Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wskazania komputera


Gość mach7

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

mam taka sprawę : od tygodnia użytkuje rocznego nota. nie mam polskiej książki serwisowej, więc nie mogę sam sobie poradzić z następującym problemem:

mianowicie : co pokazuje komputer ?

przebieg ogólny, przebieg dzienny, przebieg miedzy serwisowy, i przebieg do konca na zbiorniku - to rozszyfrowalem.

ale co dalej ? pokazuje mi cały czas wartość 38km/h - co to jest ?

no i nie wiem co ze spalaniem - nawet w trasie (stara 2 ) przy wyłączonej klimie i jeździe umiarkowanej ( 90-110 ) wskazanie nie zeszło poniżej 6,5 l . z jaką częstotliwością jest to odświeżane ? czy jest to chwilowe zużycie, czy mierzone co jakiś dystans ?

czy z tym spalaniem i tą wartościa 38 km/h to normalne ?

i jeszcze przy przełączaniu pokazuje jakąś godzine ale inna niż ustawiona.

 

trochę się rozpisałem ale chciałem dokładnie to opisać :)

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38kmh to średnia prędkość jazdy,możesz ją zresetować przyciskiem na kierownicy,czas który Ci pokazuje również możesz zresetować przyciskiem na kierownicy,a pokazuje czas podróży.Co do odświeżania zużycia paliwa,to mogę powiedzieć że działa co kilkaset metrów(u mnie co ok200) tak wyczaiłem.

Mogłeś zresetować zużycie i sprawdzić jak spala.Note jest czuły na obciążenie,pompowanie kół i sposób jazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod przełącznikiem kanałów radiowych(w kierownicy)jest przycisk z literą i możesz nim resetować ustawienia spalania,licznik kilometrów dziennych przebiegów,komputera podrózy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki. srednie spalanie już skasowałem, przebieg miedzyserwisowy i srednia predkość tez.

jeszcze chcialbym spytac co oznacza pole z liczba kilometrow i literka 'B' ?

 

no i czy mozliwe ze tego sredniego spalania mi nie pokazywal na biezaco tylko ciagle 6,9 litra wskazywal, poniewaz byla 'pamiec zapelniona' ?? teraz nie jechal zeby sprawdzic czy cos sie poprawilo. ale zastanawia mnie ze po zrobieniu 1000 km w bardzo roznych warunkach byla pokazywana przez wiekszosc czasu 6,9 l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mach,wskazania A i B to są liczniki przebiegów działające niezależnie .Możesz sobie wyzerować i sprawdzać odległości na dwóch różnych odcinkach trasy.

 

Co do wskazań kompa paliwowego,nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd,ale po przejechaniu bodajże ok500 km tak jakby się zawieszało wskazanie(również takie wrażenie odniosłem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak się resetuje

reset wszystkich wartości poza licznikiem głównym, temperaturą oraz dystansem do przejechania wyliczanym w oparciu o ilość paliwa w zbiorniku i średnie zużycie można wykonać też lewym przyciskiem przy "zegarach"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...