Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

ŚWIECE

Guest Domino
 Share

Recommended Posts

Guest Domino

Co z tym fantem, wymieniacie na jakies odpowiedniki sportowe czy cos? czytalem gdzies o Briskach premium niby ddaja mocy i zmiejszaja spalanie, szkoda ze teraz sie doczytalem bo swoje niedawno wymienilem na NGK

Guest umas

Jak założyłeś NGK to dobrze zrobiłeś. To są bardzo dobre świece i sprawdzone.Zmieniając świece wypalone na nowe możesz liczyć na lepsze palenie i mniejsze zużycie paliwa.Ale ile mniej spali tego nikt ci dokładnie nie powie.

POZDRAWIAM!

Guest pietkas

Od kilku lat montuje u siebie świece denso k20pru lub q20pru. Jestem z nich zadowolony, mają elektrodę w kształcie "u" co daje zawsze pewną iskrę.

Guest sonar

No i dobrze zrobiłeś. Kto ci wstawił kit że sportowe swiece dodają mocy. W codziennej eksploatacji różnią się tym że są znacznie droższe i nic poza tym. A dodatkowo ponieważ te swiece stworzone sa do pracy w skrajnych warunkach. Na codzień w normalnej jeżdzie mogą sprawiac kłopoty.

Od kilku lat montuje u siebie świece denso k20pru lub q20pru. Jestem z nich zadowolony, mają elektrodę w kształcie "u" co daje zawsze pewną iskrę.

dokładnie!!denso tez dobre,ale ja mam ngk i jestem zadowolony :lol:

Guest Domino

miałem świece NGK ale BCPR6E a teraz założylem takie jak maja niby byc czyli BKR6E (takie dobralismy z gosciem w sklepie samochodowym wg katalogu) czy to duzo zmienia?

• 3 months later...
Guest robertss

Wiem wiem, zaraz na mnie nakrzyczycie ,ale ja niedawno założyłem polskie Iskry za 7,50 sztuka i nie zauważyłem zmian w pracy silnika. Musiałem zmienić w sytuacji awaryjnej( pękły mi 2 przy wykręcaniu :? ), bo wszystkie sklepy były zamknięte i tylko takie dostałem.

nie cuduj: NGK (katalogowe) .

masz cos przeciwko ngk???

no wlasnie napisalem, zeby nie cudowal, tylko kupil NGK - zgodnie z katalogiem

pozdrawiam

• 1 month later...

ja mam niestety briski choć zawsze jeździłem na NGK,poprzedni właściciel zmienił są prawie nowe,a powinno się zmieniać co 10tys.km tak oczywiście słyszałem bo mechanikiem nie jestem :wink: ,w colcie miałem taki motyw że w czasie deszczu silnik na jednym garze gubił iskre winne były oczywiście przewody ale po wymianie świec wszystko sie uspokoiło ,a stare wizualnie były oki,nie wypalone i wogle...a swoją drogą chyba zamówie NGk i będę je woził w razie jak te mi jakiś numer wytną he he

Nie polecam Briskow .. mialem i dosc szybko samochod zaczal wyraznie gorzej jezdzic. Po co komplikowac zycie, lepiej kupic NGK dedykowane do danego modelu i juz.

• 4 weeks later...
Guest misiek_83
Wiem wiem, zaraz na mnie nakrzyczycie ,ale ja niedawno założyłem polskie Iskry za 7,50 sztuka i nie zauważyłem zmian w pracy silnika. Musiałem zmienić w sytuacji awaryjnej( pękły mi 2 przy wykręcaniu :? ), bo wszystkie sklepy były zamknięte i tylko takie dostałem.
I co zrobiles jak Ci pekly??Nie wlecial syf do srodka??

...dobra briski padły ,są NGK ale BKR 6E ,można na tym ganiać ...cholera mądry sprzedawca i jego katalog w dupe ,no a ja sam też sprawdziłem jak juz złozyłem ...no taki ufny z natury jestem :)

Guest robertss

Na szczęście mialem tską sprężareczke elektryczna i wydmuchalem potencjalne resztki izolatora, a polamaly sie bo byly b. mocno zakręcone i silnik byl gorący a mi nie chcialo sie czekac :P

Witam

Z moich doświadczeń motocyklowych wynika, że Denso są bardziej wytrzymałe od NGK szczególnie podczas regulacji gaźników zdażało się że NGK potrafiły paść. Ogólnie preferuje Denso ale obie marki są dobre.

• 1 year later...
Guest claudia

Witam !!!

Dostałam świece zapłonowe produkcji polskiej - Iskra . Na opakowaniu pisze :

SFE65PRS

SUPER

FR7DC

RC9YC

BCPR6ES

Bardzo proszę o pomoc ponieważ mąż wyjechał a ja jeżdżę Jego samochodem ( nissan sunny 1,4 N14 ) i nie chciałabym go zepsuć . Claudia .

Tylko NGK i to dopasowane do modelu.Kiedyś w innych autach kombinowałem z różnymi świecami jakieś tam platynowe z 5000 końcówek itp. NIC TO NIE DAJE !!!!Oprócz pustki w prtfelu:)Idąc za ciosem jakbyś wymienił jescz filtr,tłumnik usunął katalizator i włożył strumienice+magnetyzery i parę innych buzerów masz fure 230 konną :one: