Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Serena] diesel wysokie spalanie


Gość nadol87
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszyskich mam serene pali mi 9i 11 litrow ropy . denerwuje mnie to co proponujecie zeby mniejszyc spalanie ?? myslalem nad zmiana silnika na tdi 1.9 od jakiegos autka doracie cus pozdrawiam andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myslalem nad zmiana silnika na tdi 1.9 od jakiegos autka doracie cus pozdrawiam andrzej

Pomysł zacny ale mało opłacalny od strony wykonania.

 

 

Zapoznaj się z tym http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.p...spalanie+serena

i zobaczysz że nie ma tragedii z twoim spalaniem tam wypowiada się kilku userów diesli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalanie w bardzo dużej mierze zależy od sposobu jazdy. Te silniki diesla nie są zbyt oszczędne, ale 9 l. na trasie mniemam i 11 l. w mieście można zmniejszyć płynną jazdą unikając zbyt wysokich obrotów, bo te silniki ich nie lubią.

Zmianę silnika nie polecam. Dużo pracy i pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiatm wszyskich a co powiecie na to ze mam silnik od omegi 2.5 tds i drugi od passata b5 z wszyskimi czesciami elektronika z wydechem .itp tylko nie wiem ktury wybrac bo pasek ma na przud napend a oplowski silnik na tyl wolal bym od paska bo ma tylko 100000 przebiegu pomuzcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość czopochrup
co do ortografi bujaj sie pisze jak chce
napisz poprostu ze nie umiesz pisac a nie "pisze jak chce" bo robisz z siebie debila xD Rozumiem ze mozna walnac pare bykow ale w slowach który, przód itp to az zal nad zale xD jakim cuedem ty masz auto skoro podstawowki nie skonczyles ?:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do ortografi bujaj sie pisze jak chce

Brakuje Ci wiele w tym kultury, chcesz żeby klubowicze Ci pomogli, a Ty tak odpisujesz. Na mnie nie licz (na innych raczej też), odpisze Ci jak Ty to zrobiłeś - bujaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz taki tekst to Ty będziesz sie bujał z tego forum

 

Spokojnie Panowie!

Z pewnością kolega nie pisze błędów żeby zaśmiecać i ośmieszać czy też szpecić i skompromitować nasze forum albo wywoływać u Kogokolwiek agresję. Najważniejsze, że ludzie najprzeróżniejszych zawodów, mających różne wykształcenie kupują Seren’owe wehikuły. Myślę, że nasze forum zostało stworzone ku dzieleniu się zdobytym podczas eksploatacji naszych aut doświadczeniem jak również wspólnym rozwiązywaniu problemów, które notabene sporadycznie (?) nękają nasze niepowtarzalne krążowniki szos. Nie bądźmy dla siebie przykrymi. Służmy sobie dobrą radą. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do moderatora to sory i do reszty tez ja poprostu nie zwracan uwagi na litery ja nikomu nie zwracam uwagi jak pisze i nie dopier... ze ktos nie umie pisac albo ze ktos nie jest wyksztalcony jestem po technikum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu, podzielam pogląd kolegi, że

"Spalanie w bardzo dużej mierze zależy od sposobu jazdy. Te silniki diesla nie są zbyt oszczędne, ale 9 l. na trasie mniemam i 11 l. w mieście można zmniejszyć płynną jazdą unikając zbyt wysokich obrotów, bo te silniki ich nie lubią".

Łagodną jazdą mojej Serenki 2,3D uzyskałem wynik: na trasie 7,026 a w mieście wyłącznie w terenie zabudowanym 9,991. :)

Natomiast przeszczepienie organu od innego dawcy będzie bardzo kłopotliwe i kosztowne tym bardziej, że pochodzi z innej stajni niż Nissan. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 5 miesięcy temu...

Przeglądając temat dołączę swoje spostrzeżenia. Moja 2.3D'98 przy lekkiej nodze pali średnio ok 8.3l. Mam na budziku prawie 360tys. Olej zawsze półsyntetyk z Orlenu co 15tys i nie dolewam, chociaż ostatnio mam sączenie spod dekla klawiatury. Jechałem jesienią do Hanoweru po Varadero i pedał w podłodze to wzięła prawie 13l :) ale przy spokojnej jeździe 90km/h na trasie w ok. 7,2l/100km się mieści. Rozsądnie jak na taką konstrukcję. Trzeba często zaglądać do skrzynki z filtrem powietrza bowiem zbierają się liście. Miałem raz przypadek taki, że silnik zaczął mulić , by po chwili było ok. Trochę przeraziłem się takim stanem bowiem Serenka u mnie nie stygnie. Powodem była mała reklamóweczka w obudowie filtra, która raz przyklejała się na filtr a raz nie i po prostu "podduszała" silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam . Odkopuje temat. Niedawno nabylem Serene 2,3 diesel no i.. srednio spalanie wychodzi ponad 12 nawet 13 przy naprawde spokojnej jeździe przy czym 70 % to trasa. Kupilem to autko bo miało palic jak czytałem srednio 8 ... no i mały ból do głowy. Wstepnie wymieniłem filtry.?

Moze ktos miał modobny problem. Myślicie ze mogą az tak wtryski lać, jakiś magik tez mi podpowiadał ze mozliwe ze zapłon jest przestawiony. Ogolnie auto smiga az miło tylko to spalanie.

Co do objawów to na zimnym rozruchu (po nocy) strasznie dymi. Ale jak pochodzi kilka minut to jest ok i pozniej pali bez zadnych mocnijeszych dymkow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

W jakim kolorze ten poranny dym ? Dymek, czy dym ? "Strasznie dymi", to chyba dużo dymu. Jak długo dymi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...