Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

denerwująca elektryka


Gość gelo181
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym się dowiedzieć jak zrobic żeby radio oraz szyby i inna elektryka działała bez konieczności przekręcania kluczyka.

kupiłem sobie radyjko i kurde jak wyjmę kluczyk to mi sie resetuje całkowicie, i nie pamięta ustawień, bardzo wkurzające jest przed każdym wsiadaniu robić na nowo ustawienia radia, i szukanie stacji:( wie ktoś jak temu zaradzić? czekam na odpowiedź pozdro.

gg.3824588

 

[ Dodano: Pią 05 Cze, 2009 10:17 ]

a i jeszcze denerwuje mnie że jak odpalę silnik to resetuje mi się zegarek :( to tak w każdym czy jakiś problem jest? mo model do P10 92 r, 1,6 16V Benzynka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś żle podłaczyłeś to radyjko,poczytaj dobrze instrukcje,na zasilanie powinieneś mieć dwa kabelki,jeden głowny drógi podtrzymujący po wyłączeniu zapłonu,tak by się włanie radyjko nie resetowało,równierz możesz mieć bezpiecznik w radyjku który może trzeba przełożyć,tak czy inaczej instrukcja w dłoń

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kasuje ci sie zegarek na desce przy rozruchu? Masz albo zwarcie gdzies w instalacji, albo już tak słabiutki aku.

 

Radio źle podłączyłeś.

 

Znajdz sobie w necie opis kostki iso, i jak kolega wspomniał. Plusa nie tylko na zasilanie radia, ale stałego na podtrzymanie pamięci. Jak nie chcesz aby gasło bo wyłączeniu kluczyka to dajesz stałego plusa na oba kable.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator nie wiem czy teraz jest słaby, ale w zimie jak mi padł to podładowany na full i to samo było, więc coś nie tak z kabelkami musi być:( Chyba niezbędna będzie wizyta u elektryka specjalisty bo tam tyle kabli jest że o kurde. i się nie połapie który gdzie ma byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weź zwykła próbówke i znajdz stały plus po wyłaczeniu stacyjki.Daj go na zasilanie i na pamieć radia i po sprawie.

 

Co do reszty to jakbys chcial miec wszystko dzialajace po wylaczeniu kluczyka tez musisz prowadzic kabel ze stałym plusem na zasilanie.....Jest sens?? Przecież na ACC Ci dzialaja szyby itp.

 

Co do pamieci zegara to zdaje sie ze jakis kondensatorek w zegarach jest padniety i Ci traci pamięć jak zapalasz. To juz gdzies bylo na forum poszukaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w instrukcji radia powinieneś mieć opis jak podłączyć wszystko

no chyba że nie masz instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo żółty podłącza sie tam gdzie jest prąd nawet po wyjęciu kluczyka (on jest od podtrzymania pamięci) a czerwony tam gdzie jest prąd po przekreceniu kluczyka w pierwsze położenie,to jest główny zasilający

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sprecyzujmy.

Ja mam dwie kostki :

Jedna kostka to ta co wychodzi z samochodu

A druga to przejściówka z tej z samochodu do wejścia do radia.

(w tej drugiej kostce żółty i czerwony są połączone ze sobą ale jest jeszcze jeden zółty tai luzny tylko jest końcówka żeby z innym połączyć i ja podłączyłem do tego czerwonego i żółtego no i...... coś pykło pod deską i zgasł zegarek i światełka w samochodzie okazało się że bezpiecznik padł "ROOM LIGHT") tu moje kolejne pytnaie: Połączyć ten czerwony z żółtym w pierwszej kostce czy w tej drugiej (przejściówce)?

Czy dać sobie spokój i pojechać do elektryka? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od kostki tej od radia powinny odchodzić trzy przewody(nie licząc do głośników i innych)czarny na masę,czerwony na zasilanie i żółty na podtrzymanie,jeśli podłączysz tak jak pisałem wyżej to radio będzie działało po przekręceniu kluczyka no i się nie będzie resetować

jeśli chcesz by radio działało bez przekręcania kluczka to czerwony przewód podłaczasz bezpośrednio do tego przewodu gdzie jest prąd bez kluczyka a żółtego wtedy nie podłączasz,w instrukcji radia doczytaj czy nie trzeba przełożyć bezpiecznika w radiu do takiego podłączenia(u mnie było trzeba)

no i musisz rozpracować instalacje w samochodzie gdzie masz prąd bez potrzeby przekrecania kluczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłączyłem tak jak opisałeś oraz takjak jest w istrukcji obsługi i dalej sie resetuje, wydaje mi się że tu cos bardziej pomieszane z kostką jest bo wcześniejsze radio (bez przejściówki tylko z samochodu bezpośrednio do radia) działało spoko nie resetowała się pamięć. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje radyjko to Pioneer DEH-2120 UB

Znalazłem osobe, która wie jak zrobić, oczywiście mówi że trzeba ten żółty z czerwonym to ja mu mówie że jak tak zrobie to to samo jest, Jade w poniedziałek do niego i zobaczymy jaka przyczyna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...