Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Klocki na przod do silnika 1.8


MODEST
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie klocki mozna zastosować do N16 1.8 po liftingu na przód.

Czy FERODO FDB 1580 o wymiarach

Length x Width x Thickness

131.7 x 58.3 x 17

będą odpowiednie?

Pozdrawiam nissanmaniaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niestety nie doczekałem się na żadną odpowiedź, musiałem więc sam poszukać. A oto i efekty:

Klocki FEREDO FDB 1580 nie pasują do N 16 po liftingu. Są to klocki stosowane do wszelkich odmian silnikowych Almery Tino.

W katalogu EBC BRAKES znalazłem odpowiedni typ do N 16, a mianowicie DP21238 lub DP 1238/standard/, o wym. katalogowych 124x60x17.

Co sądzicie o klockach tej firmy?

Czekam na odpowiedź.

Modest. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość vqsoft1
Niestety nie doczekałem się na żadną odpowiedź, musiałem więc sam poszukać. A oto i efekty:

Klocki FEREDO FDB 1580 nie pasują do N 16 po liftingu. Są to klocki stosowane do wszelkich odmian silnikowych Almery Tino.

W katalogu EBC BRAKES znalazłem odpowiedni typ do N 16, a mianowicie DP21238 lub DP 1238/standard/, o wym. katalogowych 124x60x17.

Co sądzicie o klockach tej firmy?

Czekam na odpowiedź.

Modest. :shock:

bierz EBC

naprawde dobre klocki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klocki oryginalne moze i dobre

ale tarcze to syf

2-3 hamowania ze 180 i juz po nich najpierw sie robia fioletowe potem zacienkie a w koncu bija

moj rekord to 20 tys km i wymiana....

obecnie EBC turbo grove + takież klocuchy mowie wam bomba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja polecam troche drożesz orginały. :wink:
Widze ze są tu na forum znawcy , a moze to własne doświadczenia spowodowały takie reakcję......

Ja tez stawiam tylko na oryginały , na codzień jezdzę mazda 626 2.0 i probowałem roznych klocków ( kashiyama,ferodo oraz inne reklamowane na forach ) zostałem jednak przy oryginale .

Hamulec jest skuteczny z duzych szybkości ( 170-180 km/h ) bez palenia się klocka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze ze są tu na forum znawcy , a moze to własne doświadczenia spowodowały takie reakcję......

 

W tym przypadku są to prawie własne doświadczenia. Mój ojciec na Primerkę P11.144. Przy wymianie klocków chciał zaoszczędzic kilka złotych i kupił jakiejś tam firmy. Hamowały normalnie ale pisk jaki wydobywał sie przy tym doprowałał go do szewskiej pasji. Wymienił je dość szybko na innej firmy - trochę droższe. Efeky był identyczny jak przy tańszej wersji. Po tak złych doświadczeniach wymienił wszystko na orginały i ma święty spokój. Ja natomiast w Almerce juz nie chciałem ryzykować dziwnego zakupu i pozostałem przy orginałach w naprawdę dobrej cenie - od jednego z naszych kolegów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...