Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] Pomocy - błąd P0171


Gość Keszus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Może któryś z doświadczonych posiadaczy nissana pomoże mi zdiagnozować ten błąd bez wymieniania całego auta.

"Błąd P0171- zbyt uboga mieszanka paliwo-powietrze"

To może być dużo rzeczy np. świece, EGR, przepływomierz, pompa paliwa itp. które sterują mieszanką.

Kasowałem już błąd 2 razy, raz wyświetlił się po 200km, a drugi po 70km.

 

Kto się spotkał z takim problem i od czego zacząć???

 

[ Dodano: Nie 14 Cze, 2009 14:51 ]

Zapomniałem dodać że to silnik 1.8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zaczoł od skasowania komputerem "self lerning cont" - to są parametry wyjściowe do prawidłowej pracy, spawdz jak pracuje sonda lambda często to ona jest odpowiedzialna za ten błąd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem o sondzie ale ona musi świrować co jakiś czas nie regularnie i nie wiem czy da się ją ot tak o sprawdzić na żądanie.

 

Jak pisałem wyżej błąd wyskakuje nieregularnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mape też skasowałem.

 

Kupiłem sobie dzis coś takiego i zobacze co mi pokaże w trybie rzeczywistym

http://moto.allegro.pl/item653805045_azjat...kia_napraw.html

 

ST 6000 nie radzi sobie z pewnymi rzeczami i trzeba sie do Primery przez Almere wbijać

 

[ Dodano: Nie 21 Cze, 2009 13:15 ]

Ktoś sie mnie pytał na priva czy działa ten ELM - działa!!! Tylko nie można sie w poduszki i ABS wbić, ale z czasem coś sie wymyśli.

 

Proszę mi podpowiedzieć jak "Sonda Lamda 1" ma pracować.

Jaki ma zakres na wolnych obrotach, bo maoja na wolnych i przy nagrzanym silniki pokazuje 0,04V tak do 0,08.

Wydaje mi sie ze to za małe wartości.

Jak dodam gazu to kacze od 0,8 do 1V ale to chyba ma tak pokazywać na wolnych???

 

Prosze o jakieś sugestie.

 

[ Dodano: Wto 23 Cze, 2009 08:39 ]

chyba mi nikt nie pomoże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość reaczarna

Mam taki sam problem zbyt uboga mieszanka.Sprawdzona nawet pompa paliwa i jest ok. Myślę że to sonda ta przy kacie bo ma też taki mały zakres napięcia. Magik od kompa mówi ze powinien być większy. W poniedziałek wymiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakes pracy 0,04-0,08 oznacza zgon sondy powinna na wolnych obrotach pracować w zakresie 0,1 -0,7(0,8) a na obotach (2000 obr) powinno się zmieniać od 0 do 1V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reaczarna

Wszystko się zgadza tylko dzisiaj wsiadam odpalam i nie wierze kontrolka się nie świeci,myślę żarówka się przepaliła,kontrolki w porządku. Może się wiesza. samochodzik chodzi jak marzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wymieniłem i sie przekonałem ale jest z tym problem, bo ELM nie robi nastawów przepustnicy, a jak przepływka nie podpasuje kompowi to cza ustawiać i byłem z tym w ASO - 300zł wjazd na stacje:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość reaczarna

Wymieniłem i sie przekonałem ale jest z tym problem, bo ELM nie robi nastawów przepustnicy, a jak przepływka nie podpasuje kompowi to cza ustawiać i byłem z tym w ASO - 300zł wjazd na stacje:D

 

 

zrobiłem 150km i sama zgasła po odpaleniu , nie wiem co było tego przyczyną.i czekam co będzie jak trochę pojeżdze.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...