Skocz do zawartości
W dniu 15.05.24 od godz. 22:00 z powodu prac serwisowych po stronie hostingu forum będzie niedostępne kilka godz. Przepraszamy za utrudnienia. ×
Części Nissana - iParts.pl

Przegląd w serwisie


lenek29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wsyzstkich. Poruszam temat przegladu autka na gwarancji poza serwisem. A mianowicie w zeszłym roku zrobiłem II- gi przegląd w serwisie Bosch Car Serwis. Zapłaciłem ok 470 pln. Kurcze gdzieś to dokładnie opisywałem ale nie mogę tego znaleść. Teraz wyszedł mi problem ze stukami w przedniej części autka. Obiecałem ( na forum), że się odezwę jak wyjdzie takim problem (tzn naprawa w ASO). Udałem się więc do serwisu i o mojemu zdziwieniu :blink: (nastawiłem się na twardą walkę )przyjęli mnie bez żadnego słowa "ale", sprawdzili książkę przeglądów gwarncyjnych i Serwisant powiedział - wszystko ok :huh: . Zamurowało mnie - oczywiście pozytywnie. Co do stuków - wymieniono oba wahacze, niestety nie pomogło. Czekam na wymianę krzyżaka w kolumnie kierowniczej.

Edytowane przez gawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

zaliczyłem pierwszy przegląd. koszt 461 zł.

materiałówka: olej Shel Plus 10W40 (3,2 l), filtr oleju, uszczelka korka, mat.eksploatacyjne, filtr p/pyłkowy, dwie żarówki. koszt: 226 zł.

robocizna: 236 zł

wykonawca: t&t Warszawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlali półsyntetyk na pierwszym przeglądzie - hmmmmm....

Nic w tym dziwnego, wielu tak robi. Zresztą nawet w instrukcji taki olej jest podany jako dopuszczalny. Podobnie np. na stronie shell'a taki olej podawany jest jako standardowy (5w30 jako premium).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Cześć

ja osobiście się sparzyłem na Odysseyu i tam bym więcej nie pojechał.

Serwisowałem do końca gwary w Ballaunie na Białowieskiej i tam było w miarę ok, cen też nie mieli wygórowanych, chociaż zawsze można poszukać gdzie indziej. Co do reszty to nie będę się wypowiadał bo po prostu nie wiem nic na ich temat.

Pozdr. Yogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JackMirror

Witam.

 

Właśnie wróciłem z przeglądu rejestracyjnego Nota po 3 latach (pierwszy przegląd techniczny). Zrobiłem go tydzień przed końcem gwarancji, żeby w razie jakichś problemów usunąć je na gwarancji. Przegląd wypadł bez problemów i niestety autoryzowany serwis na mnie nie zarobi. Prosiłem kontrolera w stacji diagnostycznej o dokładne "zbadanie" Nota jednak stwierdził, że kompletnie nie ma się do czego doczepić. A więc "Adios" autoryzowane serwisy :rolleyes:

Teraz mogę sam wybierać gdzie pojadę na przegląd i ile za niego zapłacę.

 

PS. Co do ustawienia świateł, to pomimo, że nieraz ktoś mi zamigał, to światła mijania Notes ma ustawione prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest nad czym myśleć...1300,a 120 zł to istotna różnica :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jest nad czym myśleć...1300,a 120 zł to istotna różnica :D

No 120 to przesadziłeś,tyle to kosztuje rejestracyjny,a po przeciwnej stronie zestawiłes przegląd(380-450 w tym robocizna)z materiałami orginalnymi,które zawsze możesz kupic sam. U mnie u konkurencji-AUTO ARS ,pełny przegląd tiidy kosztuje 700-850zł- z częściami i olejem.W serwisie aso 900-1350zł Zawsze można zrobić samemu wtedy tylko koszt materiałów. Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem...mój olej i filtr ich robocizna + przegląd=120zł Tyle dałem we Fiacie.

Jack,zapomniałem dodać,że mogłeś kazać sprawdzić dokładnie stan gum na wahaczach,delikatne nawet rozklejenie to już możesz żądać wymiany.

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miganie światłami znam z autopsji, wielu kierowców reaguje dość nerwowo na światła przednie note - pomimo ich prawidłowego ustawienia. Wynika to zapewne zamontowania w notku wyjątkowo dużych, wydajnych i bardzo wysoko jak na małe auto umieszczonych reflektorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadziłem...mój olej i filtr ich robocizna + przegląd=120zł Tyle dałem we Fiacie..

Zestawiasz praktycznie wymianę oleju +filtr(ze swoimi cześciami!!!) z pełnym DUŻYM przeglądem + orginalne materiały i ich olej i mówisz że nie przesadziłeś???Oj nie lubisz nie mieć racji.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek,weź ty zobacz na rachunku z serwisu pozycję robocizna!Ta pozycja to 6 stów w plecy! i za co?za wymianę oleju?,kontrolę hamulców?,sprawdzenie płynów?To samo mam za 120 i też sprawdzone hamulce,płyny itd itp...A żeby było jeszcze ciekawiej to na rachunku masz pozycję normalia :mellow: :mellow: :mellow: kiedyś było to ponad 50 zł,teraz na pewno będzie więcej,a jakże.Za ten sam olej z filtrem w serwisie muszę dać ponad 200zeta,ja kupiłem w hurtowni taki sam z filtrem gratis za 120zł.Takich wyliczanek można by było robić dużo,więc nie denerwuj ludzi :D

Aha,a o jakich ICH materiałach mówisz? bo filtr powietrza wymieniam co roku na wiosnę,a przegląd miałem pod koniec roku...kabinowy wymieniam pod koniec roku sam,żeby zimą lepiej odparowały szyby...więc oni poza olejem nie dają nic ,a rachunek i tak jest 1300!!!

Edytowane przez JACKO29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.więc oni poza olejem nie dają nic ,a rachunek i tak jest 1300!!!

Bzdury pleciesz albo wasz serwis to jakaś banda.

Przegląd duży po 1 roku:TIIDA DCI

FILTR OLEJU-62.63ZŁ

USZCZELKA-6.45

OLEJ SILNIKOWY SHELL ULTRA EXTRA 5-W30 4.6L ich-327zł (mój-182 zł za 5l)

FILTR KLIMY 148ZŁ

PRZEGLĄD DUŻY PO ROKU 297ZŁ

MAT.POMOCNICZE-32 ZŁ

CAŁOŚĆ 728.08 z moim olejem

 

po 2 latach:cena przeglądu po 24 miesiącach:514 zł

orginał zamiennik

filtr oleju 47zł od 13,50zł

uszczelka 5.45

filtr powietrza 90zł od 47,76

filtr paliwa 146,50 od 91,70

płyn hamulcowy 0.5l- 37.50zł

materiały pomocnicze-33zł

wkładka filtra klimy-130zł od 29zł(jakość PJ)NIPPARTS-73zł

olej swój-182zl ten sam w serwisie-326zl

Za całość z moim olejem-1185.45

u mnie nie ma czegos takiego jak NORMALIA.,a robocizna zawiera się w cenie przeglądu Musiał bym być skończonym kretynem by płacic 1300zł za wymiana oleju.

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy w sklepie kosztuje 45-50 zł, powietrza poniżej 30, dobry filtr oleju ok 25 zł - słono sobie liczy aso :rofl:

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtr kabinowy w sklepie kosztuje 45-50 zł, powietrza poniżej 30, dobry filtr oleju ok 25 zł - słono sobie liczy aso :rofl:

Jak kazde A.S.O. Nikt nie mówi że tanio,wręcz przeciewnie,bardzo drogo(przykład olej):rofl: dla tego warto mieć swoje części i płacić tylko za przegląd. (w trakcie gwarancji)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd wszystko się zgadza,nie muszę Ci udowadniać cy ja mam rację czy ty...serwis musi swoje wziąć,już na dzień dobry przy recepcji w serwisie wita klienta tablica z wyszczególnionymi operacjami i m.innymi była pozycja robocizna.Jak sądzisz? skoro nie dają swojego oleju,skoro nie wymieniają płynu hamulcowego ,bo po co? ta nissan weźmie 300zł?dzień dobry zaczyna się od 1 z przodu,nie ma zmiłuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniekąd wszystko się zgadza,nie muszę Ci udowadniać cy ja mam rację czy ty...serwis musi swoje wziąć,już na dzień dobry przy recepcji w serwisie wita klienta tablica z wyszczególnionymi operacjami i m.innymi była pozycja robocizna.Jak sądzisz? skoro nie dają swojego oleju,skoro nie wymieniają płynu hamulcowego ,bo po co? ta nissan weźmie 300zł?dzień dobry zaczyna się od 1 z przodu,nie ma zmiłuj.

Mylisz sie,za przegląd micry zaplaciłem dokładnie 380zł cena nominalna przeglądu po 3latach.a pozycji robocizna u nas nie ma(chyba ze chodzi ci o pozycje poza przeglądem).Robocizna jest w cenie przegladu.(wszystkie części eksploatacyjne były moje.) Zdaje się że RANGER na dniach ma być w polmotorze więc może potwierdzić.(jak zechce :lol: ) Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko chwalić wasz serwis,mogę Ci jeszcze powiedzieć że przy Qashqaju robocizna była 800zł!

Ta tablica na prawdę robiła wrażenie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:globe:

To tylko chwalić wasz serwis,mogę Ci jeszcze powiedzieć że przy Qashqaju robocizna była 800zł!

Ta tablica na prawdę robiła wrażenie :D

Ha,chyba juz wiem za co dostali to wyróżnienie...

 

http://www.newsroom....x?mediaid=51813

 

bo olej mają po 300 a nie 1300 :lol:

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja przegląd po 3 latach w aso już sobie odpuściłem i wykonałem go w Q service (olej, filtry, sprawdzenie układów itp)- tam robocizna wyniosła ok 30 zł :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bzdury pleciesz albo wasz serwis to jakaś banda.

Przegląd duży po 1 roku:TIIDA DCI

FILTR OLEJU-62.63ZŁ

USZCZELKA-6.45

OLEJ SILNIKOWY SHELL ULTRA EXTRA 5-W30 4.6L ich-327zł (mój-182 zł za 5l)

FILTR KLIMY 148ZŁ

PRZEGLĄD DUŻY PO ROKU 297ZŁ

MAT.POMOCNICZE-32 ZŁ

CAŁOŚĆ 728.08 z moim olejem

 

po 2 latach:cena przeglądu po 24 miesiącach:514 zł

orginał zamiennik

filtr oleju 47zł od 13,50zł

uszczelka 5.45

filtr powietrza 90zł od 47,76

filtr paliwa 146,50 od 91,70

płyn hamulcowy 0.5l- 37.50zł

materiały pomocnicze-33zł

wkładka filtra klimy-130zł od 29zł(jakość PJ)NIPPARTS-73zł

olej swój-182zl ten sam w serwisie-326zl

Za całość z moim olejem-1185.45

u mnie nie ma czegos takiego jak NORMALIA.,a robocizna zawiera się w cenie przeglądu Musiał bym być skończonym kretynem by płacic 1300zł za wymiana oleju.

Powrócę jeszcze do wypowiedzi Manixa...

Nie jest ważne w tej chwili te 120 czy jak Dar pisze 30zł,tylko pokaż mi jeden jedyny konkretny powód dla którego miałbym przy trzecim przeglądzie skorzystać z usługi serwisu nie majac nic w zamian???Koniec gwarancji,rękojmi...a kilka stówek zostaje w kieszeni,więc jeszcze raz pytam PO CO?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powrócę jeszcze do wypowiedzi Manixa...

Nie jest ważne w tej chwili te 120 czy jak Dar pisze 30zł,tylko pokaż mi jeden jedyny konkretny powód dla którego miałbym przy trzecim przeglądzie skorzystać z usługi serwisu nie majac nic w zamian???Koniec gwarancji,rękojmi...a kilka stówek zostaje w kieszeni,więc jeszcze raz pytam PO CO?

Nikt nigdzie nawet przez moment nie sugerował Byś po gwarancji korzystał z A.S.O.Z Twojej wypowiedzi wynikało ,cytuję "No jest nad czym myśleć...1300,a 120 zł to istotna różnica :D"Jeśli nadal uważasz że napisałes prawdę,temat uwazam za zamkniety(ja uważam że wypowiedź była baaardzo nie ścisła).Można auto serwisować lub...wymieniać olej + filtry.Dla mnie to nie to samo(spr.geometrii,inst.elektrycznej,mechanizmów,podpięcie pod kompa ,ewentualne usuwanie usterek i.t.p.)Pozdrawiam.:)

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...