Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Konsekwencje zalania silnika benzynowego olejem do diesla.


Gość todi73

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich fanów Nissana.

Mam dość nietypowe pytanie, otóż wymieniałem olej w mojej almerce, ale dopiero po wlaniu go do silnika zorientowałem się że jest to olej półsyntetyczny do diesla.

Czy ktoś wie jakie mogą być tego konsekwencje?

Bardzo proszę o jakieś informacje.Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafaela

podaj rocznik swojej Almerki, przebieg, po ilu tys km wymieniłeś i czy wcześniej też był półsyntetyk, no i może jakieś parametry tego co wlałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jeżdżę benzyniakiem i mam też wlany olej do diesla tylko zwykły elf mineralny jak rozmawiałem z mechanikiem to do benzyniaka tak można wlewać tylko nie na odwrót powiem ci że silnik chodzi dobrze a nawet ciszej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja Almerka jest z 2001 roku ,ma przejechane 150tyś cały czas na lotos 10w40.Teraz omyłkowo wlałem lotos 10w40 do diesla. rafaela,

 

[ Dodano: Nie 05 Lip, 2009 21:24 ]

Ja wlałem lotos10w40 i też mam wrażenie że silnik jest bardziej wyciszony.Trochę mnie uspokoiłeś. Jeszcze raz dzięki za wiadomość.klfsolec,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

todi73, nie ma za co a co do marki oleju to na twoim miejscu bym zmienił na trochę droższą bo praktycznie dla mnie lotos to nie olej jeżdżąc na lotosie dolewałewm co chwila braki zmieniając powiedzmy na mobila zapomniałem co to dolewki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos wytłumaczyc czym praktycznei rozni sie olej olej do benzyniaka od oleju do diesla?

Praktycznie zazwyczaj sa uniwerslane,

tzn rozumiaklem to tak ze te od benzyniakow nadaja sie do diesla ale od diesla do benzyniakow juz nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niczym szczególnym ;-) wiem że w lotosie rozlewają taki sam olej półsyntetyczny do baniek normalnych i tzw "dieseli" ;-) To tak samo jak z olejami specjalnie dla lpg, albo świecami. Marketing - masz świadomośc ze kupujesz cos przeznaczonego "bardziej" dla Ciebie ;-)

 

[ Dodano: Pią 10 Lip, 2009 17:54 ]

ok, bo zaraz mnie ktoś zje.ie ;-) oczywiscie nie mowie ze kazdy tak ma ;-)

 

BTW: Mnie Lotosa nie bierze, ale za to Mobila ssał jak smok, teraz Liqui Moly i znowu nie bierze ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Z tego co wiem to w olejach dla silnika diesla jest więcej składników myjących. Kto ma disla to wie, że przy wymianie oleju jest on bardzo czarny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...