Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[K12] Komputery silnika


Gość soltinio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Padł mi komputer w aucie.Szukałem sterownika do Micry na allegro i jest ich kilka.Problem w tym ze maja inne oznakowania a teoretycznie sa od tych samych modeli.

K12 1.2 16v 2006r.

 

Są rożne oznakowanie U3 YC itd Ja mam akurat ZZ MEC 32-110 L4 5409.Nigdzie takiego znalesc nie moge.Co te symbole oznaczaja U3 ZZ itd?Spasuje inny sterownik?Oczywiscie bedzie programowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupisz sam komputer to nic z nim nie zrobisz bo nie przyjmie kodu immo. Ja bym proponował kupić komplet czyli komputer, bcm, stacyjka z kluczykiem, antena immo (samochód odpali bez żadnego kodowania) z tym że jak kupisz od anglika to będzie ci się świeciła kontolka serwisowa i jeżeli pamiętam będzie błąd szyny can (ale to jest do przejścia).

Możesz popytać się w zakładach specjalizujących się w naprawach sterowników i elektroniki samochodowej oni są najbardziej w tym temacie zorientowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio komputer , stacyjke z kluczykiem ta anntene immo i nie chciała sie stacyjka przekrecic(mam zestaw inteligentny) co to jest to BCM?

A jak bym dorwał taki sam sterownik to nie dało by się przenieść danych ze starego do nowego?

 

Jestem zielony w tym temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BCM jest to sterownik odpowiedzialny za światła wycieraczki oraz współpracuje z immo itd problem polega na tym że raz zakodowany komputer nieda się zakodować np. kupujesz używany kluczyk i nie sparujesz go z elektroniką która jest w samochodzie, poprostu elektronika zamontowana i zakodowana w jednym samochodzie jest "całością" .

BCM znajduje się nad schowkiem dostęp do niego jest po zdięciu gónej pokrywy deski rozdzielczej - taka czarna skrzynka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ,znalazlem jeden na allegro u kolesia ,400 zł + 150 załozenie i ma palić tak powiedział.Ale skoro Ty mowisz ze nie sparuje się to ze sobą...Ciezka sprawa.

Ostatnio kupiłem komputer stacyjke i kluczyki , niestety stacyjka sie nie przekrecala ,to przez to ze nie bylo BCM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...