Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N15] co oznacza napis "AUTO" na przycisku?


Gość pbjacek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stranger

Oznacza tylko tyle, że jak podniesiesz go o dwa stopnie, lub o dwa stopnie opuścisz to szyba automatycznie podniesie Ci się lub opuści do końca. Inne szyby takiej możliwości nie mają. Wędrują tak długo, jak długo trzymasz palec na przycisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale nie we wszystkich autkach działa w dwie strony, w N16 na przykład działa tylko w dół (co jest niezbyt mądrym rozwiązaniem jak dla mnie)....nio chyba, że ja mam jakąś afrykańską wersję ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
tak, ale nie we wszystkich autkach działa w dwie strony, w N16 na przykład działa tylko w dół (co jest niezbyt mądrym rozwiązaniem jak dla mnie)....nio chyba, że ja mam jakąś afrykańską wersję ;-)

Eeeeeee.... a może cosik się Waćpannie popsuło? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, ale nie we wszystkich autkach działa w dwie strony, w N16 na przykład działa tylko w dół (co jest niezbyt mądrym rozwiązaniem jak dla mnie)....nio chyba, że ja mam jakąś afrykańską wersję ;-)

W takim razie masz zdecydowanie afrykańską wersję hahaha.gifyeah.gif Na 100% powinna się i podnosić i opuszczać w N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie nie podnosi automatycznie a na pewno nie mam afrykanskiej wersii!!!:)) tak poprostu jest w almerach n16 przed liftem

 

o dzięki Ci za wyratowanie mnie z tej mega opresji ;-) nie jestem sama.....hehe...przedmówcami byli bowiem ci, co N16 w posiadaniu nie mają ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez sie nie podnosi automatycznie a na pewno nie mam afrykanskiej wersii!!!:)) tak poprostu jest w almerach n16 przed liftem

Nie tylko przed! U taty w Almerce PO lifcie też się automatycznie tylko opuszczało! Ale zgadzam się, że to bezsensowne rozwiązanie... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
o dzięki Ci za wyratowanie mnie z tej mega opresji ;-) nie jestem sama.....hehe...przedmówcami byli bowiem ci, co N16 w posiadaniu nie mają ;-)

 

Szczerze powiedziawszy jeśli takie rozwiązanie jest celowe, to ja go specjalnie nie rozumiem. Powiedzmy, że jeszcze bym był w stanie zrozumieć, gdyby chcieli zaoszczędzić i zapewniliby automatyczne zamykanie okna ( to się znacznie częściej przydaje, jak choćby przy wysiadaniu z samochodu ). Choć tak czy siak i tak wydaje mi się że to bzdurna oszczędność...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1

heh w kazdej furce jaka jezdzile opuszcznia bylo do konca automatycnzie a w zadnej nie bylo podnoszenia, ja to tlumacze tak ze jest to zabespieczenie abys sobie np niechcacy nie przyciol palca, glowy lokcia itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...przedmówcami byli bowiem ci, co N16 w posiadaniu nie mają ;-)

Ale ociec ma i czasami zdarza mi się tym złomem jeździć ;)

 

dzięki Mitch ;-) pozdrawiam Twojego Tatę hehe

 

.....co do samego rozwiązania owego przycisku, nie czepiam się tego zbytnio, bo nie stanowi dla mnie problemu dłuższe przytrzymania palca gdy zamykam szybkę, ale faktycznie jak już w jedną, to i w drugą stronę powinno działać automatycznie.... ;-) przeżyjemy......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
ja to tlumacze tak ze jest to zabespieczenie abys sobie np niechcacy nie przyciol palca, glowy lokcia itp.

W nowszych autach jest juz tak, ze szyba napotykając przeszkode sama sie zatrzymuje, taki luksus...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa za i przeciw ale jak juz pisano to jest bezpieczenstwo. Probowaliscie testowac to zabezpieczenie ?? Bo ja tak... wlozylem butelke plastikowa i mi ja zgniotlo na amen. Nie chce wiedziec co by sie stalo z moja szyją albo reka....

Przestancie marudzic. Marudyyyyy moge Wam oddac z mojej N15 to "domykanie" buahahah.

Cieszcie sie ze Wam kola nieodpadaja a nie tylko luksusy w glowach.

Kupta sobie BMW to bedziecie mieli :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Kupta sobie BMW to bedziecie mieli :lol:

 

O ile mnie pamięć nie zawodzi, to Ty byłeś pierwszy do kupowania BMW ;)

 

A tak na poważnie to nikt nie mówił o "zabezpieczeniach" :) Chodziło tylko o fakt dziwnego rozwiązania, że szyba się otwiera automatycznie, ale już nie zamyka :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger
Bo to o czym jest mowa, jest w ramach bezpieczenstwa... Chcesz o tym porozmawiac ?? to na PW juz Ci napisalem co o Twoich ripostach sadze.

Tematu proponuję nie ciągnąć na forum publicznym, zresztą ja też już Ci odpisałem co sądzę na temat Twojego poczucia humoru.

 

Więcej luzu życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba doszło do nieporozumienia. Automatyczne domykanie szyb i zabezpieczenie przed przycięciem to dwie różne kwestie. W starszych autach nie ma zabezpieczenia i szyby można domknąć automatycznie, a ona wtedy przytnie co popadnie. Tak jest np. w P11. A zabezpieczenia przed przycięciem są w nowszych konstrukcjach, ja jeszcze się z tym niespotkałem, bo dawno nie jechałem jakimś nowszym autem.

 

Kwestia bezpieczeństwa jest tu oczywista i aż dziwi, że takich blokad nie montowano przy elektrycznych szybach od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i właśnie łącząc te dwie teorie wychodzi dlaczego w N16 nie ma podnoszenia AUTO do góry. W tej klasie aut nie spotkałem się z takimi luksusami. Podejrzewam że weszły pewne normy bezpieczeństwa dlatego AUTO nie ma już w N16.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie w N16 z 2004 r 1.5 dCi Visia+ mam domykanie "AUTO" szyb w dwie strony.

 

A masz blokade przed przycięciem czegos szybą, bo jeśli nie to widać tu pewną niekonsekwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość elcoruso
Probowaliscie testowac to zabezpieczenie ?? Bo ja tak... wlozylem butelke plastikowa i mi ja zgniotlo na amen. Nie chce wiedziec co by sie stalo z moja szyją albo reka....

Ja sprawdzalem na sobie, jakby nie dzialalo "to bym k.... teraz nie mial ręki" - jak mawial Pazura w jednym filmie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...