Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Halogeny


Gość Doktor_P
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Doktor_P

Czeć.

W mojej N16 z 2000r. nie było fabrycznie halogenów, a że w moim poprzednim aucie były, więc zachciało mi się i tu zamontować. Halogeny kupiłem, ale teraz zastanawiam się co dalej...

Czy moglibycie mi podpowiedzieć jak najprociej podłšczyć sobie te lampy?

W moim aucie nie mam piercienia do halogenów przednich na lewym przełšczniku, a jako wymieniać mi się go nie chce (m.in. koszty). Pomylałem, że może zamontować sobie taki włšcznik, jak w N15 (obok sterowania lusterkami i wysokociš reflektorów). Ale gdzie i za ile mógłbym taki włšcznik kupić?

dzięki za wszelkie uwagi.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość paweł ~~

to zależy jak je chcesz podłączyć. nie wiem jak u nissana ale do hondy civic w serwisie przełączniki sam to ok 150zł :!: :!: ale raczej mniej nie bedzie kosztował do almery. a potrzebujesz do oddzielnej instalacji :

kable

gniazdo bezpiecznika +bezp.

i przełacznik

 

jak chcesz tak podłączyć jak oryg. to trchę zabawy bedzie pomijając fakt samych halogenów mam na myśli puszczenie kabli tak jak trzeba i podpięcie się pod instalację elekt. nie psując niczego innego:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

Witaj, sprawdź najpierw czy nie masz pociągniętej takiej instalacji! bo ja się mile rozczarowałem ale po fakcie, tzn pociągnąłem całą instalacje do halogenów, bezpiecznik przekaźnik i jakis włącznik, a teraz przypadkowo znalazłem kable od halogenów oryginalnie pociągnięte, a fabrycznie nie miała napewno halogenów, kostki są przypięte do nadkoli za zderzakiem, w mojej N15, nie wiem jak jest pod kolumną kierownicy, czy tam jest kostka wyciągnięta do oryginalnego przełacznika w dźwigni od kierunków i świateł, natomiast wiem że ten element jest drogi w ASO, do N15 ok 450-550 zł wiec kosmos! na allegro ostatnio był taki nowy przełącznik do N16, poszedł chyba za 150 zł.

Ewentualnie możesz zastosować taki jak w almerce lub primerce, tzn ten obok ustawiania wysokości świateł, jak znajdziesz gdzieś taki to daj znać też chętnie bym kupił jeśli cena bedzie przystępna, narazie mam taki byle jaki.

 

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Piotrek

ja w swojej N15, mam założone halogeny od N16, troche zabawy i udało mi sie je zmieścić w zderzaku,są sporo większe niż fabryczne do N15 które kosztuja w ASO ok 700 zł, dlatego szukałem innego tańszego rozwiazania i znalazłem,mi udało sie kupić na allegro w całkiem dobrej cenie :) ,nawet bardzo dobrej. Akurat koleś był z okolic mojego miejsca zamieszkania wiec mogłem obejrzeć dokładnie to co kupuje.

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Doktor_P

... wprawdzie zaglądałem od dołu, czy nie ma takich kabelków, bo też pomyślałem sobie: "a nuż coś jest?", ale nic mi się w oczy nie rzuciło, ale skoro piszecie, że u Was były, to w takim razie muszę sprawdzić dokładniej, czy u mnie też nie ma - dzięki!

Wracając do sposobu podłączenia - a no właśnie też zastanawiałem się, jakby tu te lampki podłączyć i jakoś nie bardzo chciało mi się rozwalać org. instalacji, stąd właśnie to moje zapytanie.

Piotrek - właśnie widziałem ten przełącznik, ale dałem d... :oops: , bo się spóźniłem na aukcję. Ale kolega, który ma N15 podsunął mi właśnie ten pomysł z przełącznikiem takim jak u niego - obok regulacji lusterek i to mi się właśnie spodobało, ale gdzie go kupić - póki co nie wiem, ale będę szukał - jak znajdę - dam Ci znać.

Waldek - ja akurat swoje kupiłem za niecałe 200 zł.

 

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 zł - dobra cena będę polował,

co do kabli to dzisiaj rozmawiałem z blacharzem i mówił mi że w każdej n16 takie kable są poprowadzone bez łaski.

kwestia jest tylko i wyłącznie przełącznika, trzeba szukać

jak coś znajdziecie dajcie znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slayder10
Czeć.

W mojej N16 z 2000r. nie było fabrycznie halogenów, a że w moim poprzednim aucie były, więc zachciało mi się i tu zamontować. Halogeny kupiłem, ale teraz zastanawiam się co dalej...

Czy moglibycie mi podpowiedzieć jak najprociej podłšczyć sobie te lampy?

W moim aucie nie mam piercienia do halogenów przednich na lewym przełšczniku, a jako wymieniać mi się go nie chce (m.in. koszty). Pomylałem, że może zamontować sobie taki włšcznik, jak w N15 (obok sterowania lusterkami i wysokociš reflektorów). Ale gdzie i za ile mógłbym taki włšcznik kupić?

dzięki za wszelkie uwagi.

pozdrawiam

jak chcesz wykorzystac seryjna instalacje to pamietaj o kupnie przekaznika ktory podlacza sie przy puszce z bezpiecznikami w srodku samochodu w innym przypadku nie bedzie dzialac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...