Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ŚWIECE


Gość Domino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co z tym fantem, wymieniacie na jakies odpowiedniki sportowe czy cos? czytalem gdzies o Briskach premium niby ddaja mocy i zmiejszaja spalanie, szkoda ze teraz sie doczytalem bo swoje niedawno wymienilem na NGK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak założyłeś NGK to dobrze zrobiłeś. To są bardzo dobre świece i sprawdzone.Zmieniając świece wypalone na nowe możesz liczyć na lepsze palenie i mniejsze zużycie paliwa.Ale ile mniej spali tego nikt ci dokładnie nie powie.

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i dobrze zrobiłeś. Kto ci wstawił kit że sportowe swiece dodają mocy. W codziennej eksploatacji różnią się tym że są znacznie droższe i nic poza tym. A dodatkowo ponieważ te swiece stworzone sa do pracy w skrajnych warunkach. Na codzień w normalnej jeżdzie mogą sprawiac kłopoty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku lat montuje u siebie świece denso k20pru lub q20pru. Jestem z nich zadowolony, mają elektrodę w kształcie "u" co daje zawsze pewną iskrę.

dokładnie!!denso tez dobre,ale ja mam ngk i jestem zadowolony :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem świece NGK ale BCPR6E a teraz założylem takie jak maja niby byc czyli BKR6E (takie dobralismy z gosciem w sklepie samochodowym wg katalogu) czy to duzo zmienia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Wiem wiem, zaraz na mnie nakrzyczycie ,ale ja niedawno założyłem polskie Iskry za 7,50 sztuka i nie zauważyłem zmian w pracy silnika. Musiałem zmienić w sytuacji awaryjnej( pękły mi 2 przy wykręcaniu :? ), bo wszystkie sklepy były zamknięte i tylko takie dostałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja mam niestety briski choć zawsze jeździłem na NGK,poprzedni właściciel zmienił są prawie nowe,a powinno się zmieniać co 10tys.km tak oczywiście słyszałem bo mechanikiem nie jestem :wink: ,w colcie miałem taki motyw że w czasie deszczu silnik na jednym garze gubił iskre winne były oczywiście przewody ale po wymianie świec wszystko sie uspokoiło ,a stare wizualnie były oki,nie wypalone i wogle...a swoją drogą chyba zamówie NGk i będę je woził w razie jak te mi jakiś numer wytną he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Wiem wiem, zaraz na mnie nakrzyczycie ,ale ja niedawno założyłem polskie Iskry za 7,50 sztuka i nie zauważyłem zmian w pracy silnika. Musiałem zmienić w sytuacji awaryjnej( pękły mi 2 przy wykręcaniu :? ), bo wszystkie sklepy były zamknięte i tylko takie dostałem.
I co zrobiles jak Ci pekly??Nie wlecial syf do srodka??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...dobra briski padły ,są NGK ale BKR 6E ,można na tym ganiać ...cholera mądry sprzedawca i jego katalog w dupe ,no a ja sam też sprawdziłem jak juz złozyłem ...no taki ufny z natury jestem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczęście mialem tską sprężareczke elektryczna i wydmuchalem potencjalne resztki izolatora, a polamaly sie bo byly b. mocno zakręcone i silnik byl gorący a mi nie chcialo sie czekac :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Z moich doświadczeń motocyklowych wynika, że Denso są bardziej wytrzymałe od NGK szczególnie podczas regulacji gaźników zdażało się że NGK potrafiły paść. Ogólnie preferuje Denso ale obie marki są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam !!!

 

Dostałam świece zapłonowe produkcji polskiej - Iskra . Na opakowaniu pisze :

 

SFE65PRS

 

SUPER

 

FR7DC

 

RC9YC

 

BCPR6ES

 

Bardzo proszę o pomoc ponieważ mąż wyjechał a ja jeżdżę Jego samochodem ( nissan sunny 1,4 N14 ) i nie chciałabym go zepsuć . Claudia .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko NGK i to dopasowane do modelu.Kiedyś w innych autach kombinowałem z różnymi świecami jakieś tam platynowe z 5000 końcówek itp. NIC TO NIE DAJE !!!!Oprócz pustki w prtfelu:)Idąc za ciosem jakbyś wymienił jescz filtr,tłumnik usunął katalizator i włożył strumienice+magnetyzery i parę innych buzerów masz fure 230 konną :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...