Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Demontaż 3 rzędu siedzeń


Gość jack
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. posiadam 7-osobową wersję terrano .Niebawem będę zmieniał miejsce zamieszkania ,trzeba będzie przewozić autem szafy ,długie stoliki .Z drugim rzędem siedzeń nie mam problemu jak złożyć ,natomiast ostatnia kanapa nawet po złożeniu uniemożliwi mi przewożenie większych przedmiotów .Zatem pytanie moje jest takie --> Jakim sposobem można wykręcic i wyjąc 3-ci rząd siedzeń w terrano II .Mam instrukcje do auta jednak jest w jezyku niemieckim i jest dla mnie zupełnie niezrozumiała .W tej 3-ciej kanapie są z dwóch stron jakieś blokady (zatrzaski) - tyle zdążyłem zauważyć .

 

Proszę o szczegółową instrukcje instrukcje jak mam to wykonać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś czas temu wyjmowałem w swoim terrano owe siedzonka.

- te blokady musisz podnieść do góry

- siedzenie ustawić w pozycji pionowej

- i teraz gdzieś w okolicy szyn na których są te siedzonka są takie zatrzaski (czerwone u mnie były i blokują wysunięcie siedzeń w pionie), które odblokowałem z każdej strony z osobna wyciągając siedzenia do góry (najlepiej w 2 osoby to robić)

 

może troche mętnie ale mam nadzieje, że pomoże :)

 

Pozdrawiam.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W T2 z 93 niestety trzeba było odkręcać szyny - bo zdjąć się nie da ...

Śruby z "gęstym" gwintem przykręcone do podłogi ...

po prostu porażka - wszystko przerdzewiałe WD40 nic nie dało ...

Teram nie mam 3 rzędu siedzeń i "dziury" w podłodze ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli generalnie lepiej jej nie wykręcać ?

 

...porażka konstrukcyjna

 

[ Dodano: Sob 13 Cze, 2009 11:37 ]

Trzeciego rzędu siedzeń nie można usunąć inaczej jak przez wykręcenie śrub z podłogi.

Przynajmniej w moim terrano 2 z 95r.

Informacja potwierdzona w serwisie

 

Administratora proszę o zamknięcie tematu,

nic juz tutaj nie wymyślimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kumpel mechanik podsunął mi ciekawy pomysł :)

Wykręcasz siedzenia i w dziury po śrubach musisz wspawać nowe śruby ale gwintem do góry,

wtedy kiedy chcesz będziesz mógł zakładać i zdejmować siedzenia :)

 

Chyba trzeba to zastosować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Mój kumpel mechanik podsunął mi ciekawy pomysł :)

Wykręcasz siedzenia i w dziury po śrubach musisz wspawać nowe śruby ale gwintem do góry,

wtedy kiedy chcesz będziesz mógł zakładać i zdejmować siedzenia :)

 

Chyba trzeba to zastosować :)

 

 

witam,i nie potwierdzam mam 3 terano z kolei 1 93 2 95 i obecne 99 w kazdym z nich 3 rzad byl wyciagany!!! wystarczy zajrzec w manuala;-)bo macie pewnie uszkodzone blokady,(te czerwone) jesli nie znajdziecie jutro opisze dokladnie.pozrdawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak położysz tylne siedzenia (2 rząd) to potem do pionu ten 3 pomotaj przy ich zawiasikach troszke je nachyl do przodu (w kierunku przodu auta) i do góry... wychodzą jak zęby u dentysty :)

 

Pozdro

B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładziesz 2 rząd następnie 3 do pionu potem te wajchy co są z boku do góry i kładziesz 3 rząd w kierunku kierowcy cała filozofia i prosta przestrzeń ładunkowa :D .Przy wyjmowaniu 3 rzędu siedzeń trzeba odbezpieczyć te czerwone "dzyndzle" co są w szynie i do góry.Jak pisali poprzednicy przy wyciąganiu najlepiej to robić w dwie osoby.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kładziesz 2 rząd następnie 3 do pionu potem te wajchy co są z boku do góry i kładziesz 3 rząd w kierunku kierowcy cała filozofia i prosta przestrzeń ładunkowa :D .Przy wyjmowaniu 3 rzędu siedzeń trzeba odbezpieczyć te czerwone "dzyndzle" co są w szynie i do góry.Jak pisali poprzednicy przy wyciąganiu najlepiej to robić w dwie osoby.

Pozdrawiam

 

Można tez poobcinać gumówką :)

 

Trzeci rząd siedzeń daje się wyjąć bez problemu za pomocą czerwonych dzyndzli.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem odwrotny. Poprzedni właściciel był myśliwym i trzeci rząd siedzeń mu zawadzał (z moich oględzin wynika że jednak nie zawsze była możliwość wyjęcia kanapy) i wykręcił go śruby wkręcając w pozostawione otwory. I teraz pytanie jak to zamontować ponownie?? Pytam dlatego że z jednej strony jest rozebrany mechanizm służący do składania kanapy inie wiem jak go dokładnie poskładać a czy zrobiłem to dobrze dowiem się dopiero po dokręceniu całej kanapy. Tak więc chcąc uniknąć nerwów proszę o jakieś zdjęcia lub instrukcję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie masz kolego takiej ładnej naklejki na której jest rysunek jak wypiąć siedzenie. Ogólnie (przynajmniej u mnie )to kwestia przesuniecia dwóch wajch.

pozd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...