Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

serwis klimy


Gość oldboy
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Przeglądałem harmonogram czynności serwisowych i nie znalazłem nic o klimatyzacji więc chyba w czasie przeglądów tego nie robią.

Cz ktoś już ją serwisował? (z tego co wiem niezależnie od samochodu raz w roku powinno się wymienić czynnik chłodzący i olej (smar) nie wiem jak w nissanie. Warto u dealera czy lepiej w specjalistycznej stacji, jakie są koszty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oldboy,robią ale to jest tak jak z filtrami musisz zapłacić za dobicie czynnika,sam tego nie zrobisz a zazwyczaj dobijają po dwóch latach.Czy u innego serwisanta dobijesz? może ale musisz wiedzieć co to za czynnik i jakim dysponuje serwis poza nissanem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajmuje sie zawodowo serwisowaniem i naprawami klimatyzacji,wiec podziele sie kilkoma faktami.

Mianowicie przeglady klimatyzacji nalezy wykonywac co roku-nie jest to wielki koszt,zaleznie od rejonu kraju od 120-300pln.Oczywiscie mowie o cenach w serwisach klimatyzacji nie ASO.

 

Pewne jest ze zawsze po okresie zimowym nalezy wymienic filtr przeciwpyłkowy wraz z dokonaniem odgrzybiania instalacji.

 

Odradzam stosowania roznego rodzaju pianek-tylko maskują nieprzyjemny zapach.Bardziej skuteczne sa metody ,ozon,lub ultradzwieki.

Do dodatkowych zalet ozonu nalezy zaliczyc jedniczesna dezynfekcje wnetza auta-tapicerki.

 

Rozne zrodła podaje ze instalacja klimatyzacji samochodowej nie jest w 100% szczelna co odbija sie na ubytkach dochodzacych do 15%na rok.

 

Roczny przeglad klimatyzacji składa sie z nastepujacych czynnosci.

-odzysk czynnika chłodniczego

-recykling czynnika chłodniczego

-odzyskanie starego oleju

-próznia

-uzupelnienie oleju ewentualnie dodanie barwnika uv,

-napełniene czystym czynnikiem.

 

Tak serwisowana instalacja nie bedzie wymagac kosztownych napraw i zaoszczedzi uzytkownikom problemow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne dzięki Bunio! Przynajmniej wielu z nas będzie teraz miało większą świadomość,co do obsługi klimy :D

 

A! Widzę że to pierwszy post :D więc witaj w rodzinie :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozwiązałem następująco:

ponieważ serwisowy przegląd (gwarancyjnego) nota przy niewielkich przebiegach wypada raz na dwa lata, to:

-po pierwszym roku samodzielna wymiana filtra kabinowego plus samodzielne odgrzybianie (zapewne tak jak opisał bunio będące bardziej perfumowaniem zgniłego zapachu niż jego likwidacją)

-po drugim roku przegląd w aso gdzie czynności z klimą wykonali (mam nadzieję) zgodnie ze wszystkimi procedurami

-i teraz mam trzeci rok eksploatacji - znowu wiosną sam wymieniłem filtr i odświeżyłem układ (tym razem w zasadzie prewencyjnie bo nic nie śmierdzi - uzywam raczej solidnych i markowych produktów a nie wynalazków z "biedronki")

W przyszłym roku (już po gwarancji) wypada więc pojechać do serwisu klimatyzacji (oczywiście zamierzam omijać aso)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wtłoczyć czynnik: czysty czy z kontrastem UV?? W norauto w Łodzi 170/204zł z UV. Obecnie mam UV bo na gwarancji padła chłodnica i czynnik spieprzył, ale od dwu lat wszystko ok.

 

[pytanie do wtajemniczonych: jak to jest że lodówka pracuje latami i nic nie trzeba wymieniać? przepraszam za pytanie ale jestem laikiem w tym temacie]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z informacją w ASO serwis klimy nie wchodzi w skład czynności przeglądowych (niezależnie od przebiegu) jest jedynie wymieniany filtr.

 

Taka usługa kosztuje 280 zł i w jej skład wchodzi:

Roczny przeglad klimatyzacji składa sie z nastepujacych czynnosci.

-odzysk czynnika chłodniczego

-odzyskanie starego oleju

-próznia

-napełnie barwnikiem w celu spawdzenia szczelności

-napełniene czystym czynnikiem i olejem.

 

dodatkowo można zamówić odgrzybinie ozonem 70 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to żadna łaska bo w innych serwisach ceny są mocno konkurencyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedynie wymieniany filtr.

przypomnij mi ile ASO śpiewa sobie za filtr - ja kupiłem na 45 zł oryginalny japoński (biały) choć aso np montuje białe ale Valeo, tańsze widziałem czarne węglowe (po ok. 35-40 zł) francuskie (pewnie też Valeo) pasujące od Renault Clio i Modus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Szukam w Gliwicach lub pobliżu dobrego fachowca od klimatyzacji. Nie chodzi o naprawę . Potrzebny mi przegląd , odgrzybianie , napełnienie ewentualnych ubytków. Za pomoc z namiarami dzięki.

Edytowane przez dareke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po świętach wybieram się do mojego leżącego po sąsiedzku Bosch Service na standardową obsługę klimy ( wymiana filtra kabinowego, przepompowanie i uzupełnienie czynnika, sprawdzenie szczelności, odgrzybienie i ozonowanie układu - mają nową aparaturę firmy Bosch. Postaram się opisać, jak wygląda jakość usługi i jej cena z robocizną

Edytowane przez Dar1962
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...