Jump to content
Części Nissana - iParts.pl

Składane lusterka

mupet
 Share

Recommended Posts

Witam. Przycisk sterowania składaniem lusterek w QQ ma 3 pozycje: 1) lusterka złożone 2) lusterka rozłożone 3) pozycja neutralna.

Pytanie - do czego służy ta "pozycja neutralna", skoro po złożeniu/rozłożeniu lusterek przełącznik można pozostawić w poz. 1 lub 2 (a może nie powinno się?)?

Pozdrawiam, mupet

W moim poprzednim samochodzie jedna z przyczyn usterek w sterowaniu elektrycznymi lusterkami polegała na tym, że pozostawienie wyłacznika w pozycji róznej od neutralnej powodowało ciagłą pracę silnika i w końcowym efekcie jego uszkodzenie. Może QQ ma to samo?. Ja zawsze pamietam, aby przełączniki sterowania pozostawiać w pozycji neutralnej.

Pozdr

R

Tu raczej tak nie ma gdyż wyraźnie słychać, że silnik pracuje przy roz-składaniu i gdy jest nadal włączony, a lusterka się rozłożyły jest cisza. Ja tam nie przełączam na neutral.

Polecam lekturę instrukcji obsługi ;)

W położeniu neutralnym można regulować ustawienia lusterka lewego lub prawego.

Nara Modest :)

CO to znaczy położenie lusterka? Na pozostałych ustawieniach też u siebie mogę przesuwać lusterko, nie musi to być neutral.

• 3 months later...

Niestety lusterka trzeba składać "ręcznie". Pozdrawiam

Edited by krzys_no

Na angielskim forum znalazłem śmieszne rozwiązanie 3 pozycji przełacznika luserk. Neutral służy do niepełnego zamknięcia/otwarcia lusterek aby polepszyć aerodynamikę :D

Na angielskim forum znalazłem śmieszne rozwiązanie 3 pozycji przełacznika luserk. Neutral służy do niepełnego zamknięcia/otwarcia lusterek aby polepszyć aerodynamikę :D

Jeśli poprawiać aerodynamikę, to Nissan powinien zaprosić do współpracy Canona

który miał w swoich modelach foto rozwiązanie, które śledziło ruchy gałki ocznej

i tam gdzie człowiek patrzył to ustawiało ostrość.

Dalej to proste, jeśli kierowca patrzy w bok to lusteko się otwiera,

jeśli prosto lub w drugą straonę to zamyka !!