Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Nawigacja, BT, DVD itd. w P12 po liftingu


Gość mr.dos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym podzielić się tym co zrobiłem w swojej Primerce.

Uważam, że wyszło nieźle. Ale jak jest faktycznie, to sami oceńcie.

 

Tak było:

min_poczatek2f61.jpg

 

W trakcie:

min_tworczarozpierducha7d61.jpg

 

Efekt końcowy:

min_02062009129644a.jpg min_02062009130a275.jpg min_020620091322c7b.jpg min_02062009133559b.jpg

 

A tutaj szczegóły mojej pracy:

http://www.megaupload.com/?d=5CG53XOO

 

pozdr.

mr.dos

Edytowane przez mr.dos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Olimpia555

Ładne :)

 

tylko mam 2 pytania:

1. czy takie wyświetlanie pozwala na niezależne dwa obrazy (np. nawigacja na dole i radio na górze)?

2. jaki jest koszt takiego cacka???

 

 

pozdrawiam,

Aga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Jest to niezależne dodatkowe urządzenie. Nie ma nic wspólnego z górnym wyświetlaczem. Czyli nawigacja, telefon, filmy, telewizja na dole. A na górze wszystko po staremu. O właśnie, na poniższej fotce akurat na dole wyświetla się menu z programu Auto Mapa.

min_02062009131c966.jpg

 

A tak wygląda "in car by night"

min_wegipskichciemnoscia3533.jpg

 

2) Kupiłem to na Allegro od porządnego gościa.

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=226774

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak z wkładaniem wyjmowaniem płyt ? Drążek zmiany biegów ci nie przeszkadza?

IMO Może to być trochę nie wygodne przy oglądaniu filmów (zwłaszcza osobom siedzącym z tyłu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę z tym już ponad miesiąc. Przy wrzucaniu jedynki i piątki nawet otwarta dłoń na drążku zmiany biegów, jest w dużej odległości od ekranu.

Płyty wkłada się po uprzednim "położeniu" ekranu. O tak:

min_060620091424b3d.jpg

 

Osoby siedzące z tyłu mają swój ekran. DVD player jest dwustrefowy.

Przed zabraniem się za montaż, wszystko przemyślałem. Mam hopla na tym punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko cena urządzenia. Może aż, bo nie było tanie.

CAR/PC - 2.700 PLN

Instalacja - we własnym zakresie - 0 PLN

Dodatkowe dwie kostki ISO - 12 PLN, bo lubię eleganckie rozwiązania, a nie na sztywno poskręcane przewody.

Ściągające plastykowe paski - 6 PLN

Taśma izolacyjna czarna - 5PLN

Kolacja na przeprosiny z żoną 48.50 PLN (bez napiwku), bo w samochodzie spędziłem nie jedno popołudnie

 

i to na tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą, że lepiej było by mieć to pod nosem. Ale w życiu nie wrócę do nawigacji przyklejanej na szybę. Dzięki dużemu wyświetlaczowi (7") szybko się do tego przyzwyczaiłem. Zrobiłem fotkę z wysokości moich oczu. Może to trochę rozwieje Twoje wątpliwości.

min_080620091524532.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja myslalem troszke inaczej, a mianowicie nad prostym przekaznikiem, ktory pozwalalby dolaczyc inne zrodlo obrazu i wyswietlic na monitorze; w wersji z navi nie powinno byc wiekszych problemow (tak wynika ze schematow, a ja takowej nie mam, wiec narazie tam grzebac nie bede, ale mysle o tym caly czas :) ), a co do walorow uzytkowych, to najlepiej oceniac na zywo, bo inaczej watpliwosci zawsze beda; ale tak czy inaczej efekt koncowy jest kosmiczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czerwi, jeśli się Tobie uda podłączyć drugie urządzenie i obraz z niego będzie się wyświetlać na górnym ekranie, to jak będziesz to obsługiwać? Gdzie umieścisz przyciski od tego urządzenia? Widziałem prace naszego sąsiada z Rosji, który zupełnie przebudował monitory:

 

A tu totalny odjazd:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mr.dos no te filmiki wymiatają, a nie wiesz przypadkiem czy nasi wschodni sąsiedzi nie znaleźli patentu na tą nieszczęsną nawigację bo jesli się nie mylę to i ich nissan pominął w projeekcie swoich map ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mr.dos no te filmiki wymiatają, a nie wiesz przypadkiem czy nasi wschodni sąsiedzi nie znaleźli patentu na tą nieszczęsną nawigację bo jesli się nie mylę to i ich nissan pominął w projeekcie swoich map ? :?:

 

Pietras, na mój gust nie warto walczyć o tę nawigację. Miałem okazję pobawić się oryginalną. Interfejs użytkownika to lata dziewięćdziesiąte, szybkość reakcji jak w starych kompach. Wiem, że szlag człowieka trafia jak spogląda na przycisk "MAP" na kokpicie. Lecz lepiej się z tego wyleczyć. Mnie się to udało; lecz kuracja nie była tania ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...