Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

P-10 Czyszczenie klimatyzacji i jej odgrzybianie


Gość Paweł Stef.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Paweł Stef.

Witam

kwestia klimy....

jak używać - to wiem rrregularnie :-)

jak ją utrzymywać w czystości ?

Czytałem o grzybach w parowniku i w przewodach

i powstającym smrodzie w konsekwencji.

Nie kce co by mnie śmierdziało.

Więc jak dbacie o ten parownik ?

Samodzielnie ? Czy tylko fachowcy co to popsikają i kasują :-)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam p11 i musze kilka razy spryskac ja preparatem do czyszczenia - ja uzywam akurat z Motipa - srebrne opakowanie z niebieska jakby nagrzewnica - wystarczy dostac sie do filtra przeciwpylkowego i najprosciej - wyciagnac go i spryskac pianka wnetrze, zalozyc zaslepke i wlaczyc nawiew na full, jeszcze lepsze efekty beda przy lekkim rozkreceniu obudowy - wystarczy szczelina po lewej stronie gdzie znajduje sie parownik i spryskanie - piana rosnie i dobrze wypelnia wnetrze, potem sie skrapla. Po tym wszystkim zostawia przyjemny zapach!

 

jesli nie czujesz niezbyt przyjemnego zapachu w srodku to znaczy ze jeszcze nie masz tego problemu :D

 

mysle tez ze sam filtr tez ma wplyw - jesli jest zapchany to lapie bardziej wilgoc i np szyby wtedy paruja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wszystko "cacy" tylko w P10 nie wystepuje filtr kabinowy czy jak go zwa przeciwpylkowy. Wiec jak najlepiej wykonac akcje odgrzybiania klimy?

Jak narazie u mnie nie ma potrzeby bo dopiero zaczalem uzywac klimy i narazie nie capi ale warto wiedziec na przyszlosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Pytanie dot. filtrów.

 

Czy ktoś się orientuję ile kosztuje taki filtr(filtry) kabiny i gdzie w warszawie mozna to dostać w dobrej cenie? I jak to jest - mam N15 z 98 roku i jedni piszą ze jest jeden filtr kabiny, inni piszą ze są dwa (jeden pod drugim).

 

Do tego mam jeszcze pytanie w zwiazku z filtrem węglowym - osuszającym - z tego co wiem to jest takie cos - wygląda jak taka tuba - czy to też się regularnie wymienia jak np. wydobywa się nieprzyjemny zapach po wyłączeniu klimatyzacji? Ile to może kosztowac i tez gdzie to mozna w wawie kupic.

 

I jeszcze kwestia tego preparatu dzieki ktoremu samemu mozna odgrzybic klime - jaki to jest koszt? I czy to jest dostepne np. na stacjach beznynowych albo w takim "Tesco"...

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "kazek",czy mógłbyś opisać jak się odgrzybia i czym i jak to jest z filtrem kabinowym

w P10, i w których miejscach się najbardziej rozszczelnia,gdyż u mnie po nabiciu czynnika

chłodzącego,trzymało około pół roku,do stycznia jak nabiłem latem, w czerwcu 2005r.

Z góry dzięki.pozdr.

Mam prośbę o odpisanie na e-mail tronix50@wp.pl

 

[ Dodano: Sro 28 Cze, 2006 04:11 ]

Do "kazek",czy mógłbyś opisać jak się odgrzybia i czym i jak to jest z filtrem kabinowym

w P10, i w których miejscach się najbardziej rozszczelnia,gdyż u mnie po nabiciu czynnika

chłodzącego,trzymało około pół roku,do stycznia jak nabiłem latem, w czerwcu 2005r.

Z góry dzięki.pozdr.

Mam prośbę o odpisanie na e-mail tronix50@wp.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość jscoolg

Panowie

Gdzie kupić preparat ?

Odgrzybiłem swoją i był spokoj przez 2 tygodnie teraz zanim klima się ochłodzi dalej cuchnie (przestaje smierdzięc po ochłodzeniu)

PS

Czasem mi się wydaje że powietrze z klimy jest zbyt ciepłe Co to ?

P11.144

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość świeży

Dokładnie się na tym nie znam ale gdzieś na jakimś forum wyczytałem, że w takim aucie jak ja mam czyli P10 z dorabianą klimą bez rzadnego filtra wewnętrznego to oczyścza się z mikrobów tak:

 

- kupić lizol

- nalać z przodu na podszybie tam w te kratki (chyba na oko bo nie napisali ile)

- otworzyć okna, dmuchawa na ful (też nie wim jak długo)

- potem przewietrzyć środkiem zapachowym

- i po robocie

Na mój gust to dość proste i tanie!

 

pzdr

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...