Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Serena - sygnalizacja włączonych świateł


nicolae

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Szukałem w instrukcji ale nie udało mi się znaleźć.

Gdzie fizycznie znajduje się ten buzzerek?

Chodzi oczywiście o sygnalizator włączonych świateł alarmujący po otwarciu drzwi kierowcy (przy zgaszonym silniku a zapalonych światłach).

Najpierw działał od czasu do czasu a teraz zamilkł zupełnie.

Już 2 razy przez to pchałem auto bo rozładowałem akumulator.

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie ten buzer wnerwił i go wyłączyłem.Zamontowałem u elektryka automatyczny wyłącznik świateł i mam spokój od buzera i gliniarzy bo nie zapomnę włączyć światełek.Polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki

Ale tak przy okazji:

nie patrzyłeś elektrykowi na ręce i nie wiesz gdzie to "bydle" się chowa.

Mi akurat ten dźwięk pasuje.

Przeważnie pamiętam wyłączyć a jak się zdarzy to dźwięk jest adekwatny do popełnianego czynu.

Mam akurat Nissana Sunny do rozbiórki (akurat w nim buzzer działa) to bym sobie przełożył.

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzęczyk jest przykręcony śrubką w górnej części licznika z tyłu. Aby go wymienić trzeba odkręcić zegary. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia znam ten problem i zanim zaczniesz rozbierać zegary radzę sprawdzić włącznik krańcowy pod drzwiami kierowcy bo to on prawdopodobnie jest u ciebie przyczyną (przynajmniej u mnie tak było) napewno po stokroć mniej z tym roboty niż z wyciaganiem zegarów (ten temat też przerabiałem).

 

PS daj znać jak już zlokalizujesz awarię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi.

Jak coś wydłubię to się pochwalę.

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z własnego doświadczenia znam ten problem i zanim zaczniesz rozbierać zegary radzę sprawdzić włącznik krańcowy pod drzwiami kierowcy bo to on prawdopodobnie jest u ciebie przyczyną (przynajmniej u mnie tak było) napewno po stokroć mniej z tym roboty niż z wyciaganiem zegarów (ten temat też przerabiałem).

Oczywiście włącznik krańcowy może też być przyczyną, ale nie miałby też oświetlenia wewnątrz przy otwarciu drzwi a o tym nie pisze. Wyjęcie panelu z zegarami to dość prosta sprawa, dosłownie zegary rozbierać nie musi, aby dostać się tylko do tyłu. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich

Strasznie leniwy jestem i jeszcze się za naprawę nie wziąłem.

Napewno zepsuty jest włącznik krańcowy drzwi.

Takie proste ale światło wewnątrz mam zawsze w pozycji off i sam na to nie wpadłem.

Czy coś jeszcze jest uwalone to nie wiem.

Pozdrawiam

Mikołaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...