Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

odpalanie cieplego silnika latem


Gość michalll
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalll

w instrukcji wyczytalem, ze jezeli latem odpalamy silnik w ciagu 30 minut od zgaszenia to nalezy to robic z pedalem gazu wcisnietym w podloge....

czy to ma jakis sens? ja szczerze mowiac pierwsze slysze.

z tym, ze te "porady" sa podzielone na dwie kategorie:

1. silniki ga14(6)ds -czyli gaznik

2. silniki (z wylaczeniem ga14(6)ds) i nie jest wprost napisane, ze chodzi o ga14de

I to dotyczy tej drugiej opcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi bez sensu :? Ale moge sie mylic. Ja zawsze odpalalem samochod normalnie - tzn dodajac lekko gazu w momencie jak silnik "zaskoczy" i to dzialalo we wszystkich samochodach jakimi jezdzilem lacznie z moim GA16DS (chociaz tego ostatniego nie odpalalem jeszcze przy +30 stopniach C - za krotko go jeszcze mam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja swojego ga14ds zawsze jak jest zimny odpalam wciskajac szybko i i puszczajac gaz po wlaczeniu zaplonu i lekko go wciskam podczas uruchamiania i jak jest cieply to tez lekko wciskam gaz.zawsze dziala, no chyba ze za krotko krecilem.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
ja swojego ga14ds zawsze jak jest zimny odpalam wciskajac szybko i i puszczajac gaz po wlaczeniu zaplonu i lekko go wciskam podczas uruchamiania i jak jest cieply to tez lekko wciskam gaz.zawsze dziala, no chyba ze za krotko krecilem.

 

pozdrawiam

slawek

ja nie musze w swoim ga16ds wciskac gazu nawet jak stoi kilka dni, wiec nie widze sensu wciskania prawego pedalu :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAk się robiło w maluchu jak sięchcialo puszczać bączki o ile się nei myle procedura była taka:

 

1) gaz dodechy aż silnik dokreci sie do takiej predkości obrotowej ze omalo nie wybuchnie

2) ciagle tyrzymamy gaz w podledze i wylanczami silnik

3) zanim obroty spadną do zera wlnczamy zaplon i tym samym dajemy zaplon

 

I Mamy piękną Marchewe z TLumika :D

Latem można to robić ale koniecznie wieczorem żeby było więcej widać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Dżodżo

Racja Coobciu, racja.Tak jest wlasnie w maluchu.Ja w swoim diselku nigdy przy opalaniu nie dodaje gazu i nie mam zadnych problemow z odpalaniem.Przeciez za odpalanie na zimnym silniku odpowiada ssanie i to ono ma nam podniesc obroty, a na cieplym silniku obroty powinny byc takie, ze samochod powinien odpalac bez dodawania gazu.

 

 

POZDRAWIAM.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mi odpalal bez dodawania gazu ale mechanik cos poregulowal i mialem na zime sie stawic na jekis poluzowanie czegos ale sie nie stawilem.musze troche dodac gazu przy odpalaniu tymbardziej ze odpalam na gazie.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez pierwsze slysze, ja nigdy nie wciskam gazu przy odpaleniu, zawsze daje na luz, odpalam kluczykiem jak zaskoczy odczekuje parenascie sekund (niech wszystko sie ulozy - chodzi o olej) i ruszam, no chyba ze sie spiesze to nie odczekuje ale staram sie to robic szczegolnie zima jak jest zimno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys tez mi odpalal bez dodawania gazu ale mechanik cos poregulowal i mialem na zime sie stawic na jekis poluzowanie czegos ale sie nie stawilem.musze troche dodac gazu przy odpalaniu tymbardziej ze odpalam na gazie.

 

pozdrawiam

slawek

 

Bardzo zdrowe jest odpalanie na gazie :lol:

Trzeba tylko pamiętać jak auto zapli to żęby mu dać odrazu w piz..e na maksa tak żeby panew zagrzytała...

 

Ps. Ja swoją machinerie odpalam bez dotykania się do pedału gazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis sprawdzilem odpala bez dodania gazu, a co do dawania w p... jak silnik jest zimny coz kolo mowi ze moje auto to z tych co stoja na parkingu najwiecej pali...jak stoi.wiec spoko nie jade od razu jak jest zimny.a czy odpalanie na gazie rano jest szkodliwe? z tego co sie zorientowalem to nie. ba niektorzy pisza ze odpalaja furki na gazie przy -10 ja to robie przy +10.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość EnDrIu WAWA
dzis sprawdzilem odpala bez dodania gazu, a co do dawania w p... jak silnik jest zimny coz kolo mowi ze moje auto to z tych co stoja na parkingu najwiecej pali...jak stoi.wiec spoko nie jade od razu jak jest zimny.a czy odpalanie na gazie rano jest szkodliwe? z tego co sie zorientowalem to nie. ba niektorzy pisza ze odpalaja furki na gazie przy -10 ja to robie przy +10.

 

pozdrawiam

slawek

odpalanie ogolnie na gazie nie jest zdrowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpalanie, jazda na gazie nie jest zdrowa. tak mowia i tez mowia ze to nic nie szkodzi ze auto ma lpg. jak zastanawialem sie nad montazem to nie znalazlem jednoznacznej odpowiedzi czy lpg szkodzi czy nie natomiast wiele aut jezdzi i nissanow wiele jezdzi.wiec pozyjemy zobaczymy. narazie mam cos ponad 20 tyskm zrobione i nie mam problemow nic sie nie dzieje.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michalll

a ja pier.... ten caly gaz. tak jak u nas to zakladaja to niech to ch... wszystko prowizorka. aby tylko z warsztatu wyjechal a potem sie bujaj. juz przeboleje, ze jezdze drozej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego zalozylem pozadna instalke w pozadnym zakladzie o ktorym troche wiedzialem.fakt dalem wiecej niz gdzie indziej ale mam spokoj.o to mi chodzilo bo robiac 30tys rocznie nie mam czasu ani ochoty na ciagle uzeranie sie z instalka.

 

pozdrawiam

slawek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co racja, to racja.

Ja mialem jush kilka aut z gazem i wniosek mam jeden:

Dobra instalacja azlozona w dobrym sewisie to pewnosc ze nic sie w trasie nie popsuje. Wiec czasem warto pochodzic i popytac ludzi zamim sie zalozy i dolozyc te kikla stowek i miec pozadna instalke.

 

A wracajac do tematu odpalania auta na cieplo to ja na LPG zapalam bez dotykania pedalu gazu. Nie ma problemow, lapie na tzw. dotyk. Na bezeynie zas odpalam z lekko wcisnietym gazem.

pozdr 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...