputer, zrobilem autoregulacje. Pojezdzilem troche i stwierdzilem ze jest malo mocy na gorze. Podpialem jeszcze raz. Zwiekszylem dawki dla wyzszych obrotow/obciazen. Bylo jakby lepiej, ale do czasu. Powyzej 5k tez slabo. No to odjalem od auto poziomow dla wysokich obrotow/obciazen. Teraz jest ok.

 

Z tego co wiem, ecu gazowe zczytuje sobie mape benzynowa i przemnaza ja przez jakis wspolczynnik wynikajacy z wartosci energetycznej gazu w stosunku do benzyny.

 

Teraz moje pytanie. Czy to moze oznaczac, ze przewody WN mam do wymiany i swiece po prostu sa zalewane jak leci na bogato? Zaznaczam, ze po zubozeniu mieszanki auto, lambda pracuje, check sie nie swieci. Swiece nowe, fitry nowe. Kable WN chyba jeszcze oryginalne - w czarnych oslonach (250kkm przejechane). Swiece zuzyte sa ladnie i rowno wypalone, wygladaja prawidlowo. Ale moze wczesniej gaziarze mi wlasnie ustawiali troche ubozsza mieszanke a ja nie dopytalem. Teraz mam interfejs i nie wiem czy zostawic tak jak jest czy probowac zmieniac. Jak sadzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WN mam do wymiany

Jak jestes odwazny to odpal auto i zlap reka wszystkie przewodu WN jesli Cie nie pierdzielnie to sa ok. A dla nie-ryzykantow w nocy zobacz czy nie przeskakuja iskry. Tak mozesz malym kosztem sprawdzic czy kabelki masz w miare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...