Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Primera P10 - kompletowanie audio : )


Gość kamilhsx

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem ostatnio primerkę i na tą chwilę jest w warsztacie bo już niestety trochę mnie zawiodła ale chciałbym do niej wrzucić jakieś audio. Na tą chwile jest tam radio chyba z subaru legacy i np z prawej strony z przodu nie działają głośniki. Nie wnikałem nawet czemu bo i tak wszystko do wymiany : )

 

Zakupiłem już radio Pioneer DEH-5000UB i tu moje pytanie co do tego dokupić. Wiem że aby wrzucic głośniki 16-16,5 do drzwi trzeba dystansów z mdfu, także takie też bym nabył. Jakie rozwiązanie byście radzili aby wykorzystać to czym dysponuje radio i żeby dało to ładny efekt ; ) Myślę że chciałbym wydać do kilkuset zł może do 500 i nie zależy mi na znaczku jakiejś firmy. Interesuje mnie jakość dźwięku no i oferowana moc a także no jakość wykonania głośników itp. Bo mam świadomość że czasami płaci się tylko za znaczek : ) Będę wdzięczny bardzo za rady : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napędzane tylko z końcówki radioodtwarzacza:

SIGNAT 519090153

BLAUPUNKT seria: "CAR magic" lub "in CAR"

Phonocar Y-Line

ALPINE SXE-1750S

KENWOOD KFC-P727EC

CLARION SRS1725

CLARION SRQ1720S

IMPACT RSW165XF

 

 

droższe i lpsze to to Alpine SPE-17CS

 

Jednak spod samej końcówki radia nie spodziewaj się szału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 600 można kupić juz w miarę zestaw separowany i wzmacniacz do niego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mielibyście jakieś propozycje na konkretny zestaw w granicach takiej ceny lub nawet troche wiecej jeżeli na prawdę byłaby mocno odczuwalna różnica? Mógłbym zainwestować ale też ważne jest dla mnie aby w razie zmiany samochodu cały zestawik bezproblemowo przerzucić : ) Byłbym wdzięczny za propozycje i poradę jak to razem sklecić : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w swojej p10 mam z przodu zestaw rodzielny blaupunkta z serii GT. z tyłu elipsy 6x9 tez blauunkt seria BGX i mała skrzynke basowa na 20cm głosniku alpharda. tył jest zasilany ze wzmaka alpine mrh-f255 5 kanalowego.2 kanały na elipsey. dwa na mostku zasilana skrzynke. jeden pozostał wolny :P gra to wystarczajaco jak dla mnie. koszt skompletowania zestawu bez radia około 600pln bez okablowania i radia oczywiscie aha i wzmaka kupiłem uzywke.

 

w dzrwiach ma cos takiego tylko starszy model http://www.allegro.pl/item654806611_blaupu..._legionowo.html

 

a z tyłu dokładnie ten sam : http://www.allegro.pl/item667209610_blaupu...bgx_693_hp.html

 

plus http://www.allegro.pl/item667688597_glosni..._20cm_200w.html w skrzynce samoróbce

i to http://harrisburg.craigslist.org/ele/1234697697.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nawet fajnie to wygląda... To ja większość na przód głośników jak oglądałem to takie w granicach 250zł i nie wiem teraz czy warto ładować tyle w same przednie kosztem np braku głośników z tyłu ; ) Autko kupiłem z zamysłem żeby było tylko na wakacje bo potem może P11 bym nabył ale może być róznie dlatego nie chce ładować 2k np w sprzęcik : )

 

To myślisz lepiej kupić tańsze i wrzucić i tył i przód?

 

[ Dodano: Czw 25 Cze, 2009 15:44 ]

Już drugi dzień siedzę i czytam to forum... A więc tak. Rozważam opcję żeby dać głośniki na przód oraz sub do bagażnika. Plan widzę tak. Zamówiłem dystanse już i bym zakupił Helix Dark Blue 62.1 na razie pod samo radio po prostu w miejsce starych nissanowych. I tu pytanie czy w jakiś sposób trzeba już od razu ciągnąć instalacje nową?

Potem chciałbym nabyć wzmacniacz i subwoofer i hm z tego co mówicie najlepiej jakby miał te kilka kanałów żeby podpiąć sub i wtedy dać ze wzmaka zasilanie na przód? Wtedy sobie odpuścić głośniki z tyłu? Jakoś sie na nie upieram i wolę posłuchać opinii. Liczę na komentarz bo jednak te helixy nie są najtańsze w porównaniu do jakiś tańszych blaupunktów. Albo ewentualnie co kupić zamiast helixów w tej cenie żeby sobie na początku kilka dni pograło na radiu a potem ładnie chodziło na wzmaku? Chciałbym np w tych 700zł się zamknąć także jaki może wzmacniacz nabyć i ewentualnie sub żeby to wyszło ekonomicznie i skutecznie? Liczę na pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm brak glosników z tyłu np według mnie nie wchodzi w gre. u mnie tył elegancko gra a przód jest tak naprawde dopełnieniem całosci. czy warto kupowac drozesz glosniki. pewnie warto :) ja z tych blauków jestem zadowolony . moze głowy nie urywa basem ale graja na tyle czysto ze nie planuje zmiany na zadne drozsze póki co ... NA dbdragi nie jezdze :kosci: aha od razu kup sobie maty zeby miedzy plastikami a blachami pokleic bo ci sie bedzie telepało jak mocniej bas dasz :diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...