Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Ile sond w P12?


Gość Jankiel

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę prozaiczne pytanie,ile jest sond lambd w P12 1.8 benzyna 2002r. Mój mechanik twierdzi że 4 i w dodatku wszystkie są do wymiany :( .Ale na forum znalazłem wątki w których mowa o dwóch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jankiel, niektóre P11.144 z silnikami z serii QG (1,6 i 1,8) jak w tym przypadku też miały 4 sondy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to porażka jedna sonda to ponad 350 zł. x4 normalnie załamka na same wakacje mogli wymyślić coś mądrzejszego w tym samochodzie,a powiedzcie mi czy jest sens kupować używane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Highly_Blessed

Co fakt to fakt , są 4 sondy lambda ale pracujące parami ,i mało prawdopodobne jest by padły wszystkie na raz.

Moja rada :

Pojedź do serwisu niech podłączą auto pod komputer i zażądaj aby pokazali Ci ,które sondy pracują w trybie awaryjnym ? Udawaj że z lekka się na tym znasz i wiesz jakie są prawidłowe parametry dla sondy lambda .Skłonnością skierowania się do serwisu było lekkie "falowanie obrotów" i "zróżnicowane spalanie"co wskazuje na sondę. Facio robi skrupulatną kontrolę i nie próbuje z góry coś przy kombinować bo myśli że wiesz co jest "cięte". Z dokładnymi pomiarami kierujemy się do zaprzyjaźnionych nam warsztatom w celu tańszej usługi.

Są zamienniki Bosch ,które są prawie o połowę tańsze ,nie opłaca się kupować używki bo nie wiemy w jakim stanie ją zdobędziemy .

To są tylko lekkie propozycje niech nikt nie odbiera tego jako wymądrzanie się czy coś podobnego :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...