Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Wymiana oleju silnikowego w nissanie.


Gość Kamyk1944

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamyk1944

Witam kupiłem samochód z USA i chciałbym w nim zmienić olej silnikowy i w skrzyni automatycznej, nie wiem jaki był lany olej czy syntetyk czy pół czy też mineralny. Samochód to nissan sentra GXE 1999 1,6L 190tyś przebiegu. Może ktoś wie jaki jest dobry olej do skrzyni automatycznej bo przy okazji bym zmienił. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znając życie to podobno teraz w skrzyni to się oleju nie wymienia tylko dolewa

 

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 00:03 ]

ale jakąś kartkę z olejem to powinieneś mieć jaki był wlany do silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Maniek-ol

Kamyk1944, do wymiany oleju w silniku wystarczy Ci 3 litry oleju. Myślę , że możesz wlać olej półsyntetyczny , polecam Castrol Magnatec 10W40. Jeśli chodzi o automatyczną skrzynię biegów to pewnie olej Dextron II , często opisywany ATF II. Po prostu kup dobrej firmy. Oleju w automatycznej skrzyni się nie uzupełnia tylko wymienia i trzeba to robić co 20 tys. km. Należy też pamiętać o filtrze oleju w skrzyni. Do skrzyni biegów wchodzi ok 7 litrów oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Kamyk1944

olej do skrzyni mam ATF dextron III bo taki producent przepisał ale o filtrze to pierwsze słyszę wiem że filtry w skrzyni biegów są w starszych modelach np suny. A u mnie raczej nie ma a jak jest to chodzi o taki filtr jak np filtr oleju do silnika???on jest na wierzchu??

A po zalaniu oleju pół syntetyk nie będę miał żadnych wycieków??

 

[ Dodano: Nie 07 Cze, 2009 11:00 ]

http://moto.allegro.pl/item646763114_valvo...axlife_atf.html

co sądzicie o tym oleju do skrzyni??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...